آرون گرینبرگ: برنامه Xbox Play Anywhere دارای ارزش بسیاری است

۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۵

قابلیت جدیدی که مایکروسافت در نمایشگاه E3 امسال از آن رونمایی کرد این اجازه را به بازیکنان می‌دهد تا با خرید نسخه دیجیتالی یک بازی برروی ایکس‌باکس وان یا رایانه‌های شخصی، یک نسخه رایگان آن را برروی پلتفرم دیگر دریافت و به اجرای آن بپردازند. آرون گرینبرگ این قابلیت را یک قابلیت بسیار با ارزش خطاب کرد.

آرون گرینبرگ به عنوان رئیس بازاریابی ایکس‌باکس در مصاحبه اخیر خود اعلام نمود که هدف این برنامه امکان در اختیار قرار دادن بازی‌ها برای مخاطبین بیشتر و گسترش طرفداران فرانچایزها می‌باشد. او گفت:

این قابلیت کاملاً هیجان انگیز است. اینکه شما قادر باشید که بگویید شما امکان اجرای هر دو نسخه یک بازی را برروی هر دو پلتفرم خواهید داشت، بدون آنکه نیاز به پرداخت پول مازاد برای نسخه دوم وجود داشت باشد. بنظر من این کار بسیار با ارزش است.

اولین بازی برنامه Xbox Play Anywhere بازی ReCore می‌باشد، یکی از عناوین جدیدی که توسط طراح مگامن یعنی آقای کیجی اینفونه در دست ساخت قرار دارد. عناوین دیگری که شامل این برنامه می‌شوند شامل Forza Horizon 3 ،Gears of War 4 و Halo Wars 2 خواهند بود. گرینبرگ اعلام نمود که انتظار می‌رود که عناوین برنامه Xbox Play Anywhere بخوبی برروی رایانه‌های شخصی بفروش برسند. او گفت:

فکر می‌کنم که شاهد بازیکنان بسیاری خواهیم بود که در حال حاضر خرید این عناوین را در سبد خرید خود قرار داده‌اند. بیشتر بازیکنان برروی چند پلتفرم بازی می‌کنند. بازیکنانی هستند که هم برروی کنسول و هم برروی رایانه شخصی خود به اجرای بازی‌ها می‌پردازند.

از دید یک بازیکن من اینگونه به سود این قضیه برای خودم نگاه می‌کنم “اگر من در خانه باشم و دوست داشته باشم که بازی Gears را بازی کنم اما بعداً مجبور باشم که به سر کار، مدرسه یا سفر بروم، نگرانی بابت جدایی از بازی نخواهم داشت و من قادر خواهم بود که بازی خود را از هر جا که رسیده‌ام ادامه دهم.” این بسیار ارزشمند است. این ارزش بسیاری برای طرفدران بازی‌ها خواهد داشت. بنابراین ما هیجان زده هستیم و نتیجه را خواهیم دید. این چیزی است که دوست داریم در بازخوردهای مردم بشنویم و امیدواریم که آنها در مورد این موضوع هیجان زده باشند و از آن حمایت کنند. بنابراین می‌توانیم به کار خود برروی آن ادامه دهیم و شریکان دیگرمان نیز با مشاهده فرصت پیش آمده، از آن استقبال کنند.

همه افراد از تلاش شرکت مایکروسافت برای ایجاد دسترسی بازی‌های کنسول برای رایانه‌های شخصی خوشحال نیستند و آقای گرینبرگ نیز پیش از این نظر خود را پیرامون آنها اعلام و گفت که اینکار منجر به مرگ ایکس‌باکس نخواهد شد.
آقای گرینبرگ از دلایل برنامه Xbox Play Anywhere شرکت مایکروسافت به این موضوع اشاره کرد که در سال‌های گذشته شاهد موقعیتی در دنیای رایانه‌های شخصی بوده‌ایم که توسط سایر رسانه‌ها ایجاد شده‌اند. او گفت:

اگر من یک محتوای دیجیتالی سرگرم کننده را بخرم، مانند فیلم، موسیقی یا هر چیز دیگر، امکان اجرای آن از طریق دستگاه خود را خواهم داشت. ما قصد داریم تا این امکان را برای بازی‌ها نیز فراهم کنیم و سودی برای مصرف کنندگان خواهد بود.

استراتژی وحدت رایانه شخصی و کنسول شرکت مایکروسافت استراتژی است که بنظر نمی‌رسد مورد پسند شرکت سونی باشد. اندرو هاوس به عنوان رئیس پلی‌استیشن اعلام کرده بود که از استقبال بازیکنان در مورد این موضوع اطمینان ندارد. او گفته بود:

تاکید بسیاری توسط مایکروسافت برای وحدت کنسول ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی وجود دارد. باید دید که آیا مصرف کنندگان به  این تقاضا پاسخ خواهند داد یا خیر.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید