علت تاخیر سه بازی Halo Wars 2 ،Scalebound و Crackdown 3 از زبان مایکروسافت

۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۱

سه بازی بزرگ شرکت مایکروسافت که قرار بود در سال جاری میلادی یعنی سال ۲۰۱۶ عرضه شوند، هر سه به تاخیر خورده و در سال ۲۰۱۷ عرضه خواهند شد اما دلیل اعلام این تاخیرها چه بود؟ آرون گرینبرگ در مورد آنها توضیح می‌دهد.

مدیر بازاریابی ایکس‌باکس یعنی آقای آرون گرینبرگ اعلام کرد که طی پروسه نوآوری بازی در برخی موارد اتخاذ تصمیم تاخیر در عرضه یک بازی امری الزامی است. او گفت:

زمانیکه پروسه نوآوری طی می‌شود، برخی مواقع زمان به سرعت سپری می‌شود و برخی مواقع نیز به کُندی پیش می‌روند. ساخت بازی‌ها برای ما فوق العاده است، ساخت داستان‌ها و گرافیک تجارب خیلی خوبی هستند و یک اولویت برای ما بشمار می‌روند.

آقای گرینبرگ توضیح داد که برخی مواقع روند توسعه وقت گیر خواهد بود و نسبت به زمان اصلی در نظر گرفته شده، زمان بیشتری را نیاز خواهد داشت که نتیجه آن تاخیر خواهد بود. او گفت:

هر زمان که ما عنوانی را معرفی می‌کنیم یا هر زمان که تاریخ انتشاری که بنظرمان درست می‌آید را به اشتراک می‌گذاریم، ما آن را براساس اطلاعاتی که در آن زمان در اختیار داریم به اشتراک می‌گذاریم و بعدها، زمانیکه اطلاعات بیشتری را بدست می‌آوریم امکان دارد که منجر به تغییر زمان عرضه گردد.

برخی مواقع اعلام تاخیرها بدلیل اهدافی است که در برنامه ریزی یک شرکت قرار دارد. طبق توضیحات آقای گرینبرگ بازی‌هایی مربوط به تعطیلات شرکت مایکروسافت چه بصورت first-party و چه بصورت third-party آماده ارائه هستند، بازی‌هایی نظیر Gears of War 4 ،Forza Horizon 3 ،ReCore ،Dead Rising 4 ،Battlefield 1 و Titanfall 2 که بنظر برای یک دوره تعطیلات کافی بنظر می‌رسند. آقای گرینبرگ گفت:

به عنوان مثال بگذارید در مورد بازی Halo Wars 2 صحبت کنیم. ما اجباری به تحت فشار گذاشتن این بازی برای آماده شدن نداشتیم، آن هم در حالیکه بازی‌های مربوط به فصل تعطیلاتمان از تعداد بالایی برخوردار بودند بنابراین تصمیم گیری در مورد انتشار این عنوان در ماه فوریه تصمیم عاقلانه‌ای بوده است و زمان درستی انتخاب شده است، این ایده در مورد سایر بازی‌ها نیز صدق می‌کند و ارزیابی مشابهی برای آنها صورت گرفته است.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید