چگونه آب‌وهوای پویا در بخش چندنفره Battlefield 1 برروی گیم‌پلی تاثیر می‌گذارد؟

۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۱

دایس به اشتراک گذاشتن جزئیات بیشتر راجع به بازی مورد انتظار خود یعنی Battlefield 1 ادامه می‌دهد. روز جاری در وبلاک رسمی بازی، پستی منتشر شد که برروی آب‌وهوای پویای این عنوان تمرکز داشت. تغییر آب‌وهوا کاملا در فرانچایز Battlefield مورد جدیدی نیست اما همان‌طور که دایس برای ما یادآوری کرده، در زمان جنگ جهانی اول، هیچ هدف مادون فرمز و ابزار GPSای وجود نداشت. در دنیای واقعی، برد یا باخت به آب‌وهوا بستگی دارد و Battlefield 1 قصد دارد این موضوع را به تصویر بکشد.

تمام نقشه‌های بخش چندنفره Battlefield 1 از آب‌وهوای پویا پشتیبانی خواهد کرد. این‌ تغییرات شامل موارد ظریفی مانند پدیدار شدن خورشید در میان ابرها می‌شود که مورد خوبی برای تماشا در بازی است اما چندان هم گیم‌پلی را تغییر نمی‌دهد. از طرف دیگر، سیستم‌های آب‌وهوایی مهم دیگری هم مانند مه در بازی وجود خواهد داشت. زمانی که مه به اندازه کافی متراکم باشد، نقشه‌ای که معمولا دارای خطوط دید بلند است، احتمال دارد به مبارزات نزدیک تغییر کند چراکه بازی‌بازان نمی‌توانند یکدیگر را از فاصله‌های دور مشاهده کنند. دایس گفت تاثیرات آب‌وهوا می‌آیند و می‌روند بنابراین نیاز نیست با چنین شرایطی در تمام لحظات روبه‌رو شوید.

زمانی که در Battlefield 1 باران ببارد، فاصله‌ای که شما می‌توانید دشمنان را مشاهده کنید، بدون تغییر باقی می‌ماند اما قطرات باران برروی صورت شما می‌توانند دید شما را منحرف و تحریف کند. به‌طور کلی باران برروی مبارزات هوایی و پیاده‌نظام تاثیر گذار خواهد بود.

دایس همچنین می‌گوید:

هر زمان که به خط افق نگاه می‌کنید، به دنبال شخصی هستید که در حال حرکت باشد اما باران این کار را برای شما بسیار سخت‌تر خواهد کرد. این تغییر در میدان دید، برروی چگونگی پرواز شما هم تاثیر می‌گذارد. از آنجا که میدان دید شما تحت تاثیر قرار گرفته، باران شما را مجبور می‌کند تا به‌صورت هوشیارتر در نزدیکی کوه‌ها یا زمین به پرواز بپردازید.

Battlefield 1 همچنین دارای آب‌وهوای شدید، مانند طوفان شن خواهد بود. این مورد نه تنها دید شما را در زمین و آسمان محدود می‌کند، بلکه می‌تواند کار یک هواپیما برای ماندن در آسمان را هم سخت‌تر سازد. بازی‌بازان ماهر شاید قادر باشند آن را جبران کنند و این مورد را به عنوان برتری خود بدانند. در طول طوفان شن همچنین صدا هم تغییر خواهد کرد.

دایس همچنین افزود قطرات باران برروی سلاح‌ها جمع می‌شوند و پرندگان هم زمانی که وزش باد سنگین باشد، از آنجا می‌روند و به جاهای دور سفر می‌کنند. نقشه‌هایی که در جبهه غربی جریان دارند، دارای باران شدید خواهد بود. مه در دنباله جنگ‌های سنگر به سنگر متراکم‌‌تر بوده چراکه به زمین نزدیک‌تر است. شاید بتوانید در نقشه‌هایی که مقیاس عمودی‌ای دارند هم به بالاتر از مه صعود کنید.

دایس در ادامه افزود:

آب‌وهوای پویا به مسابقات خاص، عطر و طعم می‌دهد؛ لحظات فراموش نشدنی‌ای را ایجاد می‌کند که احساس منحصر به‌فردتر و شخصی‌تری را خواهد داد. حتی در چندین مسابقه با ترکیب آب‌وهوا، منطقه و گیم‌پلی‌ای روبه‌رو می‌شوید که قبل از آن تجربه‌اش را نداشته‌اید.

بازی‌بازان می‌توانند تمام این موارد را در نسخه بتای Battlefield 1 تجربه کنند که در این بخش می‌توانید ویدیوی گیم‌پلی آن را مشاهده کنید.

بازی Battlefield 1 در ۲۱ اکتبر (جمعه ۳۰ مهر) برروی پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود. مشترکین EA Access یا Origin Access هم می‌توانند نسخه اصلی را در ۱۸ اکتبر (سه‌شنبه ۲۷ مهر) تجربه کنند البته در E3 2016 اعلام شد دارندگان کنسول ایکس‌باکس وان حتی زودتر می‌توانند به تجربه بازی بپردازند.

نسخه بتای آزاد Battlefield 1 در ۳۱ اوت (چهارشنبه ۱۰ شهریور) برروی پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار می‌گیرد. از محتویات آن می‌توان به نقشه Sinai Desert و دو حالت محبوب این فرانچایز یعنی Conquest با پشتیبانی از ۶۴ بازی‌باز و Rush با پشتیبانی از ۲۴ بازی‌باز اشاره کرد.

دایس پیش از این هم مصاحبه‌هایی را راجع به Battlefield 1 انجام داده است. در این هفته، دایس در رابطه با چگونگی کار کردن اسب‌ها در بخش‌ چندنفره صحبت کرده بود؛ در حالی که جزئیات قبلی برروی سلاح‌ها و وسایل نقلیه تمرکز داشت. گیم‌اسپات همچنین مصاحبه دیگری هم با سازندگان انجام داده که در آن دلیل انتخاب دوران گذشته برای Battlefield 1 شرح داده می‌شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید