ایکس‌باکس اسکورپیو بجز عناوین واقعیت مجازی بازی انحصاری نخواهد داشت

۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵

شرکت مایکروسافت در نمایشگاه E3 امسال بود که دست به معرفی کنسولی جدید با نام ایکس‌باکس اسکورپیو زد. تاکنون گفته شده که بود که تمامی بازی‌های جدید ایکس‌باکس، هم برای اسکورپیو و هم برای ایکس‌باکس وان‌‌های فعلی عرضه خواهد شد پس یعنی شاهد هیچ گونه عنوان انحصاری برای اسکورپیو نخواهیم بود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ایکس‌باکس اسکورپیو محتویات انحصاری را دریافت خواهد کرد اما نه به آن صورت که شما پیرامون بازی‌ها فکر می‌کنید. توضیحات بیشتر در ادامه مطلب موجود است.

آرون گرینبرگ به عنوان مدیر بازاریابی شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که تنها محتویات انحصاری ایکس‌باکس اسکورپیو، عناوین واقعیت مجازی می‌باشند؛ موردی که او معقتد است با سیاست‌های شرکت در تضاد نیست.

گرینبرگ گفته است:

ما گفته بودیم که اسکورپیو بازی انحصاری کنسولی دریافت نخواهد کرد. این یک اکوسیستم واحد است حال شما چه ایکس‌باکس وان اس داشته باشید چه ایکس‌باکس اسکورپیو، نمی‌خواهیم که کسی در این میان جا بماند. حال با قدرت‌ و امکاناتی که ما در اختیار داریم، می‌توانیم واقعیت مجازی با کیفیتی داشته باشیم. ما این مسئله را به عنوان بازی در کنسول قلمداد نمی‌کنیم و واقعیت مجازی با کیفیت خطاب می‌شود. این چیز جدیدی است که شما با اسکورپیو دریافت خواهید کرد.

او در ادامه صحبت‌هایش پیرامون اجرای بازی‌ها ایکس‌باکس در مدل‌های مختلف، که به یکی از برنامه‌های مهم مایکروسافت تبدیل شده است اینطور می‌گوید:

ما این را می‌گوییم که اگر بازی و لوازمی برای ایکس‌باکس وان یا ایکس‌باکس وان اس خریداری می‌کنید، آن بازی‌ها و لوازم با اسکورپیو نیز کار خواهند کرد. وقتی که به پشتیبانی از بازی‌های نسل قبل و بازی‌هایی که ارائه می‌شوند فکر می‌کنید، می‌خواهیم بازیبازان بفهمند موقع ارتقا کنسول به اسکورپیو، محتویات هم همراه آنان خواهد آمد. این قول و تعهد ما در برابر پشتیبانی از محتویات است.

ایکس‌باکس اسکورپیو هرچند از رزولوشن ۴K پشتیبانی می‌کند اما سازندگان مجبور نیستند که حتما بازی‌های خود را با این کیفیت بسازند. کنسول نامبرده در سال میلادی آینده به بازار خواهد آمد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید