Dead Rising 4 – علت حذف یکی از منفورترین مکانیک‌های سری از زبان سازندگان

۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰

Dead Rising 4 بر خلاف عناوین قبلی سری، قصد دارد که بیش از پیش بازیکنان را به گشت و گذار در محیط تشویق کند تا اینکه با اعمال محدودیت‌های زمانی، ناخواسته حس کاوش را از بین ببرد. برای انجام این کار، کپکام سنت شکنی نسبت به بازی‌های اولیه Dead Rising انجام داده است و توضیحات سازندگان پیرامون چنین کاری، در ادامه مطلب موجود می‌باشد.

اولین بازی Dead Rising به دلایل مختلفی خاطره‌انگیر است؛ لباس‌های عجیب غریب، باس فایت‌های دیوانه‌وار، حضور صدها زامبی و غیره. این موارد با Dead Rising 2 هم تکرار شدند اما هر دو از موردی اعصاب خوردکن بهره‌مند بودند و آن تعیین یک زمان برای پایان یافتن بازی است. به این طریق، بازیکنان فقط ۷۲ ساعت به وقت بازی زمان دارند تا کمپین را به پایان برسانند. چنین گزینه‌ای در Dead Rising 3 حذف شده و فقط از طریق درجه سخته Nightmare Mode می‌شد آن را فعال کرد.

کپکام با Dead Rising 4، به هیچ شکلی محدودیت زمانی را در بخش تک نفره اعمال نکرده است و این مورد فقط مخصوص بخش آنلاین می‌باشد. جو نیکولاس از کپکام ونکوور اینطور توضیح می‌دهد:

ما تحقیقات بسیار زیادی انجام دادیم و بسیاری از مردم گفتند که تایمر را دوست نداشته و می‌خواهند که در محیط کاوش کنند. محتویات جانبی زیادی را ما قرار داده بودیم که تایمر اعصاب مردم را در میان خرد می‌کرده است زیرا نصف چیزی که می‌خواستند را به پایان نمی‌رساندند.

دنیای این بازی با سطوح مختلفی از کاوش طراحی شده است. این بار میزان تراکم بسیار بیشتر می‌باشد. در بالای مغازه‌ها آپارتمان وجود دارد، مناطق و اتاق‌های مخفی هم هستند.

این کار طبق توضیحات نیکولاس، باعث می‌شود که بازیکن راحت‌تر به گشت و گذار بپردازد و بعد از شروع دوباره بازی، یک سری از محتویات را دوباره از اول نروند.

باز هم بر خلاف عناوین قبلی، Dead Rising 4 میزان فراوانی آیتم‌های کاربردی را کاهش می‌دهد. این کار با توجه به توضیحات نیکولاس، باعث می‌شود که بازیکن بیشتر در رابطه با یک آخرالزمان فکر کند و اینکه چی را در کجا بیابد.

در آخر دوباره به تایمر اشاره شده که در بخش آنلاین قرار دارد. نیکولاس می‌گوید:

ما در بخش آنلاین تایمر را قرار می‌دهیم زیرا می‌خواهیم چنین چیزی را مردم با دوستان خود تجربه کنند. این یک حالت co-op آنلاین چهار نفره است که دارای ماموریت‌ها و کارهای مخصوص خود برای انجام می‌باشد.

Dead Rising 4 ابتدا برای رایانه‌های شخصی (از طریق فروشگاه ویندوز) و ایکس‌باکس وان در ۶ دسامبر (۱۶ آذر) خواهد آمد؛ سه ماه بعد امکان تهیه این بازی از طریق استیم میسر می‌شود. دارندگان کنسول پلی‌استیشن ۴ هم می‌توانند جدیدترین عنوان در سری بازی Dead Rising را یک سال بعد تجربه کنند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید