جزئیات بهینه‌ساز آزمایشی بازی No Man’s Sky

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۷

بازی No Man’s Sky در هفته گذشته برای رایانه‌های شخصی عرضه شد و از همان ساعات اولیه با بازخوردهای منفی کاربران مبنی بر وجود مشکلات متعددی روبرو شد. بلافاصله استودیوی هلو گیمز اعلام نمود که در حال کار جهت رفع مشکلات و باگ‌های موجود می‌باشند و پس از چند روز یک بهینه ساز آزمایشی را برای این بازی ارائه نمود که برخی از مشکلات بازی را برطرف می‌نمود، اکنون این استودیو قابلیت بیشتری به این بهینه ساز داده است و جزئیات آن را اعلام نموده است.

در ادامه لیستی از جزئیات این بهینه ساز را مشاهده خواهید کرد:

بهبود و پشتیبانی از پردازنده‌های Phenom شرکت ای‌ام‌دی

  • هزاران خط از اسمبلی بازی دوباره نوشته شده‌اند تا امکان پشتیبانی از پردازنده‌های شرکت ای‌ام‌دی فراهم شود. کدهای بازی دیگر چیزی فراتر از SSE 2 نخواهند بود. Havok Physics نیز هم اکنون یک lib جدید ایجاد خواهد نمود. اکنون این بازی قابلیت اجرا برروی پردازنده‌های Phenom شرکت ای‌ام‌دی را خواهد داشت.

بهبود عملکرد موس

  • بهبود و نرم شدن حرکات موس منجر به جلوگیری از گیر کردن در بازی خواهد شد و اکنون این موضوع در منوی بازی و بخش Mouse Smoothing قابل دست یابی است. این قابلیت در حال حاضر بصورت پیش فرض خاموش می‌باشد.

بهبود عملکرد بازی

  • در پردازنده‌های با ۴ هسته یا کمتر شاهد بهبود عملکرد بازی خواهید بود. پردازنده‌های دارای ۸ هسته نیز منجر به بهبود عملکرد قابل توجه بازی خواهند شد.

پشتیبانی از کارت‌های گرافیک Radeon 6xxx

  • امکان پشتیبانی از این کارت‌های گرافیک اضافه شده است، چراکه این کارت‌ها بطور کامل از OpenGL 4.5 که مورد نیاز این بازی است، پشتیبانی نمی‌کنند.

ذخایر بازیکنان

  • کمک به ریکاوری ذخایر بازیکنان که از بین رفته یا نابود شده بودند.

بهبود عملکرد Alt-Tab

  • در برخی سیستم‌ها شاهد کرش یا عدم عملکرد صحیح Alt Tab بوده‌اند. این مشکل در حال حاضر برطرف شده است.

کشینگ شیدر

  • مشکلات ابتدایی نرخ فریم ناشی از عدم کش صحیح توسط GPU برروی برخی سیستم‌ها بوده است. ما سیستم کشینگ GPU را جایگزین کرده‌ایم.

حداکثر مقدار فریم در ثانیه

  • برروی برخی سیستم‌ها، پیکربندی پردازنده یا کارت گرافیک منجر به آن میشد که اگر حداکثر مقدار فریم در ثانیه برروی ۶۰ یا ۳۰ در نظر گرفته شده بود، مقادیر ۶۰ یا ۳۰ را به بازیکنان ارائه نمی‌کردند. این موضوع نیز برطرف شده است.

Intel GPUs

  • در صورتیکه اقدام به اجرای بازی برروی GPU که مورد پشتیبانی بازی قرار ندارد کنید، بازی به شما اعلام نمی‌کند. این موضوع مشکلی را برای کاربرانی که دارای سیستم با مشخصات بالایی هستند ایجاد نمی‌کند. این موضوع نیز برطرف شده و اکنون شاهد پشتیانی بازی از Intel GPU هستیم.

G-sync

  • G-sync بصورت پیش فرض غیر فعال شده است که برای برخی از کاربران منجر به ایراداتی شده بود.

طبق گزارشات اعلام شده پیرامون اولین تجربه‌ها از این بهینه ساز، گزارشاتی خوبی مبنی بر عملکرد مناسب mouse smoothing به چشم می‌خورد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید