Gamescom 2016 | احتمال ساخت نسخه‌های بازسازی شده سری بازی Mass Effect از سوی الکترونیک آرتز

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۸

شرکت الکترونیک آرتز تا به امروز به دنیای ساخت نسخه بازسازی شده بازی‌ها وارد نشده است و از این موضوع اجتناب کرده است اما با گذشت زمان همه چیز تغییر خواهد کرد و این امکان وجود دارد که این شرکت از پتانسیل‌های خود برای ورود به دنیای بازسازی بازی‌ها استفاده و این کار را از سری بازی Mass Effect آغاز کند.

پاتریک سودرلوند به عنوان رئیس استودیوهای شرکت الکترونیک آرتز طی همایش گیمزکام در صحبت با سایت گیم اینفورمر در پاسخ به این سوال که امکان تغییر شرایط و ورود شرکت الکترونیک آرتز به دنیای ساخت نسخه‌های بازسازی شده بازی‌ها وجود دارد؟ و به عنوان مثال یکی از سه گانه سری بازی Mass Effect به عنوان نقطه شروع مثال زده شد. آقای سودرلوند در پاسخ به این پرسش گفت:

تغییر ایجاد شده نسبت به گذشته این است که بازار ثابت کرده است که مردم خواستار آن می‌باشند، جتی شاید بیشتر از زمانیکه ما در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۵ در مورد آن صحبت کردیم. پیش از این کارهایی در این زمینه صورت گرفته اما عقیده دارم که مخاطبین بسیاری وجود دارند که خواستار این موضوع هستند.

گیم اینفورمر به این موضوع اشاره کرد که شرکت اکتیویژن نیز در ابتدا از ورود به دنیای بازسازی بازی‌ها اجتناب می‌کرد اما اکنون این شرکت شروع به ساخت آنها مخصوصاً در چند ماه اخیر کرده است. سودرلوند گفت:

پاسخ صادقانه‌ای که می‌توان داد این است که ما بطور فعالانه در حال بررسی این موضوع هستیم. من نمی‌توانم در مورد موضوع بازسازی بازی‌ها در حال حاضر چیزی را اعلام کنم اما می‌توانم بگویم که می‌توانید این انتظار را از ما داشته باشید که آن چیزی که شرکایمان در اکتیویژن یا سایر شرکت‌ها به آن عمل کرده‌اند و با موفقیت هم روبرو بوده است را دنبال کنیم.

بازسازی بازی‌ها موضوعی است که اگر تصمیم به انجام آن بگیرید باید آن را خیلی خوب انجام دهید. من می‌خواهم مطمئن شوم که اگر ما این کار را انجام دهیم، آن را بسیار خوب انجام خواهیم داد تا مردم در زمان اجرای آن، این حس را داشته باشند که در حال اجرای همان بازی هستند اما در حالت بسیار بهتر و در شکل و فرم جدید.

صحبت‌های صورت گرفته به معنی تایید ساخت یک نسخه بازسازی شده از سری بازی Mass Effect یا حتی عناوین خاص دیگر این شرکت نیست و تنها از مسیری که این شرکت در پیش روی خود می‌بیند حکایت دارد.

این صحبت‌ها در حالی زده می‌شوند که آرن فلن از شرکت بایوور در سال ۲۰۱۴ نظر طرفداران سری بازی Mass Effect را پیرامون ساخت نسخه‌های بازسازی شده آن پرسیده بود اما شرکت الکترونیک آرتز در سال گذشته اعلام کرد که این موضوع در اولویت آنها قرار ندارد. سودرلوند در همان زمان در نمایشگاه E3 پذیرفته بود شرکت الکترونیک آرتز بدنبال بررسی احتمال انجام این کار است اما تصمیم گیری در مورد آن با یک پرسش روبرو است و سودرلوند آن را اینگونه توضیح داد:

موضوع بر سر این است که ما بایستی یک سری از منابع خود را خرج کنیم، بنابراین آیا بهتر آن است که شرکت بایوور برروی یک آی‌پی جدید کار کند یا اقدام به ساخت نسخه بازسازی شده Mass Effect کند؟

عنوان جدید از سری بازی Mass Effect که دارای داستان مستقلی نسبت به سه گانه Mass Effect است Mass Effect: Andromeda نام دارد و در سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید