تست فنی بازی Titanfall 2 شامل رایانه‌های شخصی نمی‌شود

۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۱

وینس زامپلا به عنوان موسس و مدیر عامل استودیوی ریسپاون اعلام کرد که تست فنی حالت چند نفره بازی در دست ساخت Titanfall 2 شامل رایانه‌های شخصی نخواهد شد و تنها برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان صورت خواهد گرفت.

طبق اطلاعیه‌ای که از سوی آقای زامپلا ارسال شده است او اعلام کرد که تست فنی سرورهای بازی Titanfall 2 برای بررسی و تایید آنها بزودی انجام خواهد شد. این استودیو اعلام نمود که در حقیقت برای انجام این تست حتی یک پلتفرم هم برای آنها کافی خواهد بود. او گفت:

وجود پلتفرم‌های بیشتر منجر به بررسی معقولانه‌تری خواهد شد اما ما قصد نداریم که این کار را برروی کلیه آنها انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که همه چیز برای عرضه بازی آماده است.

در این تست فنی از رایانه‌های شخصی چشم پوشی شده و از دلایل اصلی آن می‌توان به دو موضوع اشارده کرد، یکی مشکلات تنوع سخت افزار و دوم نیاز به بهینه سازی برای دستگاه‌های با سیستم سخت افزاری پایین. زامپلا گفت:

ما هنوز در حال کار برروی تغییرات و مشکلات دیگری در رندر گیری هستیم، بازی و افکت‌های آن هنوز سازگاری کاملی با سخت افزار ندارد تا بتوان آن را برروی تنوع بسیار زیادی از سیستم‌ها اجرا نمود، تنوعاتی که مربوط به کارت‌های گرافیک، پردازنده‌ها و … خواهد شد. به صراحت بگویم، ما آمادگی ارائه این بازی برای رایانه‌های شخصی را نداریم و در حال کار برای ساخت بهتر بازی هستیم.

در زمینه بهینه سازی بازی برای سیستم‌های با مشخصات سخت افزاری پایین، آقای زامپلا گفت که استودیوی ریسپاون هنوز کارهای خود را برای پشتیبانی کامل از بازی Titanfall 2 برروی سیستم‌هایی با مشخصات پایین کامل ننموده است. او گفت:

کار با رایانه‌های شخصی به سادگی کار با کنسول‌ها نیست چون عوامل اضافه و تنظیماتی برروی آن وجود دارد که ما بایستی از آنها پشتیبانی کنیم.

زامپلا در مورد انجام تست فنی برروی رایانه‌های شخصی و مشکل احتمالی دیگری که آنها بابت آن نگران هستند گفت:

مشکل دیگر این است که در بخش تک نفره ما رازهای فوق العاده بزرگی قرار داده‌ایم که به معنی واقعی دوست داریم تا زمان عرضه محفوظ باقی بمانند و نگران لو رفتن آنها هستیم. بازیکنان رایانه‌های شخصی بازیکنانی فوق العاده کنجکاو هستند. آنها در گذشته ثابت کرده‌اند که به بررسی هر آنچه که در اختیارشان قرار بگیرد دست خواهند زد و این خطر وجود دارد که در صورت دسترسی به این نسخه، اقدام به اسپویل بخش تک نفره آن کنند.

زامپلا همچنین افزود که او می‌داند و درک می‌کند که عدم انتشار این نسخه برای رایانه‌های شخصی موضوعی ناامید کننده برای بازیکنان آن می‌باشد اما او اطمینان داد که تیم سازنده بازی در استودیوی ریسپاون در عوض آن یک تجربه بی نظیر از این بازی را برای رایانه‌های شخصی در زمان عرضه در اختیار کاربران قرار دهند.

بازی Titanfall 2 طبق برنامه ریزی در تاریخ ۲۸ اکتبر (۷ آبان ماه) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

در ارتباط با زمان شروع این تست فنی آقای زامپلا در توییتر خود اشاره به دو هفته آینده نموده است.

این موضوع قابل ذکر است که در برخی اخبار از عبارت بتا (Beta) بجای تست فنی (Tech Test) استفاده شده است، این در حالی است که در اطلاعیه اصلی استودیوی ریسپاون نیز از عبارت تست فنی استفاده شده است. آقای زامپلا در توییتر خود به این موضوع اشاره و تاکید کرد که این یک تست فنی است نه یک بتا.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید