No Man’s Sky بیشترین تعداد بازی‌باز آنلاین در روز نخست عرضه برروی استیم را داراست

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹

روز گذشته No Man’s Sky برروی استیم عرضه شد و طرفداران رایانه‌های شخصی توانسته‌اند این عنوان مورد انتظار را تجربه کنند. حال No Man’s Sky رکوردهایی را نیز جابه‌کرده، برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه شوید.

No Man’s Sky بیشتر تعداد بازی‌باز آنلاین را بین عناوین سال ۲۰۱۶ای که در استیم عرضه شدند، داراست. با اینکه No Man’s Sky از مشکلات متعددی رنج می‌برد اما این مشکلات نتوانستند در مقابل اشتیاق طرفداران برای تجربه No Man’s Sky مشکلی ایجاد کنند. No Man’s Sky توانسته با داشتن ۲۱۲,۶۶۰ بازی‌باز فعال در روز نخست عرضه، بیشترین تعداد بازی‌باز را بین عناوینی که در سال ۲۰۱۶ عرضه شدند، دارا باشد. پیش‌تر این رکورد از آن عنوان Rocket League بود. پنج بازی محبوب بعدی از این قرار هستند.

  • Rocket League: 103,129
  • Witcher 3: 92,267
  • XCOM 2: 133,022
  • Dark Souls 3: 129,975
  • DOOM: 44,271

تعدادی از نقدهای منتشر شده از بازی را مشاهده میکنیم:

منتقدنمرهخلاصه نقد
The Jimquisition ۵/۱۰من در این بازی کلی موجود فضایی دیدم، به سیاره‌های زیادی سفر کردم و بسیاری مواد معدنی استخراج کردم اما یکبار، دریغ از یکبار No Man’s Sky من را شگفت زده نکرد. هر سیاره جدیدی دارای همان روال و چیدمان سیاره پیشین است و تنها رنگش تغییر کرده. این بازی همه چیز را به‌صورت تصادفی ایجاد می‌کند و این بدان معنی است که همه چیز در No Man’s Sky حس تنوع به شما نمی‌دهد چراکه دست‌ساز و طراحی شده به‌صورت منحصر به‌فرد نیست بلکه ساخته یک فرمول است.
 ۹/۱۰  No Man’s Sky بازی معرکه‌ایست اما مخاطب آن همه نیستند. این عنوان نامه عاشقانه‌ایست برای طرفداران سبک علمی-تخیلی، آن را از دست ندهید.
۹/۱۰حتی پس از صدها ساعت بازی، No Man’s Sky هنوز برایم جذاب است و من همچنان شگفت زده‌ام که چطور چنین تیم کوچکی از توسعه دهندگان توانسته‌اند چنین بازی را ارائه دهند.
۷/۱۰No Man’s Sky دقیقا آنچه که تصور می‌کردم نبود و از آن فاصله داشت. بازی بی‌پایان جذابی‌ست که پر از عجایب است تا موقعی که دیگر جذابیت خود را از دست می‌دهد. برعکس رقبای خود در این سبک، No Man’s Sky در طول زمان دیگر جذابیتی ندارد زیرا مهم نیست که ۱۸ کوانتیلیون سیاره در آن وجود دارد چراکه پس از گذر زمان می‌فهمید که تنها ۲۰ عدد از آن‌ها خاص و منحصر به فرد هستند. من No Man’s Sky را به کسانی دوست دارند گم شوند پیشنهاد می‌کنم اما بقیه برای بقیه که خط مشخصی را می‌خواهند، No Man’s Sky مناسب نیست.

همانطور که مشاهده کردید No Man’s Sky توانسته بسیاری از عناوین بزرگ را شکست دهد. این مقدار بازی‌باز نشان می‌دهد که چقدر No Man’s Sky موردانتظار طرفداران بوده است اما آیا این انتظار پاسخ داده شده؟ برای دانستن جواب خود نگاهی به نظرات منتقدین و بازی‌بازان بیندازید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید