لپ‌تاپ‌های گیمینگ VR Ready از MSI: واقعیت مجازی را به حقیقت تبدیل کنید!

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴

همزمان با حضور فناوری Virtual Reality یا واقعیت مجازی بر روی کامپیوترهای خانگی و همچنین کنسول‌های بازی، به نظر می‌رسد زمان آن فرار رسیده است که این فناوری جذاب و مهیج بر روی لپ‌تاپ های گیمینگ نیز در دسترس قرار بگیرد. با عرضه کارت‌گرافیک GTX 980 از سوی کمپانی انویدیا مدتی است که تعدادی از کمپانی‌های تولید کننده لپ‌تاپ های گیمینگ محصولات خود را برای میزبانی از این فناوری آماده کرده‌اند. در این بین، کمپانی MSI به تازگی توانسته است خود را به عنوان اولین برند تایید شده برای میزبانی از فناوری VR بر روی لپ‌تاپ ها معرفی نماید.

Virtual Reality یا واقعیت مجازی فناوری است که در آن با استفاده از یک سیستم قدرتمند، یک محیط سه بعدی و مجازی ایجاد می‌شود و کاربران و افراد مختلف می‌توانند با حضور در این محیط و با استفاده از حس‌های بینایی، شنوایی، لامسه و بویایی، تغییرات و فعالیت‌هایی را در آن صورت دهند. همانطور که از تعریف این فناوری مشخص است برای ایجاد این فضای سه بعدی به یک سیستم متشکل از قطعات سخت‌افزاری قدرتمند نیاز است. امروزه با پیشرفت لپ‌تاپ های گیمینگ، امکان استفاده از این محصولات برای دسترسی به فناوری واقعیت مجازی میسر شده است.

مدتی است که کمپانی MSI یکی از بزرگترین تولید‌کنندگان قطعات سخت‌افزاری و لپ‌تاپ های گیمینگ در دنیا توانسته است با کسب تاییدیه های لازم از کمپانی‌های HTC و Valve، لپ‌تاپ هایی را راهی بازار کند که با استفاده از هدست واقعیت مجازی HTC Vive، امکان لذت بردن و تجربه این محیط سه‌ بعدی جذاب را در اختیار کاربران قرار دهد. به این ترتیب هم اکنون علاقمند به بازی‌های کامپیوتری می‌توانند با استفاده از نسل جدید از لپ‌تاپ های گیمینگ MSI و همچنین هدست HTC Vive پا به دنیای مهیج واقعیت مجازی بگذارند.

فناوری واقعیت مجازی داغ‌ترین و اصلی‌ترین موضوع نمایشگاه CES 2016 بود و در آن بسیاری از کمپانی‌های بزرگ این حوزه با استفاده از لپ‌تاپ های گیمینگ کمپانی MSI به نمایش جدیدترین دستاورد‌های خود پرداختند. در این نمایشگاه دو لپ‌تاپ MSI GT80 و MSI GT72S که از قطعات سخت‌افزاری قدرتمندی همچون پردازنده قابل اورکلاک Intel Core i7-6820HK و کارت‌گرافیک NVIDIA GTX980 بهره می‌برند بارها و بارها توسط کمپانی‌های بزرگی همچون HTC و Oculus برای پشتیبانی از هدست‌های واقعیت مجازی مورد استفاده قرار گرفتند.

مطمئناً حضور این قطعات سخت‌افزاری توانمند و همچنین سیستم خنک‌کننده کارآمد Cooler Boost 3 از دلایل اصلی اعتماد به لپ‌تاپ های گیمینگ MSI برای پشتیبانی از فناوری واقعیت مجازی در این نمایشگاه بزرگ است. در حال حاضر نسخه‌های مختلفی از لپ‌تاپ های GT72S 6QF و GT80S 6QF کمپانی MSI قادر هستند با پشتیبانی از هدست HTC Vive، واقعی‌ترین و پیشرفته‌ترین نسخه از فناوری واقعیت مجازی را در اختیار کاربران و علاقمندان قرار دهند.

برای آشنایی بیشتر با قابلیت VR و محصولاتی از MSI که از واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کنند به وبسایت vr.msi.com مراجعه کنید. قابل ذکر است که لپ‌تاپ‌های دارای نشان VR Ready در ایران با گارانتی ماتریس عرضه می‌شوند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید