مشکلات بازی No Man’s Sky برروی رایانه‌های شخصی و پاسخ سازنده در مورد آنها

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۴

بازی No Man’s Sky با تاخیری تقریباً سه روزه نسبت به پلی‌استیشن ۴ بلاخره برای رایانه‌های شخصی عرضه شد اما ظاهراً عملکرد آن طبق برنامه پیش نرفته است. اکنون شان مورای پس از اعلام آگاه بودن استودیو هلو گیمز از مشکلات موجود، راه حل برطرف نمودن برخی از آنها را اعلام کرد.

پس از در دسترس قرار گرفتن نسخه مربوط به رایانه‌های شخصی این بازی، شاهد گزارشاتی مبنی بر مشکلات عملکردی، نرخ پایین فریم ریت و کرش‌هایی از بازی در کنار سایر مشکلات بوده‌ایم. صفحه استیم این بازی تاکنون بیش از ۵۰۰۰ گزارش دریافت کرده که تنها ۳۳ درصد آن مثبت و ۶۷ درصد آنها منفی بوده است، بنابراین می‌توان گفت که اکثر بازخوردهای این بازی منفی بوده‌اند.
اکنون کارگردان نوآور این بازی یعنی شان مورای در پاسخ به مشکلات این بازی در توییتر خود اعلام کرد:

برای بهبود عملکرد این بازی برروی رایانه‌های شخصی ما بیشترین تلاش خود را خواهیم کرد که سرورهای آن را فعال نگاه داریم. از اینکه مشکلاتی برای اکثر بازیکنان وجود دارند مطلع هستیم.

تعداد افرادیکه در ۱۵ دقیقه ابتدایی عرضه این بازی تلاش به اجرای آن کردند بطور سرسام آوری زیاد بود.

بنظر می‌رسد که ۹۹ درصد در حال اجرای اجرای بازی برروی سرورهای ما هستند. ما در حال تلاش برای برطرف کردن مشکلات پیش روی برخی افراد هستیم.

بیشتر مشکلات گزارش شده از سوی کاربرانی بوده است که Visual C++ Redist 2010 را برروی سیستم خود نداشته‌اند. اولین بهینه‌ساز مربوط به رایانه‌های شخصی این بازی هم اکنون عرضه شده است! بازی را بروز رسانی و در صورت لزوم ریستارت کنید.

مشکل دوم اعلام شده از سوی کسانی بوده است که درایور GFX آنها بروز نبوده است یا حتی آن را نصب نکرده‌اند. لطفاً آخرین درایور خود را از ای‌ام‌دی و انویدیا دریافت و نصب کنید.

برای حل مشکل سوم لطفاً اطمینان حاصل کنید که کارت GFX شما از حداقل سیستم مورد نیاز این بازی برخوردار باشد. توجه داشته باشید که برای اجرای بازی No Man’s Sky به OpenGL 4.5 نیاز خواهید داشت.

استودیوی هلو گیمز پیش از این اعلام کرده بود که در حال کار برروی بهینه ساز جدیدی برای بازی No Man’s Sky’s هستند تا مشکلات اساسی بازی را برطرف نماید اما این استودیو صحبتی از اینکه این مشکلات اساسی چه هستند نکرد. همچنین این استودیو خبر از استخدام یک گروه سنجش کیفیت خارجی داده است تا به بهبود تجربه این بازی برای بازیکنان کمک کنند.

پیش از این شان مورای در ارتباط با علت تاخیر در عرضه نسخه مربوط به رایانه‌های شخصی عنوان کرده بود که این بازی با وجودیکه تنها یک تا دو روز از زمان انتشار آن باقی بوده است همچنان در دست بهینه سازی قرار داشته است.

حداقل سیستم مورد نیاز بازی No Man’s Sky:

سیستم عامل: نسخه‌های ۶۴ بیتی ویندوزهای ۷/۸٫۱/۱۰
پردازنده: Intel Core i3
رم: ۸ گیگا بایت
کارت گرافیک: nVidia GTX 480, AMD Radeon 7870
فضای ذخیره سازی: ۱۰ گیگا بایت

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید