معرفی کارت گرافیک GIGABYTE GTX 1060 WindForce OC 6GB

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳

کارت میان رده GTX 1060 که جدیدترین محصول معرفی شده توسط انویدیا به شمار می رود، توسط گیگابایت دستخوش تغییراتی شده و در حال حاضر ۴ نسخه مختلف از این کارت گرافیک در سبد محصولات گیگابایت مشاهده می شود. نسخه جدیدی با نام GTX 1060 WindForce OC برای گیمر ها معرفی گردیده که همانند نسخه مرجع به ۶ گیگابایت حافظه گرافیکی GDDR5 با فرکانس ۲۰۰۲ مگاهرتز مجهز است. همچنین پهنای باند تولید شده توسط چیپ ست های حافظه به وسیله رابط ۱۹۲ بیتی منتقل می شود.

چیپ گرافیکی GP106 انویدیا با توجه به امکانات در نظر گرفته شده و حضور خروجی های متعدد امکان نمایش تصاویر روی حداکثر ۴ صفحه نمایش با وضوح تصویر ۴۳۲۰×۷۶۸۰ پیکسل وجود دارد. در حالت Gaming فرکانس پایه پردازنده GP106 با معماری ریز پردازنده پاسکال روی ۱۵۵۶ مگاهرتز تنظیم شده که با فعالسازی فناوری GPU BOOST به ۱۷۷۱ مگاهرتز افزایش می یابد. در حالت OC که قدرتمندترین پروفایل در نظر گرفته شده برای کارت گرافیک GTX 1060 WindForce OC است، فرکانس پایه ۱۵۸۲ مگاهرتز و فرکانس بوست ۱۷۹۷ مگاهرتز مشاهده می شود.

در صورت استفاده از نرم افزار اختصاصی گیگابایت XTREME Engine می توانید بین پروفایل های پیش فرض شامل سه حالت ECO، Gaming و OC سوئیچ کنید تا بر اساس نیاز خود از توان کارت گرافیک بهره مند شوید. با توجه به طول ۲۲۳ میلی متری کارت و همچنین ارتفاع ۱۲۱ میلی متری، نصب آن روی کیس های Mid-Tower به راحتی امکان پذیر است. سیستم خنک کننده WindForce عضو جدا نشدنی از کارت های گرافیک گیگابایت به شمار می رود و با بهینه سازی های صورت گرفته در نسل جدید، عملکرد بهتری در خنک سازی پردازنده گرافیکی، مدار تغذیه و چیپ ست های حافظه ارائه می شود. دو عدد لوله انتقال حرارت ترکیبی با آلیاژ مس و سطح تماس مستقیم با GPU، به همراه دو فن ۹۰ میلی متری و هیت سینک آلومینیومی یکپارچه تشکیل دهنده اجزای اصلی سیستم خنک کننده WindForce 2X هستند.

خنک کننده ای که به ادعای گیگابایت به میزان ۲۹ درصد ۲۳ درصد جریان هوای بیشتر و ۲۹ درصد کارایی بهتر در خنک کنندگی ارائه می دهد. واقعیت مجازی بحث داغ و قابل تاملی برای کاربران امروزی به شمار می رود و گیگابایت نیز روی استفاده از قدرت پردازنده گرافیکی GP106 و مجموعه کارت گرافیک GTX 1060 WindForce OC 6GB برای این کاربرد حساب ویژه ای باز کرده است. مدار تغذیه ۱+۴ فاز وظیفه انتقال و توزیع توان مورد نیاز کارت گرافیک جدید گیگابایت را با دریافت توان از یک کانکتور ۶ پین PCI دارد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید