خرده‌فروشان هیچ نسخه‌ای از Street Fighter V را در شش ماهه دوم سال ۲۰۱۶ نخریدند | کم‌فروش‌ترین عنوان سری

۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۹

Street Fighter V اوضاع چندان جالبی ندارد. پس از عرضه بازی و دریافت بازخورد نه‌چندان مثبت از طرفداران حال با نگاهی به فروش بازی می‌توان آن را کم‌فروش‌ترین عنوان سری اصلی دانست. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه شوید.

کپکام در گزارش مالی سه ماهه اخیر خود، آماری از Street Fighter V اعلام نکرد. حال یکی از تحلیلگران بازی‌های ویدیویی در حساب توییتر خود در مورد وضعیت Street Fighter V چنین نوشت:

کپکام نتوانست هیچگونه نسخه‌ای از Street Fighter V را در این سه ماهه به خرده‌فروشان ارسال کند.

Street Fighter V کم‌فروش‌ترین عنوان سری اصلی است.

این عنوان از زمان انتشار در فوریه تا پایان سال مالی شرکت کپکام در ۳۱ مارس (۱۲ فروردین)، توانست ۱.۴ میلیون نسخه را برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌‌های شخصی به فروشگاه‌های سراسر دنیا عرضه کند و البته موجب اندوه کپکام به‌دلیل نرسیدن به عرضه ۲ میلیون نسخه‌ای شد. اعداد و ارقام ذکرشده، توسط گزارش بخش «ارتباطات سرمایه‌گذاری» منتشر شده اند.

انتشار این عنوان با مسکلات متعددی آمیخته شده بود که می‌توان به انتقاداتی پیرامون نبود بخش داستانی و آرکید اشاره کرد. همچنین یکی از مشکلات این بازی، ماه گذشته برطرف شد. یوشینوری اُنو در این باره گفت:

فکر می‌کنم زمانش‌ فرا رسیده تا بگویم ما انتظار این حجم از علاقه‌مندی کاربران به برخی قابلیت‌های بخش تک‌نفره را نداشتیم و [به نوعی] آن را دست‌کم گرفتیم.

البته این گزارش تماما از اندوه نیست و «Street Fighter V (برای رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴) یک انتخاب همیشگی باقی ماند و توانست فروش با ثبات خود در کشورهای خارجی را حفظ کند.»

بروزرسان ماه ژوئن این عنوان بخش داستانی را به این بازی اضافه خواهد کرد. البته این اتفاق کمی برای کپکام دیر است؛ زیرا با شروع ماه آوریل، امید‌ها برای رسیدن به عرضه ۲ میلیونی از دست رفت.

مت ادواردز (Matt Edwards)، مدیر انجمن کپکام در بریتانیا، این موضوع را در Twitch از طریق مسابقه WinnerStaysOn Sessions اعلام کرد. ادواردز حرفی از تاریخ انتشار محتوای دانلودی بعدی نزد اما Guile جزء ۶ شخصیتی قرار دارد که در ۱۲ ماه اول عرضه Street Fighter V از طریق محتوای دانلودی به بازی اضافه خواهد شد.

با اضافه شدن Alex و در راه بودن شخصیت Guile، این یعنی Balrog ،Ibuki ،Juri و Urien تا اواخر سال جاری به بازی اضافه نخواهند شد. کپکام تاکنون در رابطه با شخصیت‌های دیگری که از طریق محتوای دانلودی به جمع مبارزان بازی ملحق می‌شوند، صحبتی نکرده است.

طرفداران نیازی برای نگرانی راجع به خرج کردن پول واقعی خود برای شخصیت‌های جدید Street Fighter V ندارند. Fight Money به عنوان پول در بازی Street Fighter V به حساب می‌آید که می‌توانید از آن برای خرید شخصیت‌های جدید استفاده کنید. کسب Fight Money در Street Fighter V زمان کمی را می‌طلبد؛ بنابراین فقط کافی است تا چند ساعت به بازی کردن بپردازید تا پول کافی برای خرید شخصیت‌های جدید را به‌دست آورید. Alex نیز تا مدت محدودی به‌صورت رایگان در دسترس قرار دارد.

شخصیت‌های جدید، تنها موردی نیست که کپکام وعده اضافه شدن آن‌ها را در سال جاری داده است. در ژوئن امسال (۱۲ خرداد الی ۱۱ تیر ۱۳۹۵) کپکام یک بخش داستانی بسیار بهتری را به بازی اضافه خواهد کرد.

Street Fighter V با مشکلات بسیاری در هنگام عرضه روبه‌رو بود. از عرضه بازی به عنوان انحصاری کنسولی تا انتشار یک بازی ناقص با قیمت ۶۰ دلار. شاید اگر کپکام این عنوان را همانند Killer Instinct به‌صورت رایگان با پرداخت درون‌برنامه‌ای عرضه می‌کرد، چنین مشکلات را نمی‌دیدیم. Street Fighter V هم‌اکنون در دسترس رایانه‌های شخصی و پلی استیشن ۴ است.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید