گیفت کارت
گیفت کارت

پرفروش‌ترین عناوین ماه ژوئن ایالات متحده مشخص شد

۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۴

ده عنوان پرفروش ماه ژوئن ایالات متحده توسط گروه NPD اعلام شد. سه بازی پرفروش این ماه Overwatch و Grand Theft Auto V در کنار Lego Star Wars: The Force Awakens هستند. برای مشاهده لیست کامل در ادامه با گیمفا همراه شوید.

آمار این ماه گروه NPD فرقی اساسی داشته و دیگر براساس تعداد نسخه فروخته شده بازی‌ها رده‌بندی نشده است بلکه براساس مقدار دلار بدست آمده دسته‌بندی شده‌اند. همچنین اولین آماری‌ست که فروش هر دو نسخه فیزیکی و دیجیتالی را شامل می‌شود؛ گرچه چند عنوان فروش دیجیتالی‌شان حساب نشده است. مثلا عنوان Overwatch فروشی که نسخه رایانه شخصی و سایت Battle.net داشته حساب نشده است. دو عنوان Lego Star Wars و Mirror’s Edge تنها بازی‌های جدیدی هستند که در ماه ژوئن منتشر شده‌ و توانسته‌اند در ده بازی پرفروش‌ قرار گیرند. عملکرد Lego Star Wars فوق العاده بوده چراکه در اواخر ماه ژوئن یعنی ۲۸ام انتشار یافته و Mirror’s Edge Catalyst نیز در هفتم ژوئن در دسترس بود.

در ادامه ده بازی پرفروش ماه ژوئن را می‌بینیم:

  1. Overwatch (شامل فروش رایانه شخصی Battle.net نمی‌شود)
  2. Grand Theft Auto V
  3. Lego Star Wars: The Force Awakens
  4. Doom (شامل فروش دیجیتالی نمی‌شود)
  5. Mirror’s Edge Catalyst
  6. Uncharted 4: A Thief’s End (شامل فروش دیجیتالی نمی‌شود)
  7. NBA 2K16
  8. Call of Duty: Black Ops III
  9. Destiny: The Taken King
  10. Minecraft (شامل فروش دیجیتالی نمی‌شود)

همچنین فروش بازی‌ها در ژوئن ۲۰۱۶ توانست به اندازه فروش در ماه ژوئن ۲۰۱۵ شود. سال گذشته ۸۷۹.۹ میلیون دلار درآمد از هر دو بخش دیجیتالی و فیزیکی اخذ شد که در این سال با کاهش ۲۰ درصدی روبه‌رو بوده و به ۶۵۲.۲ میلیون دلار رسیده است. بازی‌هایی که در ژوئن امسال منتشر شده‌اند با کاهش ۶۷ درصد روبه‌رو شده و ۱.۸ میلیون دلار کاهش فروش به‌صورت سالانه و در کل ۱۱۴ میلیون دلار کمتر درآمد داشته‌اند. همچنین نینتندو اعلام داشت که فروش Super Smash Bros برای Wii U از مرز دو میلیون نسخه عبور کرده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید