گیفت کارت
گیفت کارت
گیفت کارت 98

در Gamescom 2016 منتظر معرفی غول جدید انویدیا TITAN P باشید

انویدیا در حال آماده شدن برای رونمایی از پرچمدار سری Pascal، یعنی GTX TITAN P طی مراسم Gamescom 2016 می‌باشد. این مراسم در شهر Cologne آلمان و بین ۱۷ تا ۲۱ آگوست برگزار می‌شود. انتظار می‌رود که این کارت بر مبنای سیلیکون GP100 طراحی شده و در دو مدل ۱۲ و ۱۶ گیگابایتی عرضه شود. با گیمفا در ادامه خبر برای جزئیات بیشتر همراه باشید.

اگر این مطلب در مورد حجم حافظه‌ی کارت صحیح باشد، قطعا رابط حافظه‌ی این کارت‌ها متفاوت خواهد بود. نسخه‌ای که ۱۶ گیگابایت حافظه‌ی HBM2 خواهد داشت از رابط ۴۰۹۶ بیتی و نسخه‌ای که ۱۲ گیگابایت حافظه از همین نوع دارد، از رابط ۳۰۷۲ بیتی بهره خواهد برد. این اقدام انویدیا بسیار شبیه به کاری است که با شتاب دهنده‌های تسلا P100 انجام داد. توان مصرفی کارت نیز با وجود قدرت بالای آن چیزی بین ۳۰۰ تا ۳۷۵ وات بوده که از طریق دو کانکتور ۸ پین تأمین می‌گردد.

البته سیلیکون GP100 و کارت گرافیک GTX TITAN P تنها محصولاتی نیستند که برای شیفتگان دنیای کارت‌گرافیک در نظر گرفته شده. در کنار این موارد، انویدیا در حال کار بر روی یک سیلیکون به نام GP102 است که با توجه به نامش، جایی بین GP100 و GP104 قرار گرفته. می‌توان حدس زد که این به معنای از دست‌دادن هسته‌های کودای FP64 که بر روی GP100 وجود دارند بوده و به جای آن شاهد ۳۸۴۰ هسته‎‌ی کودا از همان نوعی که بر روی GP104 وجود دارد خواهیم بود. هم‌چنین انتظار می‌رود GP102 از حافظه‌های GDDR5X با رابط حافظه‌ی ۳۸۴ بیتی بهره برده و در نهایت GTX 1080Ti نام گذاری گردد.

واضح است این اقدام انویدیا سبب می‌شود کیفیت TITAN P نسبت به ۱۰۸۰Ti بیشتر شده و بر خلاف نسل‌های قبل، امکاناتی در اختیار سری تایتان قرار بگیرد که فاصله‌ی بین دو کارت ذکر شده افزایش یافته و ارزش خرید پرچمدار این شرکت، بیش از پیش گردد.

Gamescom 2016 در تاریخ ۲۱ – ۱۷ ماه آگوست ( ۳۱ – ۲۷ مرداد ماه) در شهر کلن آلمان برگزار می‌شود.

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

گیفتی