AMD بیانیه‌ای رسمی در مورد مصرف بیش از حد RX 480 اعلام کرد

۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۴
در پاسخ به نگرانی دارندگان کارت گرافیک Radeon RX 480 مبنی بر توان مصرفی بیش از حد کارت و استفاده‌ی بیش از اندازه‌‌ی کارت از تنها کانکتور شش پین موحود و شیار PCI-Express که موجب آسیب دیدن برخی مادربوردها مخصوصا نسخه‌های معمولی تر می‌شود، AMD بیانیه‌ای اعلام کرده و طی آن وعده‌هایی برای برطرف کردن این مشکل داده است.

توان مصرفی کارت در مجموع باید ۱۵۰ وات باشد. اما گزارشاتی به‌ دست رسیده مبنی بر این‌که کارت بسیار بیشتر از میزان اعلام شده مصرف می‌کند. چنین اتفاقاتی در گذشته نیز افتاده بود اما برای کارت‌هایی نظیر R9 295X2 که دارندگان آن قطعا منبع‌های تغذیه‌‌ی قدرتمندی دارند، اما این کارت برای مشتریانی ساخته شده که به دنبال قیمت و مصرف منطقی و مناسب هستند. ظاهرا شرکت AMD تصمیم گرفته از طریق عرضه‌ی درایور، مصرف کارت را کمتر از ۱۵۰ وات تنظیم کند. چنین مطلبی به معنای این خواهد بود که کارایی RX 480 نسبت به قبل نیز کمتر می‌گردد. به هر صورت مشاهده‌ی میزان تاثیر این عمل بر کارایی کارت جالب خواهد بود.
همان‌طور که می‌دانید ما دائما در حال بهبود کارت‌های خود هستیم تا عملکرد آن‌ها را نسبت به میزان توانی که دریافت می‌کنند و نیز سرعت حافظه را که در این مورد میزان بی سابقه‌ی ۸ گیگابایت از نوع GDDR5 است، به حداکثر برسانیم. اخیرا، مواردی را شناسایی کرده ایم که برخی بوردهای RX 480 به خوبی تقویت نشده اند. خوشبختانه می‌توان برای رفع مشکلات ایجاد شده در این موارد، از راه حل های نرم افزاری بهره ببریم. ما در حال آزمایش یک درایور برای حل این مسئله هستیم و بروزرسانی را روز سه شنبه پنجم جولای در اختیار کاربران قرار خواهیم داد.
0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید