چرا شخصیت‌های Dishonored 2 این‌بار صداگذاری شده‌اند؟‌

۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۳

Dishonored 2 تغییرات زیادی در فرمول خود ایجاد می‌کند. درحالی که بازی اول یک شخصیت قابل‌بازی (Corvo) داشت، در قسمت دوم شما حق انتخاب دارید و هردو شخصیت مذکور و Emily (که در بازی اول تنها یک کودک بود)‌ قابل‌ بازی کردن هستند. همین‌طور این دو کرکتر این‌بار به طور کامل صداگذاری شده‌اند و صحبت می‌کنند، چیزی که در بازی اول نبود آن احساس می‌شد. حال در مصاحبه‌ای جدید با گیم‌اسپات، هاروی اسمیت که کارگردان بازی است، در مورد دلیل این تغییر بزرگ گفته است. با گیمفا همراه باشید.

او دلیل این تصمیم بزرگ را گفت و اطلاعات بیشتری از آن ارائه داد. اسمیت گفت که عدم صداگذاری برای شخصیت اصلی در بازی اول «موردی نداشت و خوب بود»‌ اما این ویژگی در بازی دوم باعث می‌شود که تجربه بازیکنان به طور کلی و رابطه‌ای که با آن ایجاد می‌کنند نزدیک‌تر و صمیمی‌تر باشد. تیم سازنده Dishonored اولین‌بار این کار را با بسته‌الحاقی Knife of Dunwall امتحان کردند. در آن، شخصیت اصلی یعنی Daud (با بازی آقای مایکل مدسن)‌ به صورت کامل صداگذاری شده‌بود. اسمیت گفت:

ما تصمیم گرفتیم که برای بازی اول صداگذاری انجام ندهیم و این موردی نداشت و خوب بود، اما بعد این‌کار را بر روی بسته‌الحاقی پیاده کردیم و Daud را دیدیم که صدا دارد. این ویژگی خیلی برای سازندگان کاربرد دارد!‌ در بازی‌هایمان معمولا بازیکنان را به یک نقطه می‌رسانیم و واقعا می‌خواهیم که به سراغ چیزی بروند و آن را بررسی کنند اما خیلی وقت‌ها آن را نمی‌بینند!‌ حال می‌توانیم خودمان شخصیت را به آن‌جا ببریم و کاری کنیم که بگوید:‌«اوه! اونجا رو ببین!»‌ البته این یک مثال مسخره است، اما به هرحال کاربرد دارد.

یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ صداگذاری برای شخصیت‌ها این است که بازیکنان رابطه قوی‌تری با بازی و داستان و دنیای آن ایجاد می‌کنند. اما عده‌ای هم با این قضیه مخالف بودند:

وقتی اتفاقی در بازی میافتد و دو شخصیت بازی با دیالوگ به آن پاسخ می‌دهند، شما یک واکنش از شخصیت دریافت می‌کنید. البته همیشه عده‌ای از بازیکنان بودند که می‌گفتند:«لطفا به شخصیت اصلی صدا ندهید و بگذارید از خیال خودمان استفاده کنیم.»‌ اما اکثر مخاطبان گفتند که Corvo مثل یک ماشین ساکت است و آن‌ها واقعا می‌خواهند با او صمیمی‌تر باشند. پس وقتی مشغول ساخت Emily به عنوان یکی از شخصیت‌ها شدیم، نتیجه قدرتمندی گرفتیم.

اسمیت باری دیگر به بسته‌الحاقی Knife of Dunwall برمی‌گردد و می‌گوید که برای استودیو آرکین (سازنده بازی) نقش یک آزمایش را داشت. همین‌طور او از فرصت استفاده کرد تا اعلام کند ناشران ارزش بسته‌الحاقی را درک نمی‌کنند. (البته آقای اسمیت بهتر است نگاهی به الکترونیک آرتز بیندازند!)

تجربه و آزمایش یکی از مزیت‌های بسته‌الحاقی است که ناشران آن را نمی‌بینند. هزینه ساخت بسته‌الحاقی و فروش آن معمولا برای وجودش سوال‌برانگیز می‌شود. اما طرفداران و سازندگان عاشق آن هستند. ما (سر بسته‌های‌الحاقی) حس می‌کنیم که بالاخره بازی در چنگ‌مان قرار دارد، پس چرا یک کمپین کوچک و مجزا نسازیم؟ و در طی آن برروی ویژگی‌هایی که شاید در بازی بعدی از آن استفاده کنیم آزمایش انجام می‌دهیم. این یک ارزش غیرمستقیم و درک کردن آن برای ناشران سخت است.

در نهایت، اسمیت اعلام کرد که خیلی از صداگذاری این دو شخصیت برای Dishonored 2 خوش‌حال است:

بازی را گرم‌تر و صمیمی‌تر می‌کند، به شما (در محیط) سرنخ می‌دهد، برای طراحان مراحل کار را آسان‌تر می‌کند و در آخر، می‌توانید شخصیت‌ها را بشناسید.

استیون راسل (که در Thief، Fallout 4 و The Elder Scrolls V: Skyrim هنرنمایی کرده‌است) به عنوان شخصیت Corvo و اریکا لوترل (در World of Warcraft و The Magic School Bus هنرنمایی کرده‌است) به عنوان Emily در بازی حضور خواهند داشت. Dishonored 2 اولین‌بار در E3 2015 معرفی شد و امسال بالاخره شاهد نمایشی کامل از گیم‌پلی آن بودیم. این بازی در ۱۱ نوامبر امسال (معادل ۲۱ آبان‌ماه) برای پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس‌وان و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. در حواشی نمایشگاه E3 امسال بتزدا اعلام کرد که شما تمام بازی را بدون قدرت‌های ویژه‌ای که در اختیار شخصیت‌هاست می توانید بازی کنید. همچنین لازم به ذکر است که اگر Dishonored 2 را پیش‌خرید کنید، نسخه کامل بازی اول را به رایگان دریافت می‌کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید