گیفت کارت
گیفت کارت
گیفت کارت 98

کونامی هنوز به ساخت بازی‌های AAA علاقه دارد

اخبار بازی ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۵

حتی الکترونیک آرتز هم که به عنوان یکی از منفورترین شرکت‌های آمریکایی شناخته می‌شود یارای رقابت با چهره منفی و عمومی کونامی را ندارد. بسیاری از جنجال‌هایی که این شرکت با آن ها روبه‌رو می‌شود از سوی اهمیت کمی است که این روزها به عناوین و فرنچایزهای AAA خود می‌دهد. پس به عنوان یک رسانه‌ اولین سوالی که از این شرکت پرسیده می‌شود طبیعتاً در مورد همین قضیه خواهد بود. آیا آن‌ها هنوز به ساخت بازی های درجه یک علاقه دارند؟‌ در ادامه خبر با گیمفا همراه باشید.

در صحبتی با استیو مِرِت از Voltage PR که مسئول روابط عمومی کونامی در انگلستان است، این سوال از او پرسیده‌شد:

در واقع PES 2017 در دست ساخت قرار دارد. اگر این نمی‌تواند به وضوح نشان دهد که کونامی هنوز به ساخت بازی‌های درجه‌یک علاقه دارد، نمی‌دانم چه چیزی می‌تواند!

بااینکه می‌توانیم Pro Evolution Soccer 2017 را به‌عنوان یک بازی درجه‌یک در نظر بگیریم، شاید وقتی طرفداران این شرکت قدیمی از “AAA” استفاده می‌کنند، منظورشان بازی‌ای نیست که هرسال نسخه جدید آن بی‌قید و شرط منتشر می‌شود. پس مصاحبه‌گر تلاش کرد کمی صریح‌تر سوال خود را مطرح کند و از آقای مرت بپرسد که کونامی با آینده سری Metal Gear که توسط هیدئو کوجیما خلق شده‌است، چه خواهند کرد. مشخصاً مرت به این سوال پاسخ نداد اما بحث موتور FOX بالا آمد. او گفت:

موتور FOX دائماً مثل یک هیولا تکامل پیدا می‌کند. از آن به طور کامل در PES استفاده کرده‌ایم. از ویژگی‌هایی که به ما ارائه می‌دهد می‌توانم به دقت بیشتر در انیمیشن‌ها، صورت شخصیت‌ها و عنصرهای این‌چنینی اشاره کنم. همه این‌ها را هم به صورت بی‌درنگ انجام می‌دهد که یعنی ما می‌توانیم بر روی هردو گیم‌پلی و انیمیشن (گرافیک) تمرکز کنیم. این به ما اطمینان می‌دهد که همه چیز در بازی روان اجرا ‌می‌شود. یکی از دلایلی که PES جدید سرعت بالایی دارد همین موتور است.

موتور FOX قبلا هم خود را ثابت کرده و می‌دانیم بسیار قدرت‌مند است. اما سوال اینجاست که کونامی در آینده از آن برای ساخت چه بازی‌هایی استفاده می‌کند؟ بسیاری از مسائل مربوط به این شرکت هنوز هم پشت درهای بسته هستند. اصلا شاید همین الان هم تیمی جدید و حرفه‌ای بر روی نسخه بعدی Metal Gear کار می‌کند، بااینکه طرفداران همچنان فریاد می‌زنند متال‌گیر بدون کوجیما فایده ندارد!‌

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

گیفتی