گیفت کارت
گیفت کارت
گیفت کارت 98

سونی اکانت PSN فردی که نام واقعی‌اش جهاد بود را بن کرد

اخبار بازی ۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۸

سونی اکانت پلی استیشن نتوورک فردی را با نام Jihad بن کرد. جهاد خالق المفادا که این اکانت را ساخته بود، توانست اکانت خود را با موفقیت بازیابی کند اما برای او هزینه‌ای در پی داشت. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه شوید.

جهاد خالق در پست توییتری اعلام داشت که اکانت PSN وی بخاطر استفاده از اسمش به عنوان نام کاربری بن شده است. او ایمیلی از طرف سونی دریافت می‌کند که به او خبر از بن شدن اکانتش می‌دهد. جهاد نیز نتوانست به بازی‌ها و سرویس آنلاین خود دسترسی پیدا کند. سپس سونی به او ایمیلی می‌دهد که اسم‌های جدیدی برای اکانتش انتخاب کند، ویژگی‌ که سال‌ها طرفداران پلی استیشن به‌دنبالش هستند، جهاد نام‌های جدیدی را ارسال می‌کند اما سونی همه آن‌ها رد کرده و اکانت او را برای همیشه بن می‌کند. او تنها کسی نیست که از نام Jihad در نام کاربریش استفاده می‌کند و طبق اعلام گیم اینفورمر ۹۸۰۰ کاربر از واژه Jihad در نام خود استفاده می‌کنند. پس از انتشار اعتراضات فراوان از او در فضای مجازی، پلی استیشن انگلستان اکانت او را برمی‌گرداند اما هزینه گرافی را بر دست جهاد خالق می‌گذارد. تروفی‌های او پاک شده و صفر هستند، لیست دوستانش خالی شده و ارتباطات اجتماعی اکانتش مثل پیام فرستادن و به اشتراک گذاشتن غیرفعال هستند. طبق گفته او سونی پس از تماس با جهان نام کاربریش را تنها در دو ثانیه از iJihad به Jiii–in تغییر داد. در آخر او از همه افرادی که پشتیبانی کردند و باعث شدند سونی صدای او را جدی بگیرد تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که بتواند دوباره کنترل کامل اکانتش را به دست بگیرد. باید دید که سونی چه عملکردی درباره این اتفاق در ادامه از خود نشان می‌دهد.

نکته قابل توجه آن است که بسیاری از طرفداران سال‌هاست که از سونی قابلیت تغییر نام کاربری را می‌خواهد، ویژگی که ایکس‌باکس لایو سال‌ها دارای آن بوده است، اما همچنان شاهد بی‌توجهی از سوی سونی بوده‌اند و حتی شوهی یوشیدا نیز از احتمال عدم امکان ارائه چنین قابلیتی خبر داد اما شاهد آن بودیم که نام کاربری جهاد خالق به‌سرعت تعویض گشت گرچه دارای مشکلاتی‌ست اما امکان آن وجود دارد.

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

گیفتی