یوشیدا: نئو باعث کوتاهی عمر پلی‌استیشن ۴ نمی‌شود

۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۱

انتشار کنسول قوی‌تر پلی‌استیشن ۴ که با نام رمزی نئو شناخته می‌شود، بدان معنا نیست که عمر کنسول‌های فعلی از آن چیزی که انتظار داشتیم، زودتر به اتمام می‌رسد. یوشیدا در جدیدترین مصاحبه خود گفت انتظار نمی‌رود که نئو جایگزین پلی‌استیشن ۴ باشد.

یوشیدا در مصاحبه خود با Gameswelt.TV گفت:

پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۴ است! شما می‌دانید کنسول جدید و قدرت‌مند پلی‌استیشن ۴ هنوز هم پلی‌استیشن ۴ است؛ بنابراین می‌دانید عمر آن‌ها هم کوتاه‌تر نخواهد شد.

او به سوال مربوط به اینکه آیا احتمال دارد عمر کنسول‌های فعلی با عرضه نئو توسط سونی و اسکورپیو توسط مایکروسافت کوتاه‌تر شود، چنین پاسخی داده بود.

از روشی که یوشیدا به سوال پاسخ داد، می‌توان فهمید او می‌خواهد به این موضوع اشاره کند نئو و پلی‌استیشن ۴ مکمل یکدیگر هستند. نئو قدرت‌مندتر و صد البته گران‌تر است و پلی‌استیشن ۴ هم مقرون به‌ صرفه‌تر خواهد بود و همچنان بازی‌های بزرگی مانند Uncharted 4: A Thief’s End را میزبانی می‌کند.

صحبت‌های یوشیدا با حرف‌های اندرو هاوس که در اوایل ماه جاری، نئو را تایید کرد هم مطابقت دارد.

در نسل گذشته، هیچ چیزی مانند اسکورپیو یا نئو عرضه نشد. پلی‌استیشن ۳ در سال ۲۰۰۶ انتشار یافت و پلی‌استیشن ۴ هم هفت سال بعد در سال ۲۰۱۳ به بازار آمد. از طرفی دیگر، کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ هم در سال ۲۰۰۵ در دسترس قرار گرفت و ایکس‌باکس وان هم در سال ۲۰۱۳ عرضه شد.

نئو تاریخ انتشاری ندارد اما یک گزارش می‌گوید در سال جاری عرضه می‌شود. این در حالی است که اسکورپیو در تعطیلات ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد. هنوز قیمت این کنسول‌ها هم مشخص نیست. در بخش سخت‌افزار، ظاهرا مایکروسافت باور دارد اسکورپیو قوی‌تر است و در توصیف‌شان از این کنسول، گفته‌اند قدرت‌مندترین کنسول خواهد بود.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید