سوپرسل با قیمت ۸٫۶ میلیارد دلار توسط تنسنت خریداری شد

۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۴

برای چندین سال، استودیوی موفق سوپرسل با بازی محبوب Clash of Clans توانسته به یکی‌ از نیروهای غالب بر بازار بازی‌های گوشی‌های هوشمند تبدیل شود. با این حال، این استودیو با مبلغ زیادی توسط شرکت چینیِ تنست، برای مدیریت بیش‌تر و بهتر عملیاتش خریداری شده است. همچنین لازم به ذکر است که تنست، کنترل سهام رایوت گیمز که سازنده‌ی League of Legends است را دردست دارد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر با ما همراه باشید.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، تنست به‌صورت رسمی سوپرسل را با قیمت ۸٫۶ میلیارد دلار خریداری کرده است که در واقع، تنست ۸۴٫۳ درصد از کل سهام سوپرسل که ارزش آن معادلِ ۱۰٫۲ میلیارد دلار برای بازی‌ها و دارایی‌های این شرکت است را در اختیار دارد.

شایعات زیادی در این مورد وجود داشت تا اینکه تنست، سوپرسل را به‌صورت رسمی از صاحب قبلی‌ِ ژاپنی‌اش، سافت‌بنک خریداری کرد. لازم به‌ذکر است که سافت‌بنک، در گذشته دارای ۵۱ درصد از سهام این شرکت بوده که در معامله‌ای ۱٫۵ میلیارد دلاری آن را خریداری کرده بود.

این معامله، در سه‌ماه‌ی سوم سال ۲۰۱۶ نهایی خواهد شد. تنسنت هم توضیح داده که سوپرسل، در طول و بعد از این معامله، استقلال عملیاتی اصلی خود را خواهد داشت. مدیر ارشد اجرایی سوپرسل، طی بیانیه‌ای در مورد همکاری خود با تنست گفته است:

برای ما، امروز، روزی است که برای ساختن آینده‌ی سوپرسل فکر می‌کردیم. ما این شرکت را تاسیس کردیم تا با ساخت بازی‌ها عالی، مردمِ سرتاسر جهان را برای دهه‌ها به تجربه‌ی آن‌ها دعوت کنیم. ما بسیار خوش‌شانس بودیم که در طی ۶ سال گذشته، ۴ بازی‌ای ساختیم که روزانه بیش‌از ۱۰۰ میلیون بازیکن به‌انجام آن می‌پردازند.

اما بیش از این، ما در این فکر هستیم که بازی‌های کنونی و آینده‌ی ما، به‌بخشی از تاریخ گران‌بهای بازی‌ها تبدیل شده و برای مدت زیادی هم در این عرصه پابرجا بمانند. اگر منظور ما از «مدت زیاد» را بفهمید، به‌سرعت متوجه خواهید شد که ما هنوز در اوایل این سفر طولانی هستیم.

سوپرسل، در هلسینکی و کشور فنلاند واقع شده و بیش‌تر محبوبیتش، به‌دلیل ساخت عناوینی نظیر Clash of Clans و بازی‌های دیگری مانند Clash Royale و Boom Beach است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید