قیام والهالا | نکاتی که احتمالا در تریلر God of War از دست دادید

۶ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰

سونی در کنفرانس E3 2016 خود با نمایش گیم‌پلی نسخه جدید God of War ما را حیرت‌زده کرد. بازی به‌شدت نسبت به نسخه‌های قبلی خود تفاوت دارد. حال و هوای غم‌انگیز، شکل جدید مبارزات و قهرمان چندین ساله آن، همگی می‌خواهند یک مسیر جدید و هیجان‌انگیز را برای سری ایجاد کنند. با دیدن اولین تریلر بازی، ما تمام نکاتی که ممکن است از دست داده باشید را جمع‌آوری کرده‌ایم.

یک شخصیت جدید

در نسخه جدید God of War، یک شخصیت جدید وجود دارد؛ پسری جوان که تحت آزمایش بقا است. ظاهرا مادر او به‌تازگی فوت کرده و شاید دلیل اینکه در اوایل تریلر، چاقوی مادرش را به ارث می‌برد هم همین باشد. به‌نظر می‌رسد این شخصیت در واقع پسر کریتوس است. کریتوس سعی دارد دانش خود را به او انتقال دهد و برای این کار باید خشم خود را کنترل کند. طبق اطلاعاتی که منتشر شده، کریتوس نمی‌تواند زبان اسکاندیناوی را درک کند اما این پسر توانایی چنین چیزی را دارد. یک مورد که سوالات جالبی را به وجود می‌آورد، خالکوبی‌های پشت گردن و دست این پسر بچه است. کریتوس مطمئنا نمی‌تواند زبانی را که متوجه نمی‌شود را بنویسد بنابراین چه کسی خالکوبی‌های این پسر بچه را انجام داده است؟

stjrkrarmr، عبارتی است که می‌توان در امتداد ساعد او مشاهده کرد و احتمالا ۲ بار تکرار شده (بخش دوم همیشه پوشش داد می‌شود اما ظاهرا با “stjrk” آغاز و با “mr” پایان می‌یابد) که به معنای “بازوی قوی” یا “قدرت بازو” است.

  

یک مورد دیگر که در اطرفا ساعد می‌توان مشاهده کرد، عبارت “happskejtr” است که در معنا به‌صورت “تیر خوش‌شانس” یا “شانس با تیر” ترجمه می‌شود.

مورد آخر که در پشت دست او قرار دارد، عبارت “hrada hond” است که به “دست سریع” معنا می‌شود.

کریتوس پیر

پس از نسخه‌هایی که منتشر شد و خشونت بسیار زیاد کریتوس در آن‌ها، ظاهرا او این‌بار می‌خواهد کمی آرام‌تر باشد. کریتوس با یک شخص جدید ملاقات کرد، خانواده تشکیل داد و از خشم خود که در گذشته بارها برایش مشکل‌ساز بود دوری می‌کند. به‌نظر می‌رسد خدای جنگ سابق هم‌اکنون زندگی ساده‌ای را با پسر خود تشکل داده که او را تنها نمی‌گذارد و به وی روش زنده ماندن یا بقا را آموزش می‌دهد. با توجه به یکی از مصاحبه‌های زنده کوری بارلوگ، کارگردان بازی، کریتوس قرار است تنها شخصیتی باشد که در نسخه جدید God of War کنترل آن را به‌دست می‌آوریم. در جزئیات انتشار یافته از داستان، فهمیدیم که داستان این نسخه، سال‌ها پس از وقایع نسخه سوم رخ خواهد داد. سوالات زیادی ذهن طرفداران را مشغول می‌کند که کریتوس چطور توانست زنده بماند؟ او در نسخه سوم با خودکشی، خود را فدای بشریت کرد و نگذاشت قدرت خدایان به دست آتنا برسد تا مانند زئوس مجددا بر بشریت حکومت کند. یکی از دلایل دیگر هم این بود که کریتوس قصد داشت تمام کسانی که در مرگ همسر و فرزندش دخالت داشتند را از بین ببرند و خود او هم یکی از این افراد بود بنابراین با خودکشی خود، هم بشریت را نجات داد و هم انتقام خانواده‌اش را گرفت اما اگر دقت کرده باشید، پس از رفتن آتنا، کریتوس دوباره بر می‌خیزد و به سمت دریا می‌رود که احتمالا از شانس خوب او، برخی از دریانوردان، وی را می‌یابند و به درمانش می‌‌پردازند!

یک سیستم جدید

مانند نسخه‌های پیشین، God of War جدید هم از نوعی “سیستم تجربه” بهره می‌برد اما به جای گرفتن تجربه از طریق واحد پول درون بازی که صرف توانایی‌ها می‌شد، کریتوس ظاهرا تجربیات را از طریق اقدامات خود به‌دست خواهد آورد که باعث افزایش توانایی‌ها یا ویژگی‌های مرتبط با هر اقدامی که او انجام می‌دهد می‌شود. برای مثال، کریتوس می‌تواند مهارت‌های ردیابی خود را از طریق شکار کردن به‌دست بیاورد. در حالی که این نکته بسیار هیجان‌انگیز به‌نظر می‌رسد، هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست سیستم تجربه یا پیشرفت تا چه حد پیچیده خواهد بود یا چگونه برروی توانایی‌های کریتوس تاثیر می‌گذارد.

این نکته هم قابل ذکر است که کریتوس دوبار در تریلر تجربه به‌دست آورد و یکی از آن‌ها در زمانی بود که به پسر خود کمک کرد. این بدان معناست پیشرفت کریتوس ترجیجا به میزان رشد پسر او بستگی دارد.

مدیریت خشم

همان‌طور که در لحظه درس دادن کریتوس به پسرش مشاهده کردیم، کاملا واضح شد که او همچنان مشکلاتی در کنترل خشم خود دارد. در بالا، سمت چپ تصویر، چیزی را می‌توان دید که ما فرض می‌کنیم میزان خشم کریتوس براساس خشمی که او احساس می‌کند را نشان می‌دهد. این موضوع می‌تواند نشانه خوبی از این باشد که کریتوس در تلاش برای پرهیز از خشم خود است.

زمانی که تیر آن پسربچه به خطا رفت، در ابتدا کریتوس با صدای بلند آغاز کرد تا فقط بتواند خشم خود را کمتر سازد و سپس صدای خود را آرام‌تر کرد تا به پسربچه بفهماند چه کاری را نیاز است که انجام دهد.

 مبادله Blades of Chaos با یک تبر جادویی

کریتوس این‌بار یک سلاح کاملا جدید را برای مبارزه استفاده می‌کند و به جای دو سلاح قبلی معروف خود، یعنی Blades of Chaos، یک تبر جادویی را مورد استفاده قرار می‌دهد. این یک تغییر بزرگ است اما به‌نظر می‌رسد سن او دیگر اجازه استفاده از آن دو شمشیر قبلی‌اش را نمی‌داد. تبر جادویی کریتوس را می‌توان به سمت دشمنان پرتاب کرد و سپس به دست کریتوس بازگردانده می‌شود. علاوه بر این، تبر جادویی کریتوس را می‌توان به‌منظور افزایش قدرت حمله یا ارائه یک حمله شوکه‌کننده قدرت‌مند، با انرژی عنصری یخ آغشته نمود.

نماد امگا

نماد به‌یاد ماندنی سری God of War، یعنی امگا در پشت کریتوس جای گرفته است. همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این نماد درست در جایی قرار دارد که کریتوس، تبر جادویی خود را برروی آن می‌گذارد.

قدرت پسر خدای جنگ

به‌نظر می‌رسد پسر کریتوس قادر به پشتیبانی پدر خود در جنگ با استفاده از تیر و کمانش است. یک نمونه در مبارزه با ترول نشان داده شد که او می‌تواند تیرهای خود را با برق مخلوط کند تا یک انرژی پرتابه قدرت‌مند را ارائه دهد. با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط کوری بارلوگ، کارگردان بازی، یکی از دکمه‌ها برای تعامل با پسر کریتوس اختصاص داده شده که او را وادار به اجرای اقدامات خاصی در بازی می‌کند که این ویژگی‌ها هم در نبردها و هم در حل معماها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خشم اسپارتانی کریتوس

به‌نظر می‌رسد کریتوس به توانایی خشم جدیدی به نام خشم اسپارتان (Spartan Rage) دسترسی دارد. در نسخه‌های قبلی سری از توانایی خشم به‌منظور افزایش قدرت حمله کریتوس استفاده می‌شد اما هنوز کاملا مشخص نیست که در نسخه جدید بازی هم چنین چیزی برای این توانایی در نظر گرفته شده یا خیر. همان‌طور که در تریلر مشاهده کردیم، پس از تحریک خشم اسپارتان، کریتوس فقط آن‌ را برای انجام ضربات نهایی به ترول مورد استفاده قرار داد.

نبود حالت Quick Time Event

تقریبا هیچ دکمه‌ زنی‌ای در مبارزات وجود نداشت که این موضوع با توجه به نقش مهم آن‌ها برروی گیم‌پلی در نسخه‌های قبلی کمی تعجب‌آور است. تنها لحظه‌ای که قابلیت دکمه زنی را می‌شد مشاهده کرد، اولین برخورد کریتوس با دشمنان بود که دکمه “دایره” در بالای سر یکی از دشمنان به‌صورت برجسته در آمد بنابراین کریتوس می‌توانست ضربه نهایی را به آن وارد کند.

طراحی سطح گسترده و باز

تمام نسخه‌های سری God of War همیشه طراحی سطح خطی داشته‌اند گرچه به‌نظر می‌رسد این نسخه قرار است نسبت به نسخه‌های قبلی خود کمی بازتر باشد. زمانی که کریتوس به محل اردوگاه وارد شد، عبارت “کشف Dauthamunni” برروی صفحه آمد. این امر بدان معناست که در این نسخه، تاکید بیشتری بر اکتشاف وجود دارد و طراحی سطح احتمالا برای شما برای کشف انواع مختلفی از مکان‌ها در ماجراجویی‌هایتان نسبت به نسخه‌های پیشین بازتر است. کوری بارلوگ به عنوان کارگردان بازی گفت God of War دارای جهانی باز و بزرگ است اما به درجه‌ای از عناوین جهان‌باز نمی‌رسد.

اساطیر اسکاندیناوی و والهالا

در اساطیر اسکاندیناوی، والهالا یک تالار عظیم و با شکوه است که اودین، ایزد خدایان، در آن حکومت می‌کند. به انتخاب اودین، نیمی از وایکینگ‌ها که در مبارزات کشته می‌شوند، توسط والکیری‌ها به این تالار می‌آیند و نصف دیگر آن‌ها هم پذیرای ایزدبانوی فریا هستند. ترولی که در تریلر مشاهده کردیم، به زبان اسکاندیناوی صحبت می‌کرد و اگر کمی به حرف‌های او دقت کنید، عبارت “والهالا” را به زبان می‌آورد و در تصویر بالا هم کوه بلندی را که می‌بینید، احتمال دارد والهالا باشد. این یعنی هدف کریتوس از گفتن جمله “یک آغاز جدید”، سفر طولانی آن‌ها به آنجا باشد. در تصویر زیر هم می‌توان به شباهت این دو مکان پی برد:

والهالا

دشمنان جدید؟

تمام این نکات، مواردی بودند که احتمالا به آن‌ها توجه نکرده بودید اما در این بین، یک‌سری رازهای بسیار جالب در تریلر موجود است که احتمالا دشمنان جدید را نشان می‌دهد. در دقیقه ۳:۴۵، درست پس از مبارزه کریتوس با آن سه دشمن، یک موجود شبح مانند را می‌توان مشاهده کرد که به سرعت پس از دیدن کریتوس ناپدید می‌شود. شما می‌توانید خودتان آن را یافت کرده یا در تصویر متحرک زیر، آن را مشاهده کنید:

دومین راز مخفی تریلر، یک موجودی است که می‌تواند پرواز کند و سلاحی چوب مانند با خود به‌همراه دارد. حدس می‌زنم با برخورد با چون آن، احتمالا آسیب خواهیم دید. شما آن را می‌توانید پس از مبارزه کریتوس و پسر او با ترول، در حین کشف Dauthamunni مشاهده کنید. به‌طور دقیق، این موجود در دقیقه ۶:۴۵ و در بالا، سمت چپ قرار دارد. شما می‌توانید آن را در تصویر متحرک زیر هم مشاهده کنید:

مورد سوم، چیز بسیار بزرگ و جالبی است. در لحظه‌ای که کریتوس و پسر او به چشم‌انداز Scandinavian نگاه می‌کنند، احتمالا متوجه شده‌اید که یک رودخانه یخ زده در دره زیر وجود دارد. با این حال، طرفداران می‌گویند این یک رودخانه یخ زده نیست چراکه آن در حال حرکت در بین درختان است و اگر واقعا یک رودخانه باشد، باید یک خط ساحلی هم مشاهده کنیم.

برخی از کاربران بر این باور هستند که زمان مبارزه کریتوس با یورمونگاند فرا رسیده است. یورمونگاند به مار جهان یا مار میدگارد هم معروف بوده و فزرند دوم لوکی و انگربودا است. اودین، هر سه فرزند لوکی به نام‌های فنریر، هل و یورمونگاند را از او می‌گیرد و یورمونگاند را در اقیانوسی که زمین (میدگارد) را با خود به‌همراه دارد می‌اندازد. به او می‌گویند مار جهان زیرا یورمونگاند در این اقیانوس تا حدی بزرگ می‌شود که تمام زمین را می‌گیرد و می‌تواند دم خود را هم لمس کند. چیزی که در دقیقه ۹:۱۵ مشاهده می‌کنید، بسیار بزرگ است و در تصویر متحرک بالا هم قرار دارد.

گفتیم یورمونگاند در واقع فرزند دوم لوکی بوده است؛ بنابراین چرا نباید برادران یا خواهران او هم در بازی حضور نداشته باشند؟ کمی اگر با دقت بیشتری به تریلر نگاه کنیم، به نکته جالبی پی می‌بریم. درست در بین دقایق ۶:۳۱ و ۶:۳۳، گرگ بزرگی وجود دارد که احتمالا همان فنریر است. در تصویر زیر هم می‌توانید آن را مشاهده کنید:

یک نکته جالب دیگر هم این است که فنریر و یورمونگاند از لحاظ مکانی بسیار به یکدیگر نزدیک هستند و همین موضوع ما را به شک انداخت که احتمالا این گرگ، همان فنریر است. این گرگ تا حدی قدرت‌مند بوده که اودین را پس از نبردی طولانی می‌کشد اما در هر صورت توسط ویدار، پسر اودین کشته می‌شود.

مبارزه کریتوس با مار جهان و فنریر می‌تواند هیجان‌انگیز و به‌یاد ماندنی باشد

مقاله ترجمه شده از گیم‌اسپات با تغییر.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Sly stallone گفت:

  به نظر من احتمال وقوع رانگاروک ( همون آخرالزمان افسانه های نورس ) که خدایان با هم میجنگن تو این سری خیلی زیاده… اگه باشه که چه شود Grin Grin Grin Grin

  0
  0
 • siavash2050 گفت:

  تمام این نکات، مواردی بودند که احتمالا به آن‌ها توجه نکرده بودید ، مدیونی اگه فک کنی توجه کرده بودیم Question
  دومین راز مخفی تریلر، یک موجودی است که می‌تواند پرواز کند و سلاحی چوب مانند با خود به‌همراه دارد. حدس می‌زنم با برخورد با چون آن، احتمالا آسیب خواهیم دید. Eek! Eek! Eek! به خدا من فکر میکردم این همون چوبی هست که پری مهربون باهاش واسه سیندرلا کالاسکه و کفش و … ایجاد کرد !
  کریتوس + کفش پاشنه بلند

  0
  0
  • hadi گفت:

   سخن بزرگان
   i am hungry ;feed us
   what are you doing?
   ROTFL ROTFL ROTFL
   now boy
   ROTFL ROTFL

   0
   0
   • messi game فن کریتوس گفت:

    سخنه بزرگان خخخ عالی بود داداش ولی کریتوس از بزرگ هم بزرگتره.میشه گفت خدای بزرگان

    0
    0
    • GENERAL گفت:

     با سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان
     من یه فیلم درست کردم ،جدیده ، روی نام کاربریم کلیک کنید.
     روی General کلیک کنید لطفا.

     ░░░░▄▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄▄▄
     ░░░░█░░░░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░▀▀▄
     ░░░█░░░▒▒▒▒▒▒░░░░░░░░▒▒▒░░█
     ░░█░░░░░░▄██▀▄▄░░░░░▄▄▄░░░█
     ░▀▒▄▄▄▒░█▀▀▀▀▄▄█░░░██▄▄█░░░█
     █▒█▒▄░▀▄▄▄▀░░░░░░░░█░░░▒▒▒▒▒█
     █▒█░█▀▄▄░░░░░█▀░░░░▀▄░░▄▀▀▀▄▒█
     ░█▀▄░█▄░█▀▄▄░▀░▀▀░▄▄▀░░░░█░░█
     ░░█░░▀▄▀█▄▄░█▀▀▀▄▄▄▄▀▀█▀██░█
     ░░░█░░██░░▀█▄▄▄█▄▄█▄████░█
     ░░░░█░░░▀▀▄░█░░░█░███████░█
     ░░░░░▀▄░░░▀▀▄▄▄█▄█▄█▄█▄▀░░█
     ░░░░░░░▀▄▄░▒▒▒▒░░░░░░░░░░█
     ░░░░░░░░░░▀▀▄▄░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░█
     ░░░░░░░░░░░░░░▀▄▄▄▄▄░░░░░█
     ————————————————–
     و ممنون این نکاتی که در باره بازی گاد او وار منتظر کردید

     0
     0
  • Ehsan Sadeqii گفت:

   با سلام دوستان عزیز گیمر،(خودشون میدونن طرف صحبتم چه کسی هس.).
   بعد از مدتی که کامنت نمیزاشتم والبته سایت رو دنبال میکردم تو این پست ی چن تا نظر حالمو بد جوری خراب کرد،در حدی که الان به شخصه فک میکنم روان پریش هستم،ببینید دوستان ی چن نفر از هم وطنای عزیز اومدن و میگن که این جور بازی ها که مثلا فلان شکل در بازی هس مربوط به شی طان پرستی و ف را م ا سونری هستش،خدایی خیلی حالم خراب میشه که یارو میاد میگه خط قرمز روی چشم چپ کریتوس،ح را م زا د گ ی کریتوس،کلمه ی والهالا،شمشیر های کریتوس،رنگ بدن کریتوس،نوع شکل های رو ی سلاح اون غولی که تو تریلر دیدیم و خیلی چیز های دیگه رو به این جریانات ربط میدن،واقعا برا خودم متاسفم که بین چنین مردمی دارم زندگی میکنم،اخه عزیز من چرا تو هر چیزی رو میبینی به تک چشم ربط میدی،چرا فک میکنی همه اومدن د ین تو رو تخریب کنن،چرا سرگرمی رو به ضمیر ناخوداگاه مربوط میکنی؟چرا میخای تنها سرگرمی برو بچ ایران رو ازشون بگیری و اونو خراب کنی؟ حالا ما سرگرمی جز گیم نداشتم میرفتیم معتاد میدشم خوب بود؟ اون موقع شما میومدی بگی فازی که با فلان مواد میگیری چیه و شکلاس چطوریاس؟اگه خیلی ادعای دانایی و طرفداری از حقت میشه این فیش های میلیاردی رو درس کن و به انسانیت افرادی که ادعای انسانیت میکنن برس،من به شخصه دارم از پرستش خدای یکتا پشیمون میشم چون افرادی مثل تو دارن اونو میپرستن،افرادی روان پریش که از کلمه ی چتر به واژگان انگلیسی داستان عربی و عبری میسازن و از ی کلمه که مربوط به اسکاندیناوی هس به الل ه عربی ربطش میدن،اگه شما ادعای داناییت میشه اول خودتو درس کن که نباید به فرد ی د ینی توهین کنی البته اگه از اونا نباشی که به قول معروف میگن ی بچه چارتا کتاب تاریخ میخونه جو میگیرتش،راستی فک نکن من و امثال من این چیزا رو نمیدونیم ما خیلی بیشتر از شما پای اون حرفای استاد هایی که ی زمانی برای بازی کلش اف کلنز داستان میساختن میگفتم اینفرنو تور تک چشمه و دو تا اینفرنو تور در بازی هس که بزاریشون جفت هم میشه ۱۱ و این عدد فلانه،ایکس بو فلان نماده،نشستم،حتا داشتم به جنون میرسیدم که چرا این افراد از هر چیزی ی چیزی در میارن،تمام دنیای اطرافمو به شکل میدیم(الان حال شما رو درک میکنم عزیزم)،الانم دارم به خاطر خودت میگم که فکرتو مشغول این چیزا نکنی و این شک در وجودت نباشه که بگی هه اره تمام دنیا میخای د ین منو خراب کنن،نه عزیز من کسی به فکر شما نیس و به قولی شما خود درگیری داری،زیاد گفتم سر خودمو درد اوردم ،خلاصه بگم،
   کسی به فکر این نیس که د ین کسی رو خراب کنه و اگرم هس از بی عقلیشه!ما به گیم از دید ی سرگرمی نگا میکنی و ته چیز دیگه،اگه خدای بابا سرتو میپرستی نمیخاد بیای اینجا و این حرفارو بگی برو همون خدا رو بپرس که همه به سمتش برمیگردیم و این چیزا ی حرف بیش نیس و خودتو خسته نکن
   در اخرم به تمام دوستان بابت معرفی شدن بازی افسانه ای و اساطیر گاد اف وار تبریک میگم و حتما ی سه گانه ی دیگه رو خاهیم داشت با این بازی و طراحی زیبای محیط بازی به منظور دلچسب کردن بیشتر ان.

   0
   0
 • ATAR گفت:

  درود
  به لینک زیر بروید و برای افزوده شدن زبان پارسی به PS4 رای دهید .
  http://share.blog.us.playstation.com/ideas/2015/05/25/persian-language-for-ps4/
  از مدیران میخوام که این گفتگو را جزء گفتگو های مهم کنند تا زودتر زبان پارسی به PS4 افزوده شود .
  اگر تونستید با چند نام کاربری PSN به این سایت برید و رای بدید .
  این لینک برای اضافه شدن زبان عربی بوده که سونی پس از آن زبان عربی رو به PS4 افزود .
  http://share.blog.us.playstation.com/ideas/2014/05/20/want-arabic-keyboard/
  تعداد همه ی رای ها کنار دکمه ی منفی ـه و اون به معنی تعداد منفی ها نیست برای شمردن منفی ها ، رای های مثبت را از همه ی رای ها (که کنار دکمه ی منفی است) کم کنید .
  یک راهی برای بالا بردن مثبت ها با یک اکانت پیدا کردم . شما باید تمام کوکی های سایت playstation.com و سایت sonyentertainmentnetwork.com را از مرورگر خود پاک کنید و وارد همون لینک درخواست پارسی کردن بشید و به پی اِس اِن لاگین کنید . رای بدید .
  کسانی که مرورگر فایرفاکس دارند مراحل زیر رو طی کنند :
  ۱- وارد صفحه ی درخواست بشید
  ۲- راست کلیک کنید
  ۳- روی view page info کلیک کنید
  ۴- روی تب Security کلیک کنید
  ۵- روی view Cookies کلیک کنید
  ۶- روی Remove All کلیک کنید
  *******۷- از قسمتی که Search نوشته شده sony بنویسید
  *******۸- روی Remove All کلیک کنید .
  ۹-دوباره وارد صفحه درخواست بشد و لاگین کنید و رای بدید .
  البته مرحله ۷ و ۸ برای محکم کاریه و بعد از ۶ میتونید مرحله ۹ رو انجام بدید .
  تاکنون همه ی رای ها ۱۷۹۱ تا و رای های مثبت ۱۷۰۷ تا و رای های منفی ۸۴ تا است .
  همچنین به صفحه ی توییتر یوشیدا https://twitter.com/yosp ، رئیس بخش سرگرمی های سوتی به آدرس زیر بروید و پیام زیر را برایش توییت کنید ..
  Hello Mr Yoshida Please Add Persian Language for PS4 and Persian Language Subtitle for Exclusive PS4 Games.*Persian language Speakers

  0
  0
 • mohrez گفت:

  تنها چیزی ک دوس دارم بدونم اینه ک چجوری میخوان کریتوس رو از اون داستان در بیارن بزارن تو این داستان و چجوری تو این داستان با خدایان مشکل پیدا میکنه و میره باشون میچنگه اخه ربطی ب هم ندارن باز اونجا زئوس باباش بود ….ویژگی هام ک هر دفعه کلی تغیر کرده اینم مثه اوندفه دیه ولی فک کنم بازم ی سگانه در پیش داریم اگه جهان ازاد باشه چی میشه ک عمرن بشه فک کن تو جنگل میگردی یکیو یهو صلاخی میکنی Neutral

  0
  0
 • malware گفت:

  چه حالی میداد به اون موجود شبح مانند تبر رو از دور پرت میکردی ببینی چی میشه IDK

  0
  0
 • Dr. Freeman گفت:

  من یه چند تا نکته دیگه تو تریلر پیدا کردم (صد بار دیدم تا حالا Hypnotized ):

  ۱- همون اول تریلر، پسر کریتوس داره با مجسمه چوبی O.d.i.n بازی میکنه…بعد که میخواد بره تو کلبه، سر راهش به یه مجسمه اسب چوبی کوچیک لگد میزنه…این اسبه که پاهاشم خیلی چاقه میتونه S.l.e.i.p.n.i.r (اسب هشت پای اُدین) باشه

  ۲- با ورود پسر به کلبه، اگه روشنایی پلیر رو زیاد کنی و یکم هم کنتراستش رو زیاد کنی میتونی چکمه های هرمس رو ببینی (گوشه سمت چپ – پایین) که آتنا تو گاد ۳ به کریتوس داد

  ۳ – اون موجود شبح مانند که بعد مبارزه اول کریتوس دیده شد – دقیقا یه موجود همون شکلی رو من تو آرت ورک بازی پیدا کردم

  ۴ – پسر کریتوس تیرهایی با قابلیت صاعقه داره – یعنی میتونه ثور باشه؟؟ در اینصورت، کریتوس همون اُدینه!!!!

  ۵ – دقیقا قبل از دقیقه ۶:۴۵، وقتی کریتوس اون مکان جدید رو کشف میکنه، سمت راست تصویر یه ترول از پا آویزون شده در حالی که کشتنش (احتمالا کار راهزنا بوده – چون اون مکان پر از چا.دره که نشون میده کمپ راهزنا بوده)

  ۶ – اون موجود پری مانند که یه چیزی مثه چوب دستی دستشه میتونه یه V.a.l.k.y.r.i.e باشه (والکیری ها موجودات مو.نثی هستن که طبق اساطیر اسکاندیناوی تصمیم میگیرن در میدان نبرد کی بمیره و کی زنده بمونه)

  0
  0
 • ahmad.mn گفت:

  از نظر داستانی فکر کنم ماجراجویی خوبی در راه باشه ولی از نظر گیم پلی یکی از ملال آورترین تریلرهایی بود که دیدم. به نظرم خیلی مضخرف بود با کندی تمام چندتا خراش روی پای اون ترول ایجاد کرد. blade of chaos کجا و این تبر بی حال کجا! کم کم داشت خوابم میگرفت. این تریلر حداقل هیچ نشانی از خدای جنگ نداشت

  0
  0
  • ALIREZA A.T.A گفت:

   پیریش هم درنظر بگیر دیگه اون سرعت جوانیرو که نباید داشته باشه

   0
   0
   • goodgamer گفت:

    خود سازندگانش گفتن این دمو صرفا فضای کلی بازی رو نشون میده و قراره مثل قبل شاهد گیمپلی و درگیری های حماسی باشیم.Neutralحتی گفتن تو یک محیط با ۱۰۰ تا دشمن هم مبارزه می کنید.دم بچه های سانتا و سونی گرم که حداقل جرئت داشتن و این ریسک رو کردن و تغییرات زیادی در بازی دادن(نه فقط دوربین)که اگه موفق هم نشه(که ۱۰۰۰۰٪ میشه و مطمئنا شاهکار میشه)برای من جای تقدیر داره

    0
    0
  • ahmad.mn گفت:

   ALIREZA A.T.A
   درسته ولی چرا باید خیلی سال از نسخه سوم بگذره؟ نمیشد چند سال کم بگذره تا این قدر کریتوس پیر و از کار افتاده نباشه؟ واقعا هیچ نشانی از کریتوس نداره. من مشکلی با تغییرات ظاهری خود کریتوس و یا حتی آروم شدنش ندارم. بازی دیگه هک & اسلش نیست با این زاویه دوربین. اون تبر یکی از بدترین نکاتی بود که تو تریلر دیدم. مبارزات رو با این تبر و ضربات کند کریتوس تصور کن! تهوع آوره!

   0
   0
 • mamadtala17 گفت:

  اگه توجه کنید اون درخته توسط چیزی نصف شده!!!!!http://uupload.ir/files/2m7w_untitlesssd.png

  0
  0
 • Deadking گفت:

  خیلی جالب بود فقط اون عکس روح رو اصلا ندیده بودم

  0
  0
 • reza-assassin گفت:

  انقد تریلرو موقع انتشار دیدم که همه ی اینارو پیدا کرده بودم!
  —————-
  ناموسااا این لایکو دیس لایکو اضافه کنین الان اصن حس میکنم یه دستمو قطع کردن Grin Grin

  0
  0
 • se0pe0hr.BE گفت:

  سلام .دوستان مطلب خیلی خوب بود کلی چیز میز یاد گرفتم
  فقط خواستم ی نکته ای رو به شما ها هم بگم . نمیدونم شما هم دیدین یا نه ولی درست بعد از
  اینکه تیر پسره خطا رفت و قبل از شروع دعوای کریتوس با اون سه موجود سمت چپ تصویر
  به نظر یه اشعه ابی رنگ تابیده میشه و بعد از مدت کمی ناپدید میشه یا اینکه من توهمی شدم
  در هر حال خواستم نظرتونو بدونم و مرسی بابت سایت خوبتون Yes

  0
  0
 • w.g.s گفت:

  ممنون از نقد زیباتون آقا سعید خیلی جالب بود Evil Grin In Love

  0
  0
 • Gow85 گفت:

  آقایون داداشم بازی حتما دو گانه یا سه گانه هست چون نمیشه که تو یه قسمت هم با اودین رو برو شه هم دشمن شه هم بکشه طبق گفته سازنده بازی این آخرین باری نیست که کریتوس میاد پس منتظر یه دوگانه یا سه گانه دیگر باید باشیم

  0
  0