قیام والهالا | نکاتی که احتمالا در تریلر God of War از دست دادید

۶ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰

سونی در کنفرانس E3 2016 خود با نمایش گیم‌پلی نسخه جدید God of War ما را حیرت‌زده کرد. بازی به‌شدت نسبت به نسخه‌های قبلی خود تفاوت دارد. حال و هوای غم‌انگیز، شکل جدید مبارزات و قهرمان چندین ساله آن، همگی می‌خواهند یک مسیر جدید و هیجان‌انگیز را برای سری ایجاد کنند. با دیدن اولین تریلر بازی، ما تمام نکاتی که ممکن است از دست داده باشید را جمع‌آوری کرده‌ایم.

یک شخصیت جدید

در نسخه جدید God of War، یک شخصیت جدید وجود دارد؛ پسری جوان که تحت آزمایش بقا است. ظاهرا مادر او به‌تازگی فوت کرده و شاید دلیل اینکه در اوایل تریلر، چاقوی مادرش را به ارث می‌برد هم همین باشد. به‌نظر می‌رسد این شخصیت در واقع پسر کریتوس است. کریتوس سعی دارد دانش خود را به او انتقال دهد و برای این کار باید خشم خود را کنترل کند. طبق اطلاعاتی که منتشر شده، کریتوس نمی‌تواند زبان اسکاندیناوی را درک کند اما این پسر توانایی چنین چیزی را دارد. یک مورد که سوالات جالبی را به وجود می‌آورد، خالکوبی‌های پشت گردن و دست این پسر بچه است. کریتوس مطمئنا نمی‌تواند زبانی را که متوجه نمی‌شود را بنویسد بنابراین چه کسی خالکوبی‌های این پسر بچه را انجام داده است؟

stjrkrarmr، عبارتی است که می‌توان در امتداد ساعد او مشاهده کرد و احتمالا ۲ بار تکرار شده (بخش دوم همیشه پوشش داد می‌شود اما ظاهرا با “stjrk” آغاز و با “mr” پایان می‌یابد) که به معنای “بازوی قوی” یا “قدرت بازو” است.

  

یک مورد دیگر که در اطرفا ساعد می‌توان مشاهده کرد، عبارت “happskejtr” است که در معنا به‌صورت “تیر خوش‌شانس” یا “شانس با تیر” ترجمه می‌شود.

مورد آخر که در پشت دست او قرار دارد، عبارت “hrada hond” است که به “دست سریع” معنا می‌شود.

کریتوس پیر

پس از نسخه‌هایی که منتشر شد و خشونت بسیار زیاد کریتوس در آن‌ها، ظاهرا او این‌بار می‌خواهد کمی آرام‌تر باشد. کریتوس با یک شخص جدید ملاقات کرد، خانواده تشکیل داد و از خشم خود که در گذشته بارها برایش مشکل‌ساز بود دوری می‌کند. به‌نظر می‌رسد خدای جنگ سابق هم‌اکنون زندگی ساده‌ای را با پسر خود تشکل داده که او را تنها نمی‌گذارد و به وی روش زنده ماندن یا بقا را آموزش می‌دهد. با توجه به یکی از مصاحبه‌های زنده کوری بارلوگ، کارگردان بازی، کریتوس قرار است تنها شخصیتی باشد که در نسخه جدید God of War کنترل آن را به‌دست می‌آوریم. در جزئیات انتشار یافته از داستان، فهمیدیم که داستان این نسخه، سال‌ها پس از وقایع نسخه سوم رخ خواهد داد. سوالات زیادی ذهن طرفداران را مشغول می‌کند که کریتوس چطور توانست زنده بماند؟ او در نسخه سوم با خودکشی، خود را فدای بشریت کرد و نگذاشت قدرت خدایان به دست آتنا برسد تا مانند زئوس مجددا بر بشریت حکومت کند. یکی از دلایل دیگر هم این بود که کریتوس قصد داشت تمام کسانی که در مرگ همسر و فرزندش دخالت داشتند را از بین ببرند و خود او هم یکی از این افراد بود بنابراین با خودکشی خود، هم بشریت را نجات داد و هم انتقام خانواده‌اش را گرفت اما اگر دقت کرده باشید، پس از رفتن آتنا، کریتوس دوباره بر می‌خیزد و به سمت دریا می‌رود که احتمالا از شانس خوب او، برخی از دریانوردان، وی را می‌یابند و به درمانش می‌‌پردازند!

یک سیستم جدید

مانند نسخه‌های پیشین، God of War جدید هم از نوعی “سیستم تجربه” بهره می‌برد اما به جای گرفتن تجربه از طریق واحد پول درون بازی که صرف توانایی‌ها می‌شد، کریتوس ظاهرا تجربیات را از طریق اقدامات خود به‌دست خواهد آورد که باعث افزایش توانایی‌ها یا ویژگی‌های مرتبط با هر اقدامی که او انجام می‌دهد می‌شود. برای مثال، کریتوس می‌تواند مهارت‌های ردیابی خود را از طریق شکار کردن به‌دست بیاورد. در حالی که این نکته بسیار هیجان‌انگیز به‌نظر می‌رسد، هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست سیستم تجربه یا پیشرفت تا چه حد پیچیده خواهد بود یا چگونه برروی توانایی‌های کریتوس تاثیر می‌گذارد.

این نکته هم قابل ذکر است که کریتوس دوبار در تریلر تجربه به‌دست آورد و یکی از آن‌ها در زمانی بود که به پسر خود کمک کرد. این بدان معناست پیشرفت کریتوس ترجیجا به میزان رشد پسر او بستگی دارد.

مدیریت خشم

همان‌طور که در لحظه درس دادن کریتوس به پسرش مشاهده کردیم، کاملا واضح شد که او همچنان مشکلاتی در کنترل خشم خود دارد. در بالا، سمت چپ تصویر، چیزی را می‌توان دید که ما فرض می‌کنیم میزان خشم کریتوس براساس خشمی که او احساس می‌کند را نشان می‌دهد. این موضوع می‌تواند نشانه خوبی از این باشد که کریتوس در تلاش برای پرهیز از خشم خود است.

زمانی که تیر آن پسربچه به خطا رفت، در ابتدا کریتوس با صدای بلند آغاز کرد تا فقط بتواند خشم خود را کمتر سازد و سپس صدای خود را آرام‌تر کرد تا به پسربچه بفهماند چه کاری را نیاز است که انجام دهد.

 مبادله Blades of Chaos با یک تبر جادویی

کریتوس این‌بار یک سلاح کاملا جدید را برای مبارزه استفاده می‌کند و به جای دو سلاح قبلی معروف خود، یعنی Blades of Chaos، یک تبر جادویی را مورد استفاده قرار می‌دهد. این یک تغییر بزرگ است اما به‌نظر می‌رسد سن او دیگر اجازه استفاده از آن دو شمشیر قبلی‌اش را نمی‌داد. تبر جادویی کریتوس را می‌توان به سمت دشمنان پرتاب کرد و سپس به دست کریتوس بازگردانده می‌شود. علاوه بر این، تبر جادویی کریتوس را می‌توان به‌منظور افزایش قدرت حمله یا ارائه یک حمله شوکه‌کننده قدرت‌مند، با انرژی عنصری یخ آغشته نمود.

نماد امگا

نماد به‌یاد ماندنی سری God of War، یعنی امگا در پشت کریتوس جای گرفته است. همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این نماد درست در جایی قرار دارد که کریتوس، تبر جادویی خود را برروی آن می‌گذارد.

قدرت پسر خدای جنگ

به‌نظر می‌رسد پسر کریتوس قادر به پشتیبانی پدر خود در جنگ با استفاده از تیر و کمانش است. یک نمونه در مبارزه با ترول نشان داده شد که او می‌تواند تیرهای خود را با برق مخلوط کند تا یک انرژی پرتابه قدرت‌مند را ارائه دهد. با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط کوری بارلوگ، کارگردان بازی، یکی از دکمه‌ها برای تعامل با پسر کریتوس اختصاص داده شده که او را وادار به اجرای اقدامات خاصی در بازی می‌کند که این ویژگی‌ها هم در نبردها و هم در حل معماها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خشم اسپارتانی کریتوس

به‌نظر می‌رسد کریتوس به توانایی خشم جدیدی به نام خشم اسپارتان (Spartan Rage) دسترسی دارد. در نسخه‌های قبلی سری از توانایی خشم به‌منظور افزایش قدرت حمله کریتوس استفاده می‌شد اما هنوز کاملا مشخص نیست که در نسخه جدید بازی هم چنین چیزی برای این توانایی در نظر گرفته شده یا خیر. همان‌طور که در تریلر مشاهده کردیم، پس از تحریک خشم اسپارتان، کریتوس فقط آن‌ را برای انجام ضربات نهایی به ترول مورد استفاده قرار داد.

نبود حالت Quick Time Event

تقریبا هیچ دکمه‌ زنی‌ای در مبارزات وجود نداشت که این موضوع با توجه به نقش مهم آن‌ها برروی گیم‌پلی در نسخه‌های قبلی کمی تعجب‌آور است. تنها لحظه‌ای که قابلیت دکمه زنی را می‌شد مشاهده کرد، اولین برخورد کریتوس با دشمنان بود که دکمه “دایره” در بالای سر یکی از دشمنان به‌صورت برجسته در آمد بنابراین کریتوس می‌توانست ضربه نهایی را به آن وارد کند.

طراحی سطح گسترده و باز

تمام نسخه‌های سری God of War همیشه طراحی سطح خطی داشته‌اند گرچه به‌نظر می‌رسد این نسخه قرار است نسبت به نسخه‌های قبلی خود کمی بازتر باشد. زمانی که کریتوس به محل اردوگاه وارد شد، عبارت “کشف Dauthamunni” برروی صفحه آمد. این امر بدان معناست که در این نسخه، تاکید بیشتری بر اکتشاف وجود دارد و طراحی سطح احتمالا برای شما برای کشف انواع مختلفی از مکان‌ها در ماجراجویی‌هایتان نسبت به نسخه‌های پیشین بازتر است. کوری بارلوگ به عنوان کارگردان بازی گفت God of War دارای جهانی باز و بزرگ است اما به درجه‌ای از عناوین جهان‌باز نمی‌رسد.

اساطیر اسکاندیناوی و والهالا

در اساطیر اسکاندیناوی، والهالا یک تالار عظیم و با شکوه است که اودین، ایزد خدایان، در آن حکومت می‌کند. به انتخاب اودین، نیمی از وایکینگ‌ها که در مبارزات کشته می‌شوند، توسط والکیری‌ها به این تالار می‌آیند و نصف دیگر آن‌ها هم پذیرای ایزدبانوی فریا هستند. ترولی که در تریلر مشاهده کردیم، به زبان اسکاندیناوی صحبت می‌کرد و اگر کمی به حرف‌های او دقت کنید، عبارت “والهالا” را به زبان می‌آورد و در تصویر بالا هم کوه بلندی را که می‌بینید، احتمال دارد والهالا باشد. این یعنی هدف کریتوس از گفتن جمله “یک آغاز جدید”، سفر طولانی آن‌ها به آنجا باشد. در تصویر زیر هم می‌توان به شباهت این دو مکان پی برد:

والهالا

دشمنان جدید؟

تمام این نکات، مواردی بودند که احتمالا به آن‌ها توجه نکرده بودید اما در این بین، یک‌سری رازهای بسیار جالب در تریلر موجود است که احتمالا دشمنان جدید را نشان می‌دهد. در دقیقه ۳:۴۵، درست پس از مبارزه کریتوس با آن سه دشمن، یک موجود شبح مانند را می‌توان مشاهده کرد که به سرعت پس از دیدن کریتوس ناپدید می‌شود. شما می‌توانید خودتان آن را یافت کرده یا در تصویر متحرک زیر، آن را مشاهده کنید:

دومین راز مخفی تریلر، یک موجودی است که می‌تواند پرواز کند و سلاحی چوب مانند با خود به‌همراه دارد. حدس می‌زنم با برخورد با چون آن، احتمالا آسیب خواهیم دید. شما آن را می‌توانید پس از مبارزه کریتوس و پسر او با ترول، در حین کشف Dauthamunni مشاهده کنید. به‌طور دقیق، این موجود در دقیقه ۶:۴۵ و در بالا، سمت چپ قرار دارد. شما می‌توانید آن را در تصویر متحرک زیر هم مشاهده کنید:

مورد سوم، چیز بسیار بزرگ و جالبی است. در لحظه‌ای که کریتوس و پسر او به چشم‌انداز Scandinavian نگاه می‌کنند، احتمالا متوجه شده‌اید که یک رودخانه یخ زده در دره زیر وجود دارد. با این حال، طرفداران می‌گویند این یک رودخانه یخ زده نیست چراکه آن در حال حرکت در بین درختان است و اگر واقعا یک رودخانه باشد، باید یک خط ساحلی هم مشاهده کنیم.

برخی از کاربران بر این باور هستند که زمان مبارزه کریتوس با یورمونگاند فرا رسیده است. یورمونگاند به مار جهان یا مار میدگارد هم معروف بوده و فزرند دوم لوکی و انگربودا است. اودین، هر سه فرزند لوکی به نام‌های فنریر، هل و یورمونگاند را از او می‌گیرد و یورمونگاند را در اقیانوسی که زمین (میدگارد) را با خود به‌همراه دارد می‌اندازد. به او می‌گویند مار جهان زیرا یورمونگاند در این اقیانوس تا حدی بزرگ می‌شود که تمام زمین را می‌گیرد و می‌تواند دم خود را هم لمس کند. چیزی که در دقیقه ۹:۱۵ مشاهده می‌کنید، بسیار بزرگ است و در تصویر متحرک بالا هم قرار دارد.

گفتیم یورمونگاند در واقع فرزند دوم لوکی بوده است؛ بنابراین چرا نباید برادران یا خواهران او هم در بازی حضور نداشته باشند؟ کمی اگر با دقت بیشتری به تریلر نگاه کنیم، به نکته جالبی پی می‌بریم. درست در بین دقایق ۶:۳۱ و ۶:۳۳، گرگ بزرگی وجود دارد که احتمالا همان فنریر است. در تصویر زیر هم می‌توانید آن را مشاهده کنید:

یک نکته جالب دیگر هم این است که فنریر و یورمونگاند از لحاظ مکانی بسیار به یکدیگر نزدیک هستند و همین موضوع ما را به شک انداخت که احتمالا این گرگ، همان فنریر است. این گرگ تا حدی قدرت‌مند بوده که اودین را پس از نبردی طولانی می‌کشد اما در هر صورت توسط ویدار، پسر اودین کشته می‌شود.

مبارزه کریتوس با مار جهان و فنریر می‌تواند هیجان‌انگیز و به‌یاد ماندنی باشد

مقاله ترجمه شده از گیم‌اسپات با تغییر.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • BeASt MasTER گفت:

  من یه سوال همیشه ذهنمو درگیر کرده بود . این شخصیت کریتوس یک شخص افسانه ای در داستان های یونانی هست.یا فقط مختص به این بازی هست.راستی به نظرم این قیافش خفن ابهت داره و این ریشو بدجور به دلم نشست (نسبت به سری های قبلی) اخه یه کوچولو اون قیافه قبلیش جلف بود اصلا به شخصیت خشنش به نظرم نمی اومد(نظرشخصی) Cool Cool

  0
  0
 • Kratos Fan گفت:

  مقاله فوق العاده ای بود آقا سعید Yes
  چیزی که بین این نکات بسشتر از همه نظر منو جلب خودش کرد وجود اون مار بزرگ هست(البته اگه مار باشه که اینطور بنظر میرسه)
  خطر اسپویل داستان های قسمت های قبلی:

  در مورد داستان بنظرم اینطوری خواهد بود که نهایتا پسر کریتوس دشمن خود کریتوس میشه تا به نوعی سنت خانواده کریتوس حفظ بشه همونطوری که تو قسمتای قبل شاهد بودیم زئوس پدر خودش یعنی کرونوس رو کشت و طبق گفته های آتنا در پایان قسمت دوم کریتوس مجبور به کشتن زئوس شده چون زئوس هم پدر خودشو کشته و دلیل این هم که زئوس به کریتوس خیانت میکنه دد حقیقت ترس از مردن به دست پسر خودش هست و شاید به نوعی این اتفاق قرار باشه که دد آینده برای کرتوس بیوفته و خودش هم از این موضوع اطلاعی نداشته باشه… بنظرم این داستان که گفتم واقعا میتونه جذاب باشه البته تو این نسخه حداقل شاهد جنگ بین کریتوس و پسرش نخواهیم بود و همون جنگ بین کریتوس و اساطیر اسکاندیناوی رو شاهد خواهیم بود(البته نمیدونم به چه دلیلی) و حدس من اینه که تو قسمت های آینده این سری شاهد جنگ بین کریتوس و پسرش خواهیم بود با توجه به مطالبی که گفتم و همینطور تایید این که این آخرین شماره این سری نخواهد بود از طرف خود سنتا مونیکا و کوری بارلوگ…
  بازم ممنون بابت مقاله Yes Yes

  0
  0
  • MAX PAYNE 4 گفت:

   پسره عرضه نداشت چاقو رو کنه تو دل یه گوزن بیاد باباشو بکشه ؟
   جدا از شوخی ، این نوع تربیت کردن فرزند با خشم ، صد در صد میتونه به روحیه بچه لطمه بزنه ، برای همینه که کریتوس خشمشو کنترل میکنه

   در ضمن ! کرونوس هیچوقت زئوس رو بزرگ نکرد ! ۲ شو بازی کردین ؟ کرونوس میخواست زئوسو بخوره مادرش نزاشت ! بعد برگشت برای انتقام از کرونوس و تایتان ها

   بعد هم ! زئوس هیچوقت گریتوس رو بزرگ نکرد ! و زئوس حسودیش میشد که یه انسان بشه خدا میخواست عزلش کنه و دست به چنون اقدامی زد ( دیگر چون مکن! ROTFL ) و گریتوس هم زد دهنشو یسرویس کرد

   بعد از اون ! گریتوس داره بچشو مث یه پسر خوب بزرگ میکنه ، روابط پسر و پدری هم هست و فک نکنم بخوان درگیر بشن چون پسر واقعا باباو دوست داره و گریتوس هم پسرو

   0
   0
   • ایدن گفت:

    ولی به نظر من همین پسر کریتوس رو میکشه.همونطور که پسر های خدای دیگه پدرانشون رو کشتن.
    کرونوس اورانوس را از بین برد و زئوس کرونوس رو و کریتوس زئوس رو حالا هم حتما این پسر کریتوس رو Question

    0
    0
 • AMIR73.PC گفت:

  مرسی خیلی عالی بود مخصوصا اون مار! یه چندتا نکته دیگه:
  ۱)وقتی اون بچه وارد کلبه میشه اون پایین سمت چپ چکمه های hermes رو میشه دید که کریتوس توی نسخه ۳ بدست آورد و هنوز داره اونو!
  ۸pic*ir/images/3vs0axaqhw31lep0eos8.jpg

  ۲) قبل از اینکه بچه وارد کلبه بشه یه اسباب بازی اسب مانند رو شوت میکنه که شبیه اسب افسانه ای Odin هست.
  ۸pic*ir/images/we707yjrxneobxj1en1v.jpg
  ۸pic*ir/images/b2q1udj8tcfb5s3v3a3p.jpg
  ۳)وقتی بچه داره با اسباب بازی ها بازی میکنه میگه : your hammer doesn’t scare me که احتمالا اشاره به چکش thor داره.

  اینم ۹ جهان افسانه norse برای کسایی که علاقه دارن: (اون ماری که توی مقاله هست رو میتونید اینجا هم ببینید)
  ۸pic*ir/images/8tra73jzalya16cf88v0.jpg

  به جای * توی لینک عکس ها دات بذارید.

  0
  0
  • ahmad.mn گفت:

   آقا عالی بود دستت درد نکنه. اون چکمه ی هرمس رو ندیده بودم جایی. دوستان اون ۸ فارسی تو لینک ها رو انگلیسی کنن جای * هم . بذارن تا عکسا رو بینن. بابت اون ۹ جهان Norse هم ممنون. من زیاد اطلاعی ازشون نداشتم.

   0
   0
 • MZA-76 گفت:

  آخ آخ آخ
  این لوکی خیلی رو اعصابه(کل والهالا هم از این بدشون میاد) خیلی دوست دارم اینو تیکه تیکه کنه(بعید نیست تو شبحه لوکی باشه)!
  بیشتر از لوکی منتظر صحنه حماسی به خون کشیده شدن ثورم!

  0
  0
 • Amir47 گفت:

  کل بازی یه طرف من فقط منتظر اون تکیه ام که یه کسی میاد و پسرش و ازش میگیره بعدش کریتوس قاطی میکنه Silly Yes Yes Yes

  0
  0
 • goodgamer گفت:

  باریکلا به دقت ات اقای شیخی پور Yes از قرار معلوم تریلر رو کاملا شکافتی Grin بجز اون موجودی که پرواز می کرد ‌ خودم هیچ کدومش رو نتونستم پیدا کنم.از همه جالب تر هم اون ماره بود.تشکر بابت مقاله

  0
  0
 • sina4123 گفت:

  مطمنین این پسر کریتوسه؟؟؟؟؟
  پس چرا بهش میگه sir

  0
  0
 • mq2015 گفت:

  دوستان کسی هست که تمایل به نویسندگی در وبسایت گیم داشته باشه اگر داره در تلگرام به آیدیه @mq2016 پیام بده.نشانی وبسایت:Game-land.in

  0
  0
 • Amir47 گفت:

  تو اون نبرد کریتوس با بربر های جنگل نشین وحشی درگیر جنگ شد هیچ ربطی هم به ایرانیان نداشت Thinking
  من خودم به این مسائل تا حدودی علاقه مندم ولی از حق نگذرم gow خیلی این نماد ها و این چیز هاش کمه البته اصلا برام مهم هم نیست چه داشته باشه چه نداشته باشه کلی گفتم

  0
  0
 • ایدن گفت:

  نمی تونستم بهت منفی بدم گزارش تخلف زدم تا تو باشی چرت و پرت نگی Grin

  0
  0
 • ATAR گفت:

  درود
  به لینک زیر بروید و برای افزوده شدن زبان پارسی به PS4 رای دهید .
  http://share.blog.us.playstation.com/ideas/2015/05/25/persian-language-for-ps4/
  از مدیران میخوام که این گفتگو را جزء گفتگو های مهم کنند تا زودتر زبان پارسی به PS4 افزوده شود .
  اگر تونستید با چند نام کاربری PSN به این سایت برید و رای بدید .
  این لینک برای اضافه شدن زبان عربی بوده که سونی پس از آن زبان عربی رو به PS4 افزود .
  http://share.blog.us.playstation.com/ideas/2014/05/20/want-arabic-keyboard/
  تعداد همه ی رای ها کنار دکمه ی منفی ـه و اون به معنی تعداد منفی ها نیست برای شمردن منفی ها ، رای های مثبت را از همه ی رای ها (که کنار دکمه ی منفی است) کم کنید .
  یک راهی برای بالا بردن مثبت ها با یک اکانت پیدا کردم . شما باید تمام کوکی های سایت playstation.com و سایت sonyentertainmentnetwork.com را از مرورگر خود پاک کنید و وارد همون لینک درخواست پارسی کردن بشید و به پی اِس اِن لاگین کنید . رای بدید .
  کسانی که مرورگر فایرفاکس دارند مراحل زیر رو طی کنند :
  ۱- وارد صفحه ی درخواست بشید
  ۲- راست کلیک کنید
  ۳- روی view page info کلیک کنید
  ۴- روی تب Security کلیک کنید
  ۵- روی view Cookies کلیک کنید
  ۶- روی Remove All کلیک کنید
  *******۷- از قسمتی که Search نوشته شده sony بنویسید
  *******۸- روی Remove All کلیک کنید .
  ۹-دوباره وارد صفحه درخواست بشد و لاگین کنید و رای بدید .
  البته مرحله ۷ و ۸ برای محکم کاریه و بعد از ۶ میتونید مرحله ۹ رو انجام بدید .
  تاکنون همه ی رای ها ۱۷۹۱ تا و رای های مثبت ۱۷۰۷ تا و رای های منفی ۸۴ تا است .
  همچنین به صفحه ی توییتر یوشیدا https://twitter.com/yosp ، رئیس بخش سرگرمی های سوتی به آدرس زیر بروید و پیام زیر را برایش توییت کنید .
  Hello Mr Yoshida Please Add Persian Language for PS4 and Persian Language Subtitle for Exclusive PS4 Games.*Persian language Speakers

  0
  0
 • JAVADAIRZ گفت:

  به نظر من بیشتر شبیه گراز تا گرگ.دقیق نگاه کنید

  0
  0
 • Hideo.Kojima گفت:

  عالی،من که هیچ کدومو ندیدم Grin
  ———————
  (اسپم:دوستم چنتا سوال درباره ps3 از من پرسید که من چون نداشتم نتونستم بهش جواب بدم:
  با ps3 کپی خور میشه انلاین زد؟
  برای بازی انلاین با ps3 نیازی به پلاس نیست ایا؟
  اگه از psn بازی دانلود کنه کپی خور دستگاه میپره؟
  بازی اورجینال بزاره مشکلی پیش نمیاد؟
  بتلفیلد چهار بدون اپدیت و dlc میتونه انلاین بازی کنه یا نه؟)
  دستان هر کی کمک کنه داستان کامل متالگیر و بازی جدیدمو بهش میگم Grin Grin

  0
  0
 • false savior گفت:

  شاید هم منظور از اضافه کردن این پسره این باشه که کریتوس یه جمهوریخواه قرمز با تجربه هست(جورج بوش) که داره یه رئیس جمهور جدید جمهوری خواه(دونالد ترامپ جمهوری خواه )رو آموزش میده و بهش میگه دنیای داخل و بیرون چقدر خشن و خطرناکه باید بی رحم باشی و در پایان آهوی سفید(معصومیت)رو میکشه این پسره و راه بی رحمی رو یاد میگیره.

  0
  0
  • Dr. Freeman گفت:

   تعلیمات آقای علی اکبر رائفی پور و حسن عباسی چه کرده!!! اوه اوه!!!
   واقعا چطور این نظریه ها و فرضیات به ذهنتون خطور میکنه؟!

   0
   0
   • false savior گفت:

    ساده هست از فیلم کاپیتان آمریکا و بازی کیل زون shadow fall.
    تو اون فیلم که آیرون من قرمز( جورج بوش جم هوری خواه برون مرزی) میره مرد عنکبوتی( دونالد ترامپ جم هوری خواه درون مرزی) رو میاره سر کار و وقتی کاپیتان آمریکای(دموکرات آبی)ازش میپرسه پسر پر دل و جراتی هستی اهل کجایی؟
    عنکبوت میگه: اهل کوئینز هستم
    خوب جناب دکتر باکلاس دونالد ترامپ هم اهل کوئینزه که اتفاقا شعار های تبلیغیش درون مرزیه .
    اینم یه نوع نقده که شما علمش رو ندارین.تعلیمات اون دو نفر هم برای ما بد نبوده بیشتر از دکتر فریمن بدردبخور بوده.

    0
    0
    • M.mohamadr7 گفت:

     وقتی اسکلایی مثل رائفی پور بهشون اجازه میدن بیان چرتوپرت بگن همین میشه دیگه .

     0
     0
    • Dc7 گفت:

     اوه اوه چقدر مردم فکرشون خراب وقتی شما را میبینم یاد این می افتم که وقتی جلو یکی کلمه کردن میگیم طرف سریع مسخرت میکنه چون ذهن ها خراب الان هم حکایت شما برو توکه علم شو دارین انقدر ضر بزن
     خندم از این میگیره به شهروز میگه علم شو نداری

     0
     0
     • false savior گفت:

      علمش رو نداره که مال دو ثانیه شه
      البته اطلاعات در چه زمینه ای داره من نمیدونم ولی درباره رسانه تصویری نداره که جای تعجب هم نداره یه چیزی که منتقد سینما میاد تو رسانه ملی حرف میزنه و نشون میده که چیزی بارش نیست از عوام چه انتظاری میشه داشت.
      هر کی از راه میرسه راجع به همه چیز نظر میده.
      یه عده واقعا فکر میکنن رسانه بچه بازیه.

      0
      0
 • dan tornado گفت:

  بیشترین چیزی که تو این مقاله منو متعجب و هیجان زده کرد اون گرگ فنریر با اون مار جهان
  وقتی دیدم نوشته اون رود خونهه مار جهان هستش خیلی حیرون شدم Wilt Wilt Quiet Quiet Eek! Eek!
  مقاله عالی بود Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Wink

  0
  0
 • Just PS game گفت:

  سلام بعد از ۷ ماه خواستم یه نظری بدم اگه مسئولین محترم اجازه بدن من با سری گاد آف وار تا الان نتونستم ارتباط برقرار کنم اما این نسخه واقعا شاهکاره اما چندتا نکته هست که اینجا کسی بهش اشاره نکرد نکته اول کلمه “والهالا” هست که تر کیب کلمات “لا” و “الها” هست یعنی نبوده خدارو تأیید میکنه یکیم اینکه اودین “Odin” که در فرقه های مختلف با ۲ کلاغ و یک تک چشم شناخته میشه نمیدونم ایندفعه توی داستان چه چیزایی رو میخوان به خورد افکار ما بدن حتی سلاحی که اون غول بزرگ دستش میگیره و مارو میزنه نماد “Obelisk” هست اما بازی واقعا تکنیکی و فوق العاده کار شده من که خودم میخرمش اما خواهشا مطالعاتتون رو ببرین بالا تا این بازی تو ضمیر ناخودآگاهتون تأثیر منفی نذاره ممنون از همتون که وقت گذاشتین خوندین…

  0
  0
  • Dr. Freeman گفت:

   آخه عزیز من مگه والهالا کلمه عربیه که شما میگی لا + ا.له؟!
   کلمه والهالا ریشه ش به واژه ی V.a.l.h.o.l.l در زبان نوردیک کهن برمیگرده. به معنای تالار مردگان. والهالا یک تالار عظیم در سرزمین آزگارده که توسط خدای خدایان یعنی O.d.i.n برش حکمرانی میشه و نصف ارواح مردگان به اونجا فرستاده میشن و نصف دیگه شون به سرزمین فلکوانگر که توسط ایزد با.نو فریا حکومت میشه
   شما اگر واقعا نگران ضمیر ناخودآگاهتون هستین چرا بازی میکنین امثال این بازی ها رو؟!نکنه به قول اقای رائفی پور دید از بالا دارید به بازی؟!

   0
   0
   • ALIREZA A.T.A گفت:

    ممنون از شهروز جان برای توضیح تالار مردگان
    دوست عزیز همونطور که شهروز جان گفت این زبان عربی نیست و مطعلق به زبان نوردیک هست.
    و این نکته رو بگم که این تالار ۵۴۰ در داره که روزی تعداد زیادی سرباز شانه به شانه(تعدادشون رو یادم رفت معذرت) و به جنگی میروند. از یکی از درهاهم گرگی حفاظت میکنه

    0
    0
    • Just PS game گفت:

     کلا تو توهمین بابا چه دری چه گرگی؟؟؟ اینها افسانه هست اگه بخوان برای جایی در واقعیت نگهبانی بذارن از اجنیان استفاده میکنن نه گرگ و هزارتا دروغ ولی این توهماتو آوردن رو بازی پیاده کردن هرچند گفتم بازی واقعا معرکس اما نکاتی که از لحاظ اعتقادی به خوردمون میدن رو باید دقت کنیم من نمیگم بازی نکنیم فقط مواظب باشیم همین

     0
     0
     • ALIREZA A.T.A گفت:

      فکر کنم اسمش افسانه است دیگه نه؟ الکی هر چیزی رو گنزه نکن همه افسانه دارن حتی ما، الان رستم واقعیه؟ و یا مثلا تخت جمشید(تخت جمشید که تمام جواهرات کره ی زمین ساخته شده یا کیومرث اولین پادشاه زمین
      هرچیزی رو الکی گنزه نکن برادر من

      0
      0
      • Just PS game گفت:

       تو داری رستمو با تخت جمشید که واقعیه مقایسه میکنی؟؟؟ عزیزمن اونا افسانه دارن اما نه در جهت فرهنگ سازی درست بلکه اگر تحقیقاتی راجع به ایلومیناتی داشتی میفهمیدی که از قرن ها پیش لژ های ماسونی تأسیس شدن برین یکم مطالعه کنین بعد بازی کنین این خوبه اونوقت بیشتر به ماهیت این جونورا پی میبرین از ما گفتن بود نیومدم اینجا بگم من خیلی میدونم شماها هیچی نمیدونین برین یکم شماها هم مطالعه کنین خواهشم اینه ازتون

       0
       0
      • Dr. Freeman گفت:

       مطالعه شما منبعش چیه؟؟؟غیر آقای رائفی پور و عباسیه؟
       دوست گلم من تمام سخنرانی های این آقایون رو گوش کردم.حتی حضوری در همایش هاشون شرکت داشتم و باهاشون اختلاط کردم…نتیجه این که دوره ای از زندگیم کاملا همه چیز سیاه یا سفید بود…همه چیز شکل نماد بود…حتی هر عددی میدیدم جمع میبستم ببینم ۱۳ یا ۳۳ میشه یا نه! من نمیخوام نظرتو عوض کنم…تو هم سعی نکن نظر ما رو عوض کنی…چون فایده نداره…من به بازی و فیلم و کمیک به چشم سرگرمی نگاه میکنم…نه بت می سازم ازشون نه منحرف میشم و دین و ایمونم رو از دست میدم…شما خیلی جدی گرفتی…البته داغی.مشکلات زندگی که فشار آورد یادت میره این حرفا
       ماهیت این جونورا؟؟ تو کشور ما جونورایی هستن که شیطون رو درس میدن…شما از اونها شروغ کن ارشادت رو…اینکه میای میگی حرف من فقط درسته یعنی میخوای بگی من خیلی میدونم…نه عزیزم…شما هیچی نمیدونی…چهار تا سخنرانی گوش کردی، حالا فک میکنی ایلومیناتیلوژیست شدی!

       0
       0
      • ALIREZA A.T.A گفت:

       نمیدونم علتش چیه که شما انقدر بر این تاکید دارید که هیچکسی مطالعه نداره و فقط شما داری؟
       واقعا یه بازی که در افسانه ها به سر میبره رو اینقدر بزرگ نکن تاثیرش رو روی افکار
       درضمن دوست عزیز تحت جمشید واقعیه؟ در اصل تخت جمشید اولین بار در کتاب شاهنامه نام برده شده بود و وقتی مردم شاهنامه رو خوندن و اسم شاهنامه رو دیدن و ویرانه شده ی پارسه رو دیدن(البته اسمش رو نیمدونست) گفتن همان تخت جمشید هست منبع هم هستش میتونید به ویکی پدیا رجوع کنید

       0
       0
      • ALIREZA A.T.A گفت:

       درضمن تخت جمشیدی که من گفتم تخت پادشاه جمشید در افسانه ها بود که به ج.ن ها دستور داد با تمام جواهرات بسازن

       0
       0
   • Just PS game گفت:

    شهروز جان خودت خوب میدونی که تمامی این حرفایی که گفتی چرت هایی که اونا به خورد ما دادن بیش نیست آقای رائفی پور باز دو کلام بیشتر از ماها مطالعه داشته و اینارو میدونه همون اودین رو شما اگه بشناسین میفهمین چی به چیه خدایان مضخرفی بیش نیست تنها یک خدای واحد هست و ایشون مره خدایان رو میکشه به کسی تبدیل میشه که خدایان رو میکشه این شرک نیست عزیز من؟؟؟؟ من خودم بازیش میکنم چون از گیمپلی لذت میبرم اما متنفرم از داستانش درضمن امکانش هست من از بالا نگاه کنم شما یعنی اینقدر عقل کلی که منو در اون حد نمیبینی از بالا نگاه کنم به این بازی؟! شما پس برو آهنگ ریهانا به اسم Umbrella رو گوش کن بعد میفهمی که این کلمات عربی میشن یا نه اونجا خواننده میگه umbre lla elah elah یعنی نیست خدا خدا اینها از زبان عبری هم استفاده میکنن از شما دیگه بعیده

    0
    0
    • Just PS game گفت:

     خدایی حوصله نوشتن ندارم باید باهات حضوری بحث کنم اما اینو بگم خیلیا هم نماز میخونن هم ز.نا میکنن به نظرت درسته هم شرک هم عبادت؟؟!!!! ببین تو خودتو با بقیه مقایسه نن خیلیا دنیاشون یده اینجور چیزا و اعتقاداتشون روی اینا سسته درضمن بعله من منبع دیگه ای بغیر از رائفی پور و آقای حسن عباسی دارم خیلی خیلی قوی تر که نمیخوام بگم ولی بدون همه مثل منو شما نیستن من اعتقاد کسی رو عوض نمیکنم گیم اصلا در حدی نیست که بخواد اعتقاد باشه فقط خیلی نکات ریزی جا میدن تو بازیا که با افکارمون بازی میکنه اینو خود شما هم میدونی اما واسه سرگرمی نگاه کنی بعله مشکلی نیست منم همینو میگم بدونی چی داری نگاه میکنی و بازی میکنی نه تنها شما همه رو میگم چیزه بدی میگم عایا؟!!!!!!

     0
     0
     • Dr. Freeman گفت:

      @Just PS Game
      این حرفت رو قبول دارم که همه از نظر اعتقادی قوی نیستن و قدرت تحلیل بالایی ندارن (یکیش خود من)…
      منبعت رو کاش بگی!
      هم شرک هم عبادت؟! سوال روشن تر از روز میپرسی؟! معلومه که نه!
      ضمیر ناخودآگاه رو قبول دارم اما بحث کردن در جمعی که آمادگی پذیرشش رو ندارن اول مقدمه چینی و سیا.ست میخواد.اگه یه راست بری سر نامشروع و حرام زاده و مزخرف و این حرفا، همه گارد میگیرن دوست گلم
      اینجا البته جای بحث نیست…چون ۱ ساعت باید تایپ کنم، آخرشم میره بررسی و تا بیرون بیاد از بررسی و شما بخونی و جواب بدی کلا عطش بحث میره
      دوس داشتی خوشحال میشم تو تلگرام با هم حرف بزنیم (البته اگه تلگرام مصداق کفر و شرک نباشه Grin )
      [email protected]

      0
      0
     • daud گفت:

      داداش شهروز الحق که انسان دانایی هستی.اصلا تک تک کلمات و جملاتت حساب شدست.واقعا دمت گرم.ای کاش خودمم بتونم این قدر حساب شده و سنجیده حرف بزنم.واقعا لیاقت تحسین رو داری داداش.دمت گرم.

      0
      0
    • false savior گفت:

     “پس همه چی رو به همه چی ربط ندین لطفا!”
     با اجازه این قسمت رو من جواب میدم:در زمان خشایار شاه و داریوش گروهکی به اسم داعش نبود ولی زمانی که سری دوم فیلم سیصد خیزش امپراطوری رو ساختن از اون جایی که دیگه در دنیا همه داعش رو شناخته بودن اومدن شخصیت داریوش رو معرفی کردن که کچل بود با نیم متر ریش و مثل داعشیا هم سیاه پوشیده بود و قیافه اش رو درست مثل سرکرده داعشی ها کردن و اسمش هم که داریوش با داعش همخوانی داره پس ربطی نداره که والهالا کی اسمش در افسانه های اسکاندیناوی اومده مهم اینه که الان قصد دارن چه استفاده ای ازش بکنن و به چی ربط بدن.

     0
     0
  • Auditore گفت:

   ROTFL ROTFL ROTFL
   داداش کلا توی این بازی داستانش شرکه خالصه ولی فقط داستانو گیمه ! وقتی داستانش که واضح اینطوریه تاثیری رو ما بذاره چهار تا نماد که خیلیامون متوجهشونم نمیشیمو به سه نقطمون میگیریم میخواد رومون تاثیر بذاره ؟ بیخیال Laugh
   اون قسمت نظرت درباره والهالا هم خیلی باحال بود دمت گرم خیلی خندیدم Grin اخرین عزیز دل تو فارسی نوشتیا این شکلی شده Laugh

   0
   0
  • Dc7 گفت:

   همه این ها شعر ور بیش نیست یک مشت اسکل دور هم جم میشن میگن امروز چه غلطی کنیم میان این چیزا هایی که شما گفتی در میارن یارو اهنگ بنیامین میگه برعکس کنید توش نشون های شیطان پرستی اخه یکی نیست بگه کسل یارو مگه دیونه ست اهنگ سر ته پخش کنه

   0
   0
  • dan tornado گفت:

   کلن بازیش از سر تا شرت کریتوس فرمانسونیه

   0
   0
  • messi game فن کریتوس گفت:

   دکتر جوابتو داد من دیگه نمیگم

   0
   0
  • s1107 گفت:

   پس نتیجه میگیریم که انجام این بازی ثواب دارد …

   چرا که در آن شیاطین و رهبرشون (اودین) رو میکشیم … Wink

   0
   0
 • ata.express گفت:

  دستتون درد نکنه.
  سیر تا پبازپشو دراوردین.
  من بیشتر توجهم به اون روح و مار جهان افتاد.ولی اون موجودی که پرواز میکرد تقریبا شبیه کسایی بود که کریتوس در اول با اونا جنگید.با این تفاوت که رنگش به جای آتشین به رنگ آبی بود.

  0
  0
 • messi game فن کریتوس گفت:

  عشقمه این بازی.دمت گرم ولی بعضی جاهاشو خودم تو گیم بلیش تحلیل کردم.

  0
  0
 • messi game فن کریتوس گفت:

  اره یادم افتاد هردو باهاشو رید بعد چکمه رو واسه خودش کرد.دمت گرم

  0
  0