رزولوشن ۴k برای اسکورپیو اجباری نیست

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۱

یکی از بزرگ‌ترین خبرهایی که از E3 2016 منتشر شد، تایید ایکس‌باکس اسکورپیو بود که می‌تواند بازی‌ها را با رزولوشن ۴k اجرا کند. با این حال، فیل اسپنسر می‌گوید اجباری نیست که همه بازی‌ها با رزولوشن ۴k اجرا شود.

زمانی که در توئیتر از او سوال شد که سازندگان می‌توانند به جای ۴k، بازی‌ها را با رزولوشن ۱۰۸۰p و فریم‌ریت ۶۰ به‌همراه تصاویر ارتقا یافته گسترده اجرا کنند، اسپنسر گفت:

ما بعدا در این رابطه صحبت می‌کنیم اما هیچ‌وقت تگفتیم فریم بافر ۴k را اجباری کرده‌ایم؛ چنین چیزی را نمی‌خواهیم.

اسپنسر در هفته گذشته در پوشش زنده سایت Giant Bomb از E3، راجع به این مبحث صحبت کرد و گفت اینکه به توسعه‌دهندگان اجازه دهیم هر کاری که می‌خواهند را انجام دهند، چیزی است که او از آن پشتیبانی می‌کند:

ما کاملا آن را برای سازندگان آزاد گذاشته‌ایم. من فکر می‌کنم آزادی خلاق و اینکه چگونه می‌خواهید از قدرت جعبه استفاده کنید، چیزی است که من همیشه از آن پشتیبانی می‌کنم. همان‌طور که شما می‌دانید، من از فرست پارتی آمده‌ام؛ بنابراین قراردادن ابزار مناسب در دست خلاقان، بهترین خلاقان، کار ما به عنوان یک پلتفرم است!

یک چیزی که ما باید اطمینان داشته باشیم که همه فهمیده‌اند، این است که تمام عناوین منتشر شده برای خانواده ایکس‌باکس وان، برروی ایکس‌باکس وان معمولی، ایکس‌باکس اِس و اسکورپیو اجرا خواهند شد. ما یک‌سری سوال مانند اینکه آیا اسکورپیو بازی انحصاری دریافت می‌کند را داریم. خیر، تمام بازی‌ها یکی هستند.

این حقیقت که تمام بازی‌های ایکس‌باکس وان برروی کنسول فعلی و مدل قدرت‌مند‌تر اجرا می‌شوند، محدودیت سازندگان در کارهایی که می‌توانند با تکنولوژی اسکورپیو انجام دهند را نشان می‌دهد گرچه این فقط یک حدس است. اسپنسر گفته در آینده چیزهای بیشتری را از جزئیات کنسول‌ها خواهیم فهمید.

اسپنسر همچنین گفته با خرید اسکورپیو انتظار نداشته باشید برخی از بازی‌های فعلی شما برروی این کنسول بهتر اجرا شوند. با این حال، ظاهرا برخی از آن‌ها برروی اسکورپیو عملکرد بهتری دارند.

علاوه بر این، او گفت ما می‌توانیم انتظار این را داشته باشیم که مایکروسافت دوباره برروی استیم بازی عرضه کند گرچه او زمانی را مشخص نکرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید