شایعاتی جدید در رابطه با پلی‌استیشن نئو| طراحی هوشمندانه، پشتیبانی از ۴K و غیره

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳

وجود یک مدل ارتقاء یافته از پلی‌استیشن ۴، تحت عنوان پلی‌استیشن نئو مدتی می‌شود که تایید شده اما انتشار اطلاعات دقیق از آن بسیار کم است و هنوز دقیقا در رابطه با طراحی آن مطمئن نیستیم که چه عملکردی را به نمایش خواهد گذاشت. برای مرور جدیدترین شایعات پیرامون این دستگاه، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ایکس‌باکس اسکورپیو که به عنوان رقیب نئو از طرف شرکت مایکروسافت قلمداد می‌شود، گفته شده که قدرتمندترین کنسول تاریخ بازی‌های ویدئویی خواهد بود. این دستگاه دارای پردازنده ۸ هسته‌ای و پردازنده گرافیکی ۶ ترافلاپی است. ایکس‌باکس جدید دارای ۳۲۰ گیگابایت پهنای‌باند حافظه بوده و مایکروسافت مدعی است که یک تجربه گیمینگ واقعی ۴K را در کنار  واقعیت مجازی با کیفیت ارائه خواهد کرد.

چنین اطلاعاتی متاسفانه برای نئو هنوز در دسترس نیستند با این حال گفته شده که که پردازنده و قدرت گرافیکی نئو نسبت به پلی‌استیشن ۴ ارتقا بسیار خوبی دریافت کرده است.

فردی که در سایت توئیتر با نام کاربری Tidux شناخته می‌شود و سابقه خوبی هم در ارائه اطلاعات دارد، مدعی است این کنسول دارای یک طراحی “هوشمندانه” بوده که به بازیسازان اجازه می‌دهد رزولوشن بازی‌های خود را نسبت به مدل نئو یا پلی‌استیشن ۴ معمولی، افزایش دهند. Tidux در دامه می‌گوید سازندگان پردازنده گرافیکی تقویت یافته را “دوست دارند” و درست مانند اسکورپیو، بر عهده خود آنها خواهد بود که رزولوشن بازی‌های عرضه شده را هم تغییر دهند یا خیر.

یکی از مهترین شایعات پلی‌استیشن نئو، بودن یا نبودن پشتیبانی از رزولوشن ۴K است. طبق گفته‌های Tidux، نئو دارای یک درایو ۴K بلو ری خواهد بود که احتمالا بدین معنی است، بازی‌ها حداقل تا رزولوشن ۴K ارتقا خواهند یافت.

همانطور که از تیتر خبر هم واضح است، هر چند نام Tidux قبلا هم بارها شنیده بودیم اما این به معنی صحت ۱۰۰ درصدی تمامی توضیحات او نیست.

 

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید