گرشاسب جهاني مي‌شود

۲۸ آذر ۱۳۸۹ - ۲۰:۳۸

گرشاسپ اولین بازی فاخر ایرانی در تاریخ 4 آبان امسال منتشر شده که با استقبال نسبتا خوبی از سوی بازی کنندگان ایرانی مواجه شد. حالا در تازه ترین اخبار از این بازی، سازندگان از پیشنهاد های کشور های دیگر برای پخش گرشاسپ به صورت صورت جهانی خبر دادند.


آرش جعفري سرپرست تيم‌ سازنده بازي «گرشاسپ» با بيان اين مطلب گفت:
بزرگترين مديران و صاحب‌نظران بازي‌هاي رايانه‌اي دنيا بعد از اينكه در يك سال پيش «گرشاسپ» را در نمايشگاه جام جهاني بازي‌هاي رايانه‌اي «كلن» آلمان ديدند به ما گفتند، آمدن چنين رسانه‌اي از خاورميانه كه تمام تكنولوژي، هنر و ماجرايش خودكفا باشد هنوز غريب است. آنها ما را راهنمايي كردند كه بازي را براي پاييز سال بعد منتشر كنيم.
وي در عين حال گفت:«گرشاسپ» چندين پيشنهاد پخش و نشر جهاني دارد كه تقريبا در 50 تا 60 كشور و پيش از 10 زبان اين پيشنهاد به ما رسيده است. ما در حال بررسي پيشنهادها هستيم و دو راه پيش رو داريم. يكي براي هر منطقه به صورت پخش منطقه‌اي عمل كنيم و يا پخش را به يك ناشر بين‌المللي بسپاريم.
سرپرست تيم سازنده بازي «گرشاسپ» در بخش ديگري از اين گفت‌وگو مطرح كرد:قول مي‌دهيم قسمت‌هاي بعدي «گرشاسپ» بسيار متفاوت باشد. شايد بعضي‌ها فكر كنند چون ما از تكنولوژي روزغربي استفاده نمي‌كنيم نمي‌توانيم از اين بالاتر برويم اما با تكيه بر تيم جوان و با استعدادي كه داريم از شخصيت قهرمان‌مان دفاع خواهيم كرد.
آرش جعفري فروش بازي «گرشاسپ» را در ايران بسيار خوب توصيف كرد و گفت: اين بازي بدون تبليغات در ايران نزديك به 60 هزار نسخه فروش داشته است. اگر تبليغات محيطي و تلويزيوني داشته باشيم فكر مي‌كنم بچه‌هايي كه 90درصدشان تمايل به انجام بازي‌هاي غربي دارند به «گرشاسپ» نيز توجه مي‌كنند.

منبع : آی تی ایران

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید