Quake Champions یک بازی MOBA نیست

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶

در نمایشگاه E3 امسال شاهد نمایش تریلر بازی Quake Champions بودیم که در آن گروهی از افراد با سلاح‌های سنگین پیشرفته‌ای در حال مبارزه با یکدیگر بودند گرچه علت مبارزه آنها نامشخص بود. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

از میان افراد حاضر در تریلر نمایش داده شده حداقل دو نفر از آنها به نام‌های Ranger و Visor شخصیت‌های شناخته شده‌ای بودند. این بازی طبق اعلام سانزه آن از ۱۲۰ فریم در ثانیه پشتیبانی می‌کند و تیم ویلیتز کارگردان استودیوی سازنده این بازی در صحبت با Rocket Beans TV گفت:

سوالاتی در مورد این بازی وجود دارد، زمانیکه مردم تریلر Quake Champions را مشاهده کردند، پیش خود گفتند که این بازی در سبک MOBA است؟ در جواب آنها باید گفت که نه این بازی در سبک MOBA نیست.

چیزی که ما ساختیم یک بازی رقابتی، arena-style، یک بازی کلاسیک Quake با اضافه شدن قهرمانان (Champions) است. ما احساس می‌کنیم که قهرمانان یک چرخه تحول یافته طبیعی از بازی Quake و این سبک است. به همین خاطر شما شخصیت‌های زیادی را در این بازی می‌بینید، این موضوع اساس بازی را تغییر نخواهد داد و به بازیکنان تجربه و چیزهای بیشتری نشان خواهد داد.

خصوصیات بازی Quake Champions مشابه بازی Overwatch می‌باشد اما ویلیتز گفت که Quake Champions از این بازی الهام نگرفته است و متذکر شد که آنها کار خود برروی Quake Champions را پیش از عرضه بازی Overwatch شروع کرده‌اند.

او گفت که این بازی یک باری با محتوای کامل، خونین، رقابتی و پرسرعت است که قصد دارد ضمن راضی کردن بازیکنان اسبق Quaker، بصورت همزمان مخاطبین جدیدی را کسب کند.
طبق توضیحات ویلیتز مادهای معمول گیم‌پلی همگی در این بازی قرار دارند و تنها یکی از مادهای گروهی تغییراتی داشته است. هدف این بازی فراخوان و پیشرفت طبیعی یک زلزله زنده است، با چیزهایی شبیه به پرتاب راکت یا کنترل هوا در یک بازی مدرن امروزی.
همچنین ویلیتز اشاره کرد که این بازی در انحصار رایانه‌های شخصی خواهد بود:

برنامه‌ای برای ساخت نسخه کنسولی این بازی نداریم چراکه نمی‌خواهیم محدودیت و عذری داشته باشیم. من طرفداران کنسول را دوست دارم و درها را برروی نسخه کنسولی نمی‌بندم اما قصد داریم برروی پلتفرمی تمرکز کنیم که امکان ساخت یک بازی رقابتی را به ما بدهد.

تاریخ عرضه این بازی هنوز مشخص نشده اما زمانیکه این بازی به زمان انتشار آن نزدیک شود شاهد نسخه بتای محدودی برای آن خواهیم بود. ویلیتز در اینباره گفت:

تا زمانیکه این بازی انتظارات ما را برآورده کند برروی نسخه بتا خواهد ماند.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید