کاهش قیمت کارت‌گرافیک‌های GTX 980 Ti ،GTX 980 و GTX 970 با ورود معماری پاسکال

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۹

با ورود سری جدید کارت‌های گرافیکی ساخته شده بر پایه معماری پاسکال کمپانی انویدیا، شاهد کاهش قیمت نسل پیشین آن یعنی سری مکسول هستیم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

انویدیا و شرکای آن در حال حاضر قیمت چند کارت گرافیک خود از سری مکسول را کاهش داده اند که شامل GeForce GTX 980 Ti ،GeForce GTX 980 و GeForce GTX 970 می‌شوند.

با معرفی کارت‌گرافیک‌های مبتنی بر معماری پاسکال، دلیل کمی برای خرید کارت گرافیکی نظیر GeForce GTX 980 Ti وجود دارد. کارت گرافیک‌های  GeForce GTX 1080 و GeForce GTX 1070 به ترتیب ۵۹۹دلار و ۳۷۹دلار قیمت‌گذاری شده‌اند. هردوی این کارت گرافیک‌ها از Titan X سریعتر هستند، کارت گرافیک Titan X نیز به مقدار کمی عملکرد بهتری از GTX 980 Ti داشته است. با توجه به عملکرد کارت‌های گرافیک جدید و قیمت آنها، عاقلانه بنظر نمی‌رسد کارت گرافیک GTX 980 Ti را به قیمتی نزدیک به ۶۰۰دلار خریداری کرد.

قیمت کارت گرافیک GeForce GTX 980 Ti پس از کاهش قیمت‌ها نزدیک به ۴۵۰ دلار می‌باشد که بسته به مدل آن تغییر خواهد کرد. به‌طور مثال قیمت کارت گرافیک MSI’s GeForce GTX 980 Ti Gaming 6G Golden Edition حدود ۴۰۰ دلار و با تخفیف، ۳۷۰ دلار می‌باشد یا مدل ZOTAC GeForce GTX 980 Ti 6GB AMP! که به قیمت ۴۳۰ دلار فروخته می‌شود یا اگر دارای کارت تخفیف هستید مدل MSI’s GeForce GTX 980 Ti Gaming 6G LE هم اکنون ۴۱۰دلار قیمت دارد.

مدل‌های شرکت‌های Asus ،EVGA و Gigabyte نیز به قیمت زیر ۵۰۰دلار موجود هستند که دارای تنظیمات سفارشی کولر و امکاناتی دیگر می‌باشند اما کاهش قیمت اعمال شده موجب خواهد شد که از بیش از یک کارت گرافیک GeForce GTX 1070 استفاده کنید؟ در بیشتر موارد خیر بجز آن‌که:

  • باید یک کارت گرافیک تهیه کنید اما در حال حاضر کارت گرافیک GeForce GTX 1070 در دسترس نیست.
  • در حال حاضر یک کارت گرافیک GeForce GTX 980 Ti در اختیار دارید و قصد اضافه کردن کارت دیگری را دارید تا از قابلیت SLI استفاده کنید.
  • نیاز به هسته‌های کودای (CUDA) بیشتری داشته باشید.

انویدیا و شرکای آن قیمت کارت‎های گرافیک‌ GeForce GTX 980 و GeForce GTX 970 را نیز کاهش داده‌اند که به ترتیب به قیمت ۳۸۰دلار (۳۷۰دلار با اعمال تخفیف) و ۲۴۰دلار (۲۲۰دلار با اعمال تخفیف) قیمت‌گذاری جدید شده‌اند.

در نقطه مقابل انویدیا، شرکت ای‌ام‌دی قرار است که کارت‌های گرافیک جدید خود بر پایه معماری Polaris را به قیمت ۱۹۹دلار قیمت‌گذاری و در تاریخ ۲۹ ژوئن (۹ تیر) روانه بازار کند.

 

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید