فیل اسپنسر در مورد برنامه مایکروسافت برای مقرون به‌صرفه تر کردن قیمت اکس‌باکس توضیح می‌دهد

۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۵

فیل اسپنسر توضیحاتی در مورد نقشه مایکروسافت برای مقرون به صرفه تر کردن اکس باکس برای مشتریان ارائه کرده است.

نسخه جمع و حور تری از اکس باکس وان آگوست امسال به بازار می آید؟ نسخه جدید و قوی تری تعطیلات سال آینده می آید؟ مایکروسافت چگونه از مصرف گنندگان انتظار دارد تا از پس هزینه های دو ارتقا که یکی سال بعدش عرضه می شود، بر آیند؟ شاید یک اشتراک اکس باکس لایو بتواند در خرید یک اکس باکس جدید کمک کند؟

رئیس اکس باکس، فیل اسپسنر، اینگونه پاسخ می دهد:

تا حدودی، این روش کارساز است. منظورم این است که بیشتر سخت افزاری که هم اکنون وجود دارد، اگر تمام هزینه های طراحی و کار های دیگر را در نظر بگیرید، با سود زیادی به فروش نمی رسد. حتی بیشتر آنها با قیمتی نزدیک به ضرر به فروش رفته اند. روشی که من از آن سخن می گویم، آن مدلی است که فروختن بازی و سرویس دادن به بازیکنان در اولویت قرار دارد. از نظر بیشتر تامین کردن هزینه ها، ما با دیدگاه اکس باکس ۳۶۰ نگاه کردیم. در واقع آنها در حال تامین هزینه مالی نقشه ها هستند چرا که در پایان با خود می گویید که شما مستقیم چقدر هزینه می دهید یا اینکه چقدر در طول زمان هزینه می کنید و نرخ سود آن چقدر خواهد بود؟ هیچ نوع محاسبات مخفی در این حیطه وجود ندارد و اینکه چگونه این هزینه ها اداره می شوند، کاملا ساده و راحت است. هم چنین روش هایی وجود دارند که با خود می گویید که آیا این طرحی است که از آن استفاده می کنم؟ قطعا طرحی که برای گوشی خود خریداری می کنید، به همراه بسته ی اینترنت می آید. ما هم چیزی مانند این بسته ی اینترنتی نداریم که در راس طرح خود برای اکس باکس قرار دهیم. اگر می خواستم که چیزی در راس خرید های امروز شما قرار دهم، چیزی مثل زودتر خریدن کنسول بعدی خود یا امثال آن، در نهایت یک سزمایه گذاری کردن و یا پیش پرداخت است و این بستگی دارد که شما با چه نگرشی به آن نگاه کنید.

ادامه می دهد:

ما می خواهیم تمرکز خود را برای مقرون به صرفه ساختن تولید کنسول ها بگذاریم. من واقعا از اینکه اکس باکس اس ۲۹۹$ است خوشحالم. امروز اعلام کردیم که قیمت تبلیغاتی نسخه ی اصلی اکس باکس وان ۲۷۹$ است. چیزی که می توانم به مشتریانی که به قیمت حساس هستند بگویم، که تعداد بسیار زیادی از مشتریان ما حساب می شوند، هنگامی که می روید و کنسول خود را خریداری می کنید و شروع به ساختن قفسه ی بازی های خود می کنید، هنگامی که بخواهید به اسکورپیو ارتقا دهید (اگر این کار را انجام دهید)، این بازی ها همانگونه که بازی های ۳۶۰ بر روی وان اجرا می شدند، اجرا خواهند شد و ما می خواهیم در تجربه ی شما که با خانواده تان است سرمایه گذازی کنیم و مطمئن باشیم که هنگامی که ارتقا می دهید، اگر ارتقا دهید، ارزشی مضاف بر آن چه که قبل داشته در سخت افزار جدید به دست بیاورید و همینطور تجربه ای که قبلا داشته اید نیز همگام با آنچه که قبلا انجام داده اید، ادامه پیدا کند.

همان گونه که در کنفرانس E3 مایکروسافت اعلام شد، اکس باکس اس ۴۰% از اکس باکس وان لاغرتر به همراه پشتیبانی از HDR و ۴K می باشد. همچنین اکس باکس اسکورپیو نیز معرفی شد که کنسول فوی تزی نسبت به مدل های قبل تر است و دارای قدرت پردازنده ی ۶ ترافلاپس به همراه ۸ هسته CPU و ۳۲۰ گیگابایت پهنای باند حافظه است.

 

 

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید