بازی D در راه رایانه های شخصی

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۳

D بازی است که در سال ۱۹۹۶ برای کنسول ۳DO ساخته و انتشار یافت. در ادامه مطلب با ما باشید.


حدود دو دهه است که سبک ماجراجویانه (Adventure) بازی های ویدئویی وارد فاز جذاب و عجیبی شده اند. بازی D که توسط کنجی اینو در سال ۱۹۹۶ برای کنسول ۳DO در سبک ترسناک-ماجراجویی عرضه شد. در کنار سر و صدایی که این سبک در آن زمان بپا کرده بود این بازی شامل ویژگی هایی نظیر تصاویر ۳ بُعدی زیاد و استفاده از low-poly 3D میشد اما این بازی ویژگی های جذاب دیگری نیز داشت. کل بازی در زمان واقعی روی می داد و دارای بیش از دو ساعت داستان بود اما قابلیت ذخیره بازی یا مکثی برای آن وجود نداشت تا اگر نیاز به استراحت و ادامه بازی در زمان دیگری را داشتید از آن استفاده کنید.

باید از استدیوی نایت دایو تشکر کرد که به احیای عناوینی چون Turok ،System Shock و بازی های دیگری از این دست که در طول این سال ها به فراموشی سپرده شده بودند پرداخت. بنظر نمی رسد که بازی D تغییرات بحث برانگیزی داشته باشد اما این امید وجود دارد که کار برروی عناوین Enemy Zero و D2 را هموار کند.
اگر علاقه مندید که داستان بازی D را بدانید، در اینجا خلاصه ای از آن را آورده ایم:

لس آنجلس، سال ۱۹۹۷، قتل عام بزرگی در یک بیمارستان روی داده است. مجرم مدیر بیمارستان، ریکتر هریس بوده است، یکی از بهترین و شناخته شده تدین پزشکان آمریکا، یک مرد آرام و زحمتکش که به طور ناگهانی دست به چنین قتل عامی می زند. ریکتر تعداد زیادی گروگان در اختیار دارد و در جایی از بیمارستان سنگر گرفته و مانع دسترسی پلیس دسترسی به او شده است. دخترش لورا با شنیدن اخبار فوراً خود را به لس آنجلس رسانده تا بفهمد چه چیزی پدرش را به یک قاتل تبدیل نموده است.

در حالیکه لورا در تلاش است تا از اسرار ماجرا سر در آورد، به قلعه ای در دنیای دیگر منتقل می شود. در مسیر ادامه بازی او فلش بک هایی را می بیند، خاطراتی از مادرش که با ضربات چاقو به قتل می رسد. در ادامه او از پدر خود اخطارهای متعددی دریافت می کند که از او می خواهد تا برگردد و آنجا را ترک کند، در غیر اینصورت پدرش بزودی به هیولای بی احساسی تبدیل خواهد شد که او (لورا) را خواهد کشت. در نهایت لورا پدر خود را پیدا خواهد کرد و از گذشته خانواده اش مطلع خواهد شد. لورا و پدرش عضو نسل خونی هستند که اشتیاق سیری ناپذیری به گوشت انسان دارند که قدمت آن به دراکولا بر می گردد. لورا می فهمد که او مادر خود را کشته است اما خاطراتش بوسیله پدرش پاک شده است. با شروع تبدیل دکتر هریس به یک خون آشام لورا باید تصمیم سختی بگیرد، او را بکشد یا کشته شود، در اینجا ۴ پایان مختلف وجود دارد که بازیکن براساس کارهایی که در طول بازی انجام داده اند آنها را خواهند دید.

 

پایان های موجود در این بازی:

سپری شدن زمان بازی: اگر مدت بازی از ۲ ساعت گذشته باشد، لورا به دنیای اصلی بازخواهد گشت و برروی صفحه عبارت پایان زمان، دوباره تلاش کنید را خواهید دید.

پایان بد: اگر لورا تصمیم بگیرد که به پدر خود شلیک نکند، صفحه بازی سیاه شده و صدای بلعیده شدن لورا توسط پدر او به گوش می رسد.
پایان خوب: اگر لورا تصمیم بگیرد به پدر خود شلیک کند، دکتر هریس کشته شده و لورا به بیمارستان و دنیای اصلی بازخواهد گشت.
بهترین پایان: در طول بازی در مکان های مختلف چهار Scarabaeidae خواهید دید، اگر تمام آنها را پیدا کنید، پایانی متشکل از پایان خوب را خواهید دید که در کنار آن صدای گریه نوزادی را در پایان خواهید شنید.

دانلود با کیفیت ۷۲۰p

 

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید