نویسنده Deus Ex: MD از داستان نویسی برای این عنوان و مشکلات سر راه می‌گوید

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۹

ساخت بازی Deus Ex: Mankind Divided تقریبا می‌شود گفت که به پایان رسیده است اما هنوز کیفیت جای کار دارد چرا که غیر معمول نیست در یک عنوان نقش آفرینی به این بزرگی، با یک سری باگ مزاحم روبرو شوید. علاوه بر گیم‌پلی، داستان هم از نقاط قوت Mankind Divided محسوب می‌شود. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا جدیدترین صحبت‌های نویسنده این داستان را مرور کنید. 

پنج سال از عرضه Deus Ex: Human Revolution می‌گذرد و هنوز Adam Jensen قهرمان داستان شناخته می‌شود. پس از واقعه Aug که شرکتی تحت عنوان Illuminati، ماشین‌های درون بدن انسان‌ها را به منظور حمله به یکدیگر هک کرد، حال این دسته از مردم از جامعه خود طرد شده‌اند.

مری دمارل به عنوان نویسنده ارشد بازی Deus Ex: Mankind Divided، در رابطه با کار خود و مشکلاتش صحبت‌های خیلی جالبی اخیرا با RedBull داشته است. او می‌گوید:

به نظرم من … این یکی از مشکلات بزرگ در بحث نویسندگی برای بازی‌های ویدئویی است. ما باید به خود یادآور شویم که مشغول تجربه یک بازی هستیم و باید مردم سرگرم شوند. زمانی که ما مشغول نوشتن داستان عناوینی همچون Mankind Divided هستیم، یکی از نکاتی که همیشه من به نویسنده‌ها گوشزد می‌کنم این می‌باشد که ما مردمی هستیم که خواستار داستان هستند. ما می‌خواهیم تمامی ریز جزئیاتی که ممکن هستند را ارائه کنیم. اما افرادی هم وجود دارند که هیچ اهمیتی به این موضوع نمی‌دهند و ما باید بازی خود را چند لایه بسازیم تا کسانی که می‌خواهند داستان را متوجه شوند به مقصودشان دست یابند و آنهایی هم که نمی‌خواهند، همچنان متوجه شوند که اوضاع از چه قرار است. گاهی اوقات در اینجا استثنائاتی وجود دارد زیرا مواردی هستند که منطقی نخواهند بود.

این خیلی جالب است. وقتی شما در حال حاضر به آزمایش‌کنندگان بازی نگاه می‌کنید، برخی هستند که با ماشین‌آلات درون خود به منظور سرکوب بقیه انسان‌ها استفاده نمی‌کنند؛ بلکه کاوش کرده و سعی می‌کنند که اطلاعات بیشتری بدست بیاورند. آنها ساعت‌ها را صرف گشت و گذار در محیط می‌کنند تا تمامی داستان‌های محیطی و اسرار را بدون اینکه بخواهند کسی را بکشند استخراج کنند. پس با این حساب من فکر میکنم که این اتفاق درحال رخ دادن است.

Deus Ex: Mankind Divided در ۲۳ اوت (مصادف با ۲ شهریور) برای رایانه های شخصی، پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان منتشر خواهد شد.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید