دنووو با موفقیت از تولید کپی‌های غیر مجاز بازی‌های زیادی جلوگیری کرده است

۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۰

صحبت‌های زیادی در رابطه با قفل ساخته شده توسط شرکت دنووو (Denuvo) زده می‌شود؛ قفلی که برای مقابله با کرک شدن بازی‌ها و تولید کپی‌های غیرمجاز در عناوین مختلف قرار می‌گیرد. برخی بازیکنان مدعی هستند که SSD آنها به خاطر قفل دنووو خراب شده و یا می‌گویند که عملکرد بازی‌های دارای این قفل، آنطور که باید نیست. این مسائل چندان صحت ندارند و دنووو عملکرد بسیاری خوبی را با قفل خود به نمایش گذاشته است.

در چند ماه اخیر بازی‌های زیادی منتشر شدند که اکثرا هم از قفل دنووو بهره می‌بردند. این بازی‌ها هیچ یک هنوز کرک نشده‌‌اند و تنها گروهی که موفق به انجام این کار شده، ۳DM می‌باشد که برخی قفل‌های قدیمی را شکسته اما در حال حاضر فعالیت خود را متوقف کرده‌ است.

این خبر خیلی خوبی برای ناشران است چرا که بازی‌های آنها از امنیت بیشتری در برابر کرک شدن بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی برخوردار هستند.

همچنین این ادعا که قفل دنووو مانع عملکرد بهینه بازی‌ها می‌شود نیز صحت ندارد. عناوینی همچون Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ،Mad Max ،Star Wars: Battlefront و DOOM همگی دارای قفل نامبرده هستند اما از بهترین بازی‌های بهینه سازی شده قلمداد می‌شوند.

در زیر شما شاهد لیستی از بازی‌های موجود برای رایانه‌های شخصی هستید که از قفل دنووو بهره می‌برند:

FIFA 15
Lords of the Fallen
Dragon Age: Inquisition
Battlefield: Hardline
Batman: Arkham Knight
Mad Max
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
FIFA 16
Anno 2205
Star Wars Battlefront
Just Cause 3
Rise of the Tomb Raider
Unravel
Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2
Far Cry Primal
Hitman
Need for Speed
EVE: Gunjack
ADR1FT
The Climb
DOOM
Homefront: The Revolution
Total War: Warhammer

به استثناء یک سری از بازی‌های قدیمی‌تر، عناوینی همچون HITMAN ،Far Cry Primal ،Just Cause 3 ،Battlefront ،Rise of the Tomb Raider ،DOOM و Homefront: The Revolution در حال حاضر کرک سالم ندارند.

جدیدترین بازی که از قفل دنووو بهره می‌برد Mirror’s Edge Catalyst است که در این هفته منتشر خواهد شد.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید