نظرسنجی استیم: ویندوز ۱۰ محبوب‌ترین سیستم عامل، انویدیا و اینتل همچنان بر آمار تسلط دارند

۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۱

استیم در هر ماه یک نظرسنجی برگزار می‌کند که از طریق آن متوجه می‌شود کاربران چه سخت‌افزاز و سیستم عاملی را مورد استفاده قرار می‌دهند. 

با توجه به نظرسنجی ماه مه (اردیهبشت ماه)، ویندوز ۱۰ که توسط مایکروسافت ساخته شده، محبوب‌ترین سیستم عامل است. علاوه بر این، انویدیا و اینتل همچنان بر آمار تسلط دارند چراکه اکثر کاربران از پردازنده‌های اینتل و کارت گرافیک‌های انویدیا استفاده می‌کنند.

همان‌طور که می‌توان مشاهده کرد، ۵۶٫۶۴ درصد کاربران استیم از کارت گرافیک‌های انویدیا استفاده می‌کنند. این در حالی است که ۲۵٫۴۶ درصد کاربران کارت گرافیک‌های AMD/ATI را مورد استفاده قرار می‌دهند. علاوه بر این، ۱۷٫۵۳ درصد هم صاحب کارت گرافیک‌های اینتل هستند.

اینتل در بخش پردازنده‌ها با قدرت ظاهر شده و همان‌طور که مشاهده می‌کنید، تقریبا ۷۶٫۷۶ از شرکت کنندگان نظرسنجی، پردازنده‌های اینتل را انتخاب کرده‌اند و فقط ۲۳٫۲۴ درصد هم از پردازنده‌های AMD استفاده می‌کنند.

در بخش تعداد هسته‌های پردازنده کاربران استیم، ۴۸٫۱۳ درصد از آن‌ها صاحب پردازنده دو هسته‌ای و ۴۵٫۰۸ دارای پردازنده چهار هسته‌ای هستند. فقط ۴٫۵۸ درصد از پردازنده بیشتر از چهار هسته‌ای استفاده می‌کنند و تنها ۲٫۲ درصد آن‌ها هنوز پردازنده تک هسته‌ای را شامل می‌شوند.

و برای جنگ واقعیت مجازی، ۶۶٫۶۱ درصد از شرکت کنندگان نظرسنجی هدست HTC Vive را به آکیلوس ریفت ترجیح داده‌اند.

این آمار بسیار مشابه نظرسنجی ماه فروردین هستند و این موضوع ثابت می‌کند در طول این ماه‌ها اتفاق پیشگامانه‌ای رخ نداده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید