Rocket League تا به‌حال ۱۱۰ میلیون دلار سود دهی داشته است

۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷
بازی Rocket League بیش از 8 میلیون نسخه فروش داشته است و دارای بیش از 22 میلیون کاربر می‌باشد

عنوان Rocket League که با بودجه دو میلیون دلاری ساخته شد، هم‌اکنون بیش از ۱۱۰ میلیون دلار سوددهی داشته است. درست است که هزینه ساخت بازی با پشتیبانی استودیوی سازنده و عرضه محتوای الحاقی جدید بالا می‌رود اما Rocket League حقیقتا فروش عالی داشته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه شوید.

در ادامه مشخص شد Rocket League برروی هر سه پلتفرم عرضه شده ۵ میلیون نسخه به فروش رسانده است و بیش از ۵ میلیون محتوای الحاقی نیز فروش رفته که در نوع بی‌نظیر است. در ما فوریه Rocket League هفتاد میلیون دلار سود و ۴ میلیون نسخه به فروش رسانده بود و حالا شاهد افزایش روزبه‌رو آن هستیم، این بسیار عالی است چراکه عموما بازی‌هایی که بیش از یک سال از عرضه‌شان می‌گذرد با کاهش بازی‌باز و فروش روبه‌رو می‌شوند اما Rocket League در هر دو مورد افزایش داشته است.

بیش از ۱۵ میلیون بازی‌باز Rocket League را برروی رایانه‌های شخصی و پلی استیشن ۴ خود تا ماه ژوئن ۲۰۱۵ تجربه کرده بودند و در ماه آپریل ۵ میلیون بازی‌باز به‌صورت همزمان مشغول تجربه Rocket League بودند. به این نکته توجه کنید که دلیل بالا بودن تعداد بازی‌بازان از تعداد فروش رفته، رایگان بودن Rocket League به‌مدت یک ماه برای کاربران پلاس پلی استیشن ۴ بوده و همچنین Rocket League هر گیمرتگ و پلی استیشن نتوورک را به‌صورت یک کاربر حساب می‌کند، یعنی فردی بازی را خریداری می‌کند اما افراد بیشتری با حساب‌های خود به تجربه آن می‌پردازند. همچنین از آنجایی که Rocket League در پلی استیشن ۴ برای کاربران پلاس رایگان بوده است با ۴۲ درصد از مجموع کاربران آنلاین، دارای بیشترین کاربر نیز است. در سوی دیگر رایانه‌های شخصی با ۳۶ درصد کاربران پرفروش‌ترین پلتفرم Rocket League نام گرفته. نسخه ایکس‌باکس وان باوجود آن که در ماه فوریه ۲۰۱۶ منتشر شد دارای ۲۲ درصد کاربران است. همچنین اخیرا امکان بازی بین ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی به‌وجود آمده است.

Rocket League هم‌اکنون در دسترس رایانه‌های شخصی، پلی استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان است.

0
0

بیشتر بخوانید



نظرات

دیدگاهتان را بنویسید