بتمن از بزرگترین راز جوکر پرده برداشت

۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰

جوکر با آنکه بارها و بارها شکست خرده اما همواره بزرگترین دشمن بتمن بوده است و همواره در حال کشیدن نقشه و یافتن راهی برای ایجاد مشکلات بوده است.

زمانیکه بتمن به صندلی موبیوس ، صندلی با قابلیت سفر به فضا و زمان ، دسترسی پیدا می کند ، او از توانایی های این صندلی برای یافتن پاسخ های خود استفاده می کند. در لیگ عدالت ۴۲ بتمن ابتدا می پرسد که چه کسی پدر و مادر او را کشت و جواب صحیح را دریافت می کند و سوال بعدی اون این است که نام واقعی جوکر چیست. پاسخ ، بتمن را غافلگیر می کند. پاسخی که در لیگ عدالت ۵۰ ، توسط نویسنده آن یعنی جف جانز بر ملا می شود.

جوکر در طی سالیان متمادی بصورت های مختلف به تصویر کشیده شده ، از ظاهری به ظاهر دیگر که یکی از دلایل آن دادن صداهای متفاوت به او ، توسط نویسندگان می باشد. فاکتور دیگر مربوط به تفکر او می شود که او را دارای شخصیت های مختلفی کرده است. بتمن در بعضی مواقع با روی شوخ و مفرح جوکر مواجه بوده و در برخی مواقع با روی سیاه و مرگ آور که ممکن است علت آن حالا بر ملا شده باشد.
پس از جنگ دارک ساید ، هال جوردن از بتمن پرسید که صندلی موبیوس در پاسخ به سوال او چه گفت.

 

صندلی به بتمن یک نام نداد و به او گفت که در آنجا سه جوکر وجود دارد.

ایده سه جوکر بسیار دیوانه کننده و ترساننده است.

طرفداران بتمن تقریباً با شخصیت جوکر کنار آمده اند و او را پذیرفته اند. همواره در عناوین بتمن جوکر پایه ثابت داستان بوده و آیا واقعاً می توان بتمن را بدون او تصور کرد ؟ بتمن کسل کننده نمی شود ؟

اما با حضور سه جوکر قضیه کمی فرق می کند  و سوالات زیادی در ذهن ایجاد می شود.

اجازه دهید تا به گذشته جوکر نگاهی بیندازیم. همیشه این موضوع برای ما سوال بوده و مارا در شگفتی فرو برده که جوکر چگونه برنامه فرار از تیمارستان آرکام را برنامه ریزی و مدیریت می کند. در سال ۲۰۱۲ و در مرگ خانواده ، جوکر برنامه ای میریزد که به بتمن و متحدین او در سراسر شهر گاتهام حمله کند. این کمی ایده حضور سه جوکر را قابل حس تر می کند اما شاید سوال بزرگ این باشد که آنها چه ارتباطی با یکدیگر دارند ؟ چراکه باید فرض کنیم که آنها از وجود یکدیگر با خبرند و از برنامه ها و فعالیت هایشان آگاه اند.

مشکل این است که جوکر با دیگران همکاری نمی کند و هیچ راهی بنظر نمی رسد که این سه جوکر با یکدیگر همکاری کنند. آنها باید نقشه هایشان را با هم هماهنگ کنند اما هیچوقت در کنار همدیگر دیده نشدند و بتمن هرگز احتمال نمیداد که با سه جوکر طرف است نه با یک جوکر

 

 

سوال دیگر این است که همه آنها در یک سطح قرار دارند ؟ آنها با هم برابرند ؟ بین آنها رهبری وجود دارد که بگوید بقیه چه کنند ؟ یک جوکر برای وجود مشکلات بتمن کافی است و چه می شود که اگر هر سه آنها تصمیم به حمله به او را بگیرند ؟

باید صبر کرد و دید که این موضوع چگونه گسترش می یابد.

 

ایده سه جوکر دیوانه وار است ، باید دید که بتمن ایده سه جوکر مختلف را می پذیرد ؟ آیا خوانندگان آن را می پذیرند ؟

 

 

 

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید