روز تاریخی؛ Mario vs Donkey Kong

۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۷

به «روز تاریخی» خوش آمدید؛ جایی که ما سالگرد تولد بازی‌ها (یا کنسول‌ها)ی به یاد ماندنی را به شما اعلام می‌کنیم و سعی بر این داریم تا درجه نوستالژی شما را بالا ببریم. اگر بازی‌باز کم سن و سال هستید دو انتخاب دارید؛ یا سریعا این مطب را ببندید یا بمانید و به گذشته صنعت پر افتخار بازی‌های ویدیویی نگاهی بیاندازید. و اما اگر بازی‌بازی کهنه کار هستید با گیمفا برای یک روز تاریخی دیگر همراه باشید.

12 سال پیش در چنین روزی، شرکت نینتندو عنوان Mario vs Donkey Kong را برای کنسول GameBoy Advance منتشر کرد. قطعا دو شخصیت مارو و دانکی کانگ جزء محبوب ترین شخصیت‌های بازی‌های شرکت نینتندو هستند و با عناوین متعدد آن‌ها در کنسول‌های نینتندو، کودکی‌مان را گذراندیم. حال، چه می‌شود که این دو شخصیت با مزه و دوست داشتنی بشوند اصلی ترین رقیب‌ و دشمن یکدیگر؟ قطعا همه چیز به خوبی پیش نمی‌رود. دشمنی ماریو با دانکی کانگ از جایی شروع شد که دانکی کانگ در پی یک حرکت زشت، اسباب بازی‌های کوچک ماریو را می‌دزدد و حال، ماریو تعقیب طولانی و سختی را در پیش رو دارد. در بازی کنترل شخصیت ماریو را در اختیار داشتید و باید با چالش‌های مختلفی دست و پنجه نرم کنید. مراحل بازی به شدت متنوع و سرگرم کننده بودند و چالش‌های بازی قطعا هر طرفدار سرسخت ماریو و دانکی کانگ را راضی می‌کرد. هدف در هر مرحله این بود که ماریو های کوچکی را پیدا و به جای امنی می‌بردید تا یاران دانکی کانگ نتوانند صدمه‌ای به آن‌ها بزنند. اما برای این هدف باید کلید درهای قفل را پیدا می‌کردید، حرکات جدید ماریو را به خوبی اجرا می‌کردید و سکوبازی‌ها را خیلی حرفه‌ای رد می‌کردید. در پایان هر فصل هم یک نبرد جالب با دانکی کانگ وجود داشت که البته بسیار هم سخت بودند.

چه خاطرات خوب و بدی از عنوان Mario vs Donkey Kong دارید؟ آیا کنسول GameBoy Advance را در اختیار داشتید؟ در زمان عرضه این بازی چند سال داشتید؟

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید