سونی انتظار عرضه ۶۰ میلیون پلی‌استیشن ۴ تا آوریل ۲۰۱۷ دارد

۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۳

سونی مطمئن است که فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ طی ۱۱ ماه پیش رو می‌تواند قدرت‌مند باقی بماند و انتظار دارد تعداد واحدهای عرضه شده تا آوریل ۲۰۱۷ (شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶) به بیش از ۶۰ میلیون برسد.

سونی به‌تازگی گزارش مالی خود را منتشر کرده و در آن گفته شده سونی انتظار دارد کنسول پلی‌استیشن ۴ در سال مالی کنونی، بیش از ۲۰ میلیون دیگر به فروش رود. تاکنون حداقل ۴۰ میلیون پلی‌استیشن ۴ در سراسر جهان انتشار یافته است. ۲۰۱۶، سال بزرگی برای این شرکت خواهد بود بنابراین احتمال افزایش فروش کنسول بسیار زیاد است.

تمام این‌ها می‌تواند به لطف پلی‌استیشن ۴ نئو انجام شود که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری انتشار یابد. پلی‌استیشن ۴ نئو قرار نیست یک کنسول کاملا جدید باشد اما یک ارتقاء اختیاری است که منجر به اجرای بازی‌ها با گرافیک بهتر و بهینه‌تری نسبت به کنسول اصلی می‌شود البته هنوز چیزی به‌طور رسمی از سوی سونی تایید نشده و باید تا E3 2016 صبور بود.

یکی از دلایل مهم، می‌تواند هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی‌آر باشد که سونی آن را در سال ۲۰۱۶ منتشر می‌کند. پلی‌استیشن وی‌آر نسبت به رقیبان خود بسیار ارزان‌تر است و انتظار می‌رود به‌خوبی ظاهر شود. این هدست یک راه جدید برای انجام بازی‌های ویدیویی را فراهم خواهد کرد و می‌تواند آینده این صنعت باشد.

سونی همچنین انحصاری‌های بیشتری را برای پلی‌استیشن ۴ در سال جاری عرضه خواهد کرد. تاکنون دو عنوان انحصاری Ratchet and Clank و Uncharted 4 منتشر شده‌اند اما Gran Turismo Sport و The Last Guardian هم در اواخر سال جاری عرضه می‌شوند که امکان دارد به فروش پلی‌استیشن ۴ کمک زیادی کنند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید