شرکت اپل از انتشار یک بازی فلسطینی جلوگیری کرد

۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶

شرکت اپل از انتشار یک بازی فلسطینی با نام «لیلا و سایه‌های جنگ» در فروشگاه دیجیتالی اپ استور جلوگیری کرد. از نظر اپل، «لیلا و سایه‌های جنگ» بازی نیست و نمی‌تواند آن را در بخش بازی‌های اپ استور منتشر کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، «رشید ابوعیده» سازنده این بازی معتقد است دلیل اصلی جلوگیری از انتشار این بازی، محتوای سیاسی بازی است.
در بخشی از پاسخ اپل آمده است که: «لطفا نسبت به دسته‌بندی برنامه خود تجدید نظر کنید و آن را از بخش بازی‌ها حذف کنید، چرا که از نظر ما این برنامه مناسب بخش بازی نیست. برای مثال مناسب‌تر است که این برنامه در دسته‌بندی اخبار یا مراجع منتشر شود.»
بازی «لیلا و سایه‌های جنگ» دارای محتوای قوی سیاسی بوده و بر روی واقعیت‌های زندگی در نوار غزه تمرکز کرده است و بازی‌باز هنگام بازی کردن این عنوان بایستی از بین بمب‌ها و تیراندازی‌ها عبور کرده تا به خانه‌ای امن برسد.
اپل در حالی این عنوان را بازی نمی‌داند که هم‌اکنون فروشگاه دیجیتالی گوگل‌پلی این عنوان را در بخش بازی‌های ماجرایی خود و برای مخاطبان بزرگ‌سال در دسترس قرار داده است.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

  • Dr. Freeman گفت:

    بازی فلس.طینی (اونم با محتوای سی.اسی) تو فروشگاه یه شرکت امر.یکایی ؟! معلومه موافقت نمیکنن
    البته نسخه اندرویدیش تو پلی استور موجوده و سبکش هم یادآوره لیمبوئه
    اما احمقانه ست که یه بازی رو بخوان تو بخش اپ های خبری جا بدن!!

  • پنکه گفت:

    اپل قبل از اینکه برنامه رو بزاره رو اپ‌استور خط به خط برنامه رو میخونن قضیه سی.یا.سی نیست حتما برا این دسته بندی مناسب نبوده ولی گوگل همچین فیلت.ری نداره هرجا دلت بخواد برنامتو ثبت میکنی