Monument Valley در طول ۲ سال، ۱۴.۴ میلیون دلار درآمد داشته است

۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۵

استودیو اوستوو، توسعه‌دهنده بازی موبایلی Monument Valley، امروز اعلام کرد طی دوسال از عرضه این بازی، ۱۴.۴ میلیون دلار سود بدست آورده است و کماکان به تلاش خود برای آشکارسازی قدرت این بازی ادامه می‌دهد. در ادامه با گیمفا همراه باشید.

اوستوو در کنار آمارهای مالی، اطلاعات بسیاری در رابطه با این بازی در قالب بیانیه‌ای منتشر کرده است. همچنین اینفوگرافی شامل اطلاعات جمع‌آوری‌شده تا تاریخ سه آوریل (۱۵ فروردین) – دومین سالگرد انتشار بازی- منتشرشده است. اوستوو مجموعا ۱.۴ میلیون دلار برای Monument Valley و گسترش‌دهنده آن با نام Forgotten Shores هزینه کرده است؛ این بدین معناست که این بازی ۱۰ برابر سرمایه اولیه‌اش درآمدزایی داشته است.

طی دو سالی که این بازی در استورها و مارکت‌های مختلف موجود بوده است، اوستوو عدد ۲۶.۱ میلیون را برای تعداد دفعات دریافت این بازی اعلام کرده است که از این میزان، بیش از ۲۱ میلیون (چیزی حدود ۸۰ درصد) به‌طور رایگان دریافت شده است. برای شفاف‌سازی باید گفت این آمار شامل دریافت‌های غیرقانونی نمی‌شود؛ این بازی در بازه‌های زمانی متعددی به‌صورت رایگان قابل دریافت بوده است. برای مثال، کاربران آی‌او‌اس در هفته آغازین ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ ۸.۷ میلیون بار و کاربران اندروید از طریق سرویس Amazon Underground بیش‌از ۶۳۰ هزار بار موفق به دریافت این بازی به‌صورت رایگان شده اند.همچنین طی همکاری اوستوو و شرکت ناشر آی دریم‌اسکای برای عرضه این عنوان در کشور چین در ژوئن سال گذشته، این عنوان ۱۱.۷۹ میلیون بار در این کشور به‌رایگان دریافت شد.

عرضه این عنوان در چین، محبوبیت بزرگی به این بازی بخشید. این بازی در سال اول عرضه، ۳.۰۹ میلیون باز دریافت شد؛ این بدین معناست که ۸۸ درصد دریافت‌های این بازی مربوط به سال دوم عرضه می‌شود. ولی اگر از دریافت‌های کشور چین نیز فاکتور بگیریم، این عنوان در سال دوم عرضه‌اش ۱۱.۲ میلیون بار دریافت شده است؛ یعنی بیش از ۳.۶ برابر چیزی که در سال اول دریافت شده است.

در قسمت دریافت‌های پولی این بازی، اپ‌استور اپل با اختلاف از رقیبش یغنی گوگل‌پلی پیشی گرفته است؛ ۷۳ درصد از فروش ۱۴.۴ میلیون دلاری بازی مربوط با اپ‌استور می‌شود و این در حالی است که گوگل‌پلی تنها ۱۷ درصد این رقم را شامل می‌شود. در ۹ ماهه اول عرضه بازی، گوگل‌پلی از فروش بازی کمتر از ۱۴ درصد سهم داشت که آن‌را می‌توان یک شکست بزرگ تلقی کرد.

شایان ذکر است فروش این بازی در سال دوم نسبت به سال اول افت داشته است و از میزان ۸.۰۱ میلیون دلار به ۶.۳۶ میلیون دلار رسیده است. اما دومین روز پرفروش این بازی در سال دوم رقم خورد؛ ۱ مارس ۲۰۱۵ (۱۱ اسفند). البته فروش بالای بازی در این روز به اکران فصل سوم سریال House of Cards نیز بی‌ربط نیست؛ در فصل سوم، رئیس جمهور فرانک آندروود در حال بازی‌کردن این عنوان بوده است.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید