۸ بازی که تغییرات بنیادی در ان صورت گرفت

بازی های ویدوئی، قبل از اینکه به دست مشتریان برسند، در طول ساخت با صدها تغییر روبرو میشوند. این قسمتی از روند ساخت است که در همه بازیها وجود دارد.

با این حال در بعضی بازیها، میبینیم که این روند کاملتر است و در زمان عرضه ان بازی، نگاه و احساس ما نسبت به ان متفاوت تر از چیزی خواهد بود که انتظارش را داشتیم. گاهی اوقات پس از انتشار بازی، سازندگان میگویند که چقدر در بازی تغییرات بوجود امده است. بازیهایی که در زیر میبنید بنیادی ترین تغییرات را داشته اند.

Okami

 Okami یکی از بازیهایی است که تجربه بصری و قانع کننده ای را ارائه کرد اما انها در ابتدا این مسیر را شروع نکردند. انها در ابتدا میخواستند گرافیک بازی را به صورت واقعی گرانه بسازند که پس از مدتی طی یک ضرورت فنی گرافیک را به سبک هنری cel-shaded تغییر داد که شبدر خوش شانسی را بدست اورد.

Borderlands

Borderlands بسیار شبیه به Okami بود و همانند ان در ابتدا مسیر بصری واقعی گرا را انتخاب کردند. اولیت تیزر از این بازی یک شوتر واقع بینانه را نشان میداد که در زمینهای بایر ماجرایش اتفاق میافتد. هنگامی که تغییرات رخ داد مردم ناراحت شدند اما بعد از عرضه بازی، همه میتوانستند ببینند که چگونه سبک کارتونی با طنز امیخته شده است.

Resident Evil 2

 اغلب با مراجعه به Resident Evil 1.5 باید Resident Evil 2 را متوقف شده میدانستیم، روند توسعه ان قبل از عرضه بازی، شروع به تغییرات کرد. Leon در طول این مدت تغییری نکرد اما نام اصلی Claire در واقع قرار بود  Elza Walker باشد یک دانشجو کالج که تعطیلات خود را در Racoon City میگذارند. ظاهرا این بازی ۸۰% مسیر ساخت خود را طی کرده بود که کارگردان بازی  Shinji Mikami از بازی راضی نیست و تصمیم میگیرد بازی را دوباره بسازد. شما حتی میتوانید فیلمهای انلاین روزهای پایانی این بازی را ببینید. ظاهرا داستان برای Resident Evil 2 ان قاطعیت لازم را نداشته است و میتوانست به این سری پایان ببخشد.

Resident Evil 4 and Devil May Cry

توسعه دو بازی Resident Evil 4 and Devil May Cry یک پیوند عجیبی دارد. Devil May Cry زودتر از  Resident Evil 4 کار خود را اغاز کرده است اما هرچه بیشتر و بیشتر بازی توسعه پیدا کرد انها متوجه شدند، استفاده تنها از شمشیر به عنوان قدرت فوقالعاده به عنوان ایده اصلی بازی همانند اسلحه در Resident Evil متناسب نیست. انها نام کاراکتر بازی را تغییر دادن، شیاطین را اضاه کردند و این گونه شد فرانچایز جدید متولد شد.

در همین حال توسعه  Resident Evil 4 شروع شد. داستان چیزی شبیه Resident Evil 2 اتفاق افتاد.  زمانی که بازی به طور کامل در دست ساخت بود همه طرفداران ان فریاد میزدند : ” بیاید شروع بازی را شروع کنیم ” … داستان نسخه اصلی بازی در مورد مبارزات لئون در مه های شیطانیست، تجربه مبهم همراه با مبارزات مختلف است.

Conker’s Bad Fur Day

این ممکن است زیاد تهجب برانگیز نباشد که در ابتدا کار خود را با پلتفرم کودکان شروع کرد.بازی در سال ۱۹۹۷ برای  Nintendo 64  معرفی شد. ۳ سال بازی در زیرزمینها بود تا سال ۲۰۰۰ دوباره ظهور کرد که البته همراه با بی حرمتی به بزرگسالان بود.

Bioshock

اصل داستان بازی چیزی بیشتر از شهرهای زیراب و ابر قدرت های ژنتیکی نیست. شما شخصیتی را انتخاب میکنید که به استخدام سناتور درامده تا فردی را از یک فرقه منحرف نجات داده و با تغییر برنامه هایش او را به جامعه عادی برگرداند. در یک زمان، شما در قرن ۲۱ ازمایشگاهی از نازیها را نیز کشف میکنید.

Splinter Cell

Splinter Cell کار خود را با عنوان RTS در یوبیسافت شروع کرد و قبل از اینکه راه اکشن مخفی کاری را پیش بگیرد، قرار بود به عنوان یک بازی adventure در یک جزیره عرضه شود. انها ایده مخفی کار را در هیئت مدیره مطرح کردن و سبک بازی اغییر کرد، ایده ای که از بازی Metal Gear Solid گرفتند.

Team Fortress 2

Valve مشهور است که روند ساخت بازیها ان بسیار طول خواهد کشید و Team Fortress 2 نیز از این قاعده مستثنی نبود. روند ساخت بازی نزدیک به ۱۰ سال طول کشید. بازی اولین بار در سال ۱۹۹۹ در نمایشگاه E3 نشان داده شد، بازی که در ابتدا شوتر نظامی بود. بسیاری از کسانی که بر روی ساخت این بازی فعالیت میکردن از ان یا جدا شدند و یا به ساخته دیگر عناوین Valve مشغول شدند. در سال ۲۰۰۶ گروه کارگردانی هنری از تغییرات اساسی بازی پرده برداری کرد. Robin Walker خالق این بازی میگوید :” ما اگر میخواستیم در این مدت زمان، میتوانستیم ۳ تا ۴ بازی مختلف دیگر بسازیم !”

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید