Sleeping Dogs : یک قدم مانده به نابودی تا صدر جدول بریتانیا

اخبار بازی ، مقالات ۱ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۱

18 ماه قبل که Sleeping Dogs عنوانی رها شده نام گرفت ، شاید حتی خوشبین ترین افراد هم فکرش را نمی کردند یک سال نیم بعد این عنوان با با قدرت هر چه تمام تر پیروزی بازگشتش  را جشن بگیرد و با افتخار صدر جدول بازی های بریتانیا را از آن خود کند.

نکته : دوستان این یک خبر هست که در حقیقت به مقاله هم در آمده است.

در اوایل سال 2003 بود که شاهد تولد بازی  با نام True Crime: Streets of LA به سازندگی Luxoflux و ناشری Activision بودیم. عنوانی که تمرکز اصلی خود را بر روی نشان دادن یک جهان آزاد قرار داده بود و توانست مورد قبول منتقدان واقع شود. اما این موفقیت های هرگز نتوانست True Crime: Streets of LA را از سطح کلونی از Grand Theft Auto فراتر ببرد عنوانی که در زمان خود با انتشار نسخه سوم بازار را به قبضه درآورده بود.

البته این موفقیت ها در سطحی بود که بتواند تیم سازنده را برای ساخت دنباله این سری ترغیب کند به همین علت تنها با فاصله زمانی دو سال پس از انتشار نسخه اول  Luxoflux ساخت عنوان جدید از این سری را با نام  True Crime: New York City به اتمام رساند و در همان سال هم باز هم به ناشری Activision شاهد انتشار بازی بودیم.  True Crime: New York City در برخی موارد در مقایسه با قسمت اول بهبود خوبی یافته بود اما بزرگترین مشکل بازی در حقیقت هیچ ربطی به خود این عنوان نداشت. بلکه اشتباه بزرگ تیم سازنده و ناشر در عجله برای عرضه بازی و انتشار آن در کریسمس ( که سیل انتشار عناوین بزرگ است ) مقصر اصلی قلمداد می شد.

Activision هم همچنین فروش بازی را پایین تر از حد انتظارات خود می دید و بازار هم همچنان در اختیار Grand Theft Auto بود و این شرکت احساس می کرد توانایی ساخت عنوانی همتراز و محبوب به مانند GTA را ندارد.

به هر حال تمامی این دلایل دست به دست هم دادند تا Activision برای آن که روح تازه ای در این سری بدمد در سال 2008 ساخت نسخه جدید را بر عهده استدیوی دیگری با نام United Front بگذارد در قسمت جدید True Crime و در یک اقدام قابل توجه شاهد سفر به سرزمین ازدها یعنی هنگ کنگ بودیم. True Crime: Hong Kong برای انتشار در سال 2010 در نظر گرفته شد ، با این حال مدتی بعد انتشار بازی تا 2011 تاخیر خورد. اما تنها چند هفته مانده به سال 2011 شرکت Activision در یک خبر شوک آور ساخت بازی را رها شده اعلام کرد.

اما چرا ؟ Activision نگرانی هایی در مورد کیفیت بازی داشت . اما حقیقت این بود که دیگر بازاز بازی های سال 2011 بسیار متفاوت تر از سال 2003 شده بود و این دلایل در استراتژی این ناشر تغییراتی ایجاد کرده بود.

بازار دیگر در حال حاضر غرق کلون ها ( عناوین هم سبک )  GTA می باشد و Activision دیگر آن انگیزه رقابت را در مقابل عناوین بزرگ نداشت و به نظر می رسید که باید با سری True Crime خداحافظی می کردیم.True Crime به دیار باقی شتافته بود.

 

981401 20120813 embed015 هنگ کنگ در انتظار شما / نقد Sleeping Dogs

 

طلوع امید

اما شرکت Square Enix که پتانسیل موجود در بازی را می دید در این مورد دید کاملا متفاوتی داشت.

و همین دلایل بود که باعث شد Square Enix حقوق مربوط به این نسخه را از Activision خریداری کرده و کورسویی از امید را برای طرفداران این سری زنده کند. اما برای به رسمیت شناختن بازی نیاز به یک شروع نو بود. Square Enix که نتوانسته بود نام Truce Crime را از آن خود کند ، نام جدیدی را برای آن برگزید. Sleeping Dogs شروعی جدید را به ارمغان خواهد آورد.

بازی در برخی جهات هم تحت تغییرات اساسی قرار گرفت. بزرگ تر ، بهتر و سریعتر جزو شاخصه های تازه به حساب می آمدند. تجربه هیجان انگیز تر از یک دنیای بازی و همچنین مبارزات درگیر کننده در هر دو بخش ضربات کمبات و اسلحه نوید روز های خوبی را می داد. مکان بازی هم برای یک عنوان جالب تر عالی به نظر می رسید. هنگ کنگ که همیشه یکی از کشورهای جذاب جهان بوده برای بیشتر کردنتعداد طرفداران کاملا راضی کننده می بود.

به هر حال بعد از تمامی این اتفاقات Sleeping Dogs بالاخره در هفته قبل منتشر شد و در موفقیت های بازی هیچ شکی نباید داشت. قرار گرفتن در صدر بازی های بریتانیا آن هم در میان تمامی پلتفرم ها و همچنین کنار زدن رقیب قدرتمندی با نام New Super Mario Bros 2 گوشه ای از این موفقیت ها می باشد و چندان هم نباید تعجب کرد که در گوشه به گوشه دفاتر Square Enix در این مورد جشن به پا شود.

مدیر بخش فروش Square Enix در بریتانیا Andrew Larcombe در این مورد می گوید : ” ما با افتتاحیه ای که Sleeping Dogs در تعطیلات آخر هفته داشته بسیار خوشحال هستیم و می بینیم که بازیکنان هم به وضوح از ویژگی های فوق العاده جدیدی که این بازی توانسته برای این سبک به ارمغان بیاورد لذت می برند.

بازار صنعت بازی به تازگی در وضعیت آرامی بوده است ، اما با اعتماد به نفس می گویم  که Sleeping Dogs یک بازی است که شما باید آن را داشته باشید و آوازه ای که این بازی در سراسر فروم های مرتبط با بازی ایجاد کرده  نشانه ای قوی می باشد که می تواند باعث شود این بازی همچنان در نزدیکی ها برترین نمودار فروش اقامت داشته باشد. همیشه حداقل در هر سال یک آی پی جدید ( عنوانی جدید) عرض می شود که نظر مردم را نسبت به خود جلب می کند و می تواند باعث  ایجاد یک فرنچاینز و دنباله هایی جدید شود و ما فکر می کنیم که Sleeping Dogs یکی از همین  بازی ها می باشد.

به لطف استعداد باورنکردنی United Front در ساخت Sleeping Dogs و حمایت سرتاسری Square Enix و تجارت همگی کمک کردند که این عنوان به یک موفقیت شایسته و به حق برسد.”

Sleeping Dogs توانست میانگین نمره 82 را در سایت Metacritic از آن خود کند. OPM UK در مورد این بازی چنین می گوید :  بدون شک لقب سورپرایز وحسیانه 2012 برازنده این عنوان است و شما موظف به تجربه این عنوان هستید.

 

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید