XFX Pro Duo در 26 آوریل با قیمت 1695 یورو عرضه می‌گردد

۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۰
به تازگی اطلاعاتی از طرف یک منبع اسپانیایی زبان در مورد جدیدترین کارت AMD به دست رسیده است. قبل از هر چیز اشاره کنیم که زمان عرضه‌ی این کارت به صورت رسمی تائید شده. متأسفانه به نظر می‌رسد این کارت که مورد انتظار بسیاری از طرفدارن (و حتی طرفداران شرکت رقیب) بوده است، به دلیل قیمت گذاری نامناسب و تولید محدود به موفقیت زیادی نخواهد رسید. (قیمت در اسپانیا 1695 یورو خواهد بود). برای دریافت اطلاعات بیشتر، با ما در ادامه خبر همراه باشید.

طبق اطلاعات تائید شده، فرکانس پایه‌ی کارت بر روی 1000 مگاهرتز قرار دارد در حالی که فرکانس حافظه دست نخورده و بر روی 500 مگاهرتز باقی مانده است. فرکانس کارت در مقایسه با Fury X کمتر شده است (1050 مگاهرتز) اما عملکرد کلی بسیار نزدیک به کارایی دو عدد از این کارت در حالت CrossFire خواهد بود.

XFX Radeon Pro Duo

Radeon Pro Duo مجهز به دو سیلیکون کامل Fiji به همراه 8192 پردازنده‌ی Stream است. هر دو GPU مجهز به 4 گیگابایت حافظه‌ی HBM هستند که پهنای باندی معادل 1024 گیگابایت در ثانیه را ارائه خواهد داد. ابعاد کارت نیز به دست آمده که عبارت است از: 28.1×11.6×4.2 سانتی متر (از چپ به راست طول، عرض و ارتفاع). خنک کننده‌ی مایع این کارت که توسط Cooler master طراحی شده، منحصر به فرد بوده و برای هر پردازنده دو پمپ جداگانه اختصاص داده شده است و سیستم گردشی آن توسط یک رادیاتور 120 میلی متری فعالیت می‌کند. چنین خنک کننده‌ای لازم است تا Radeon Pro Duo بتواند با 350 وات توان مصرفی که از طریق 3 کانکتور 8 پین تغذیه می‌شود فعالیت کند. 3 خروجی DisplayPorts 1.2 و یک خروجی HDMI 1.4a نیز برای این کارت تدارک دیده شده است.

با توجه به این که احتمالا به زمان عرضه‌ی کارت‌های سری Polaris بسیار نزدیک هستیم، اقدام برای خرید چنین کارتی زیاد منطقی جلوه نمی‌کند.حتی خرید دو کارت تک هسته‌ای از سری Fury با قیمتی کمتر، بسیار عاقلانه تر به نظر می‌رسد. باید منتظر ماند و دید که جدیدترین بازیکن AMD چگونه عمل خواهد کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید