نقد یک بازی قدیمی: Will Rock

با یکی از جدیدترین بخش های گیمفا رو به رو هستید. نقد بازی های قدیمی و ماندگاری که خیلی از بازیبازها با آنها خاطره دارند. در اولین قسمت از این بخش به سراغ بازی Will Rock رفتیم. بازی  Will Rock را می توان یکی از رقیب های سرسخت بازی Serious Sam دانست.

شاید خیلی از بازیبازها حتی اسم این بازی را نشنیده اند ولی باید بگویم که محال است دوستان متولد دهه هفتاد این بازی را انجام نداده باشند.  بازی Will rock در سال ۲۰۰۳ منتشر شد. به عبارتی دیگر این بازی مربوط به ۹ سال پیش می باشد! این بازی با موتور Saber 3D ساخته و پرداخته شده و توسط شرکت Ubisoft منتشر شد. هر چند بسیار سر و صدایی به پا نکرد ولی  با نمرات قابل قبول توانست لقب رقیبی برای Serious Sam دست و پا کند.

تیر و کمان ، یکی از اسلحه های بی مصرف بازی!

بازیباز در بازی هدایت یک باستان شناس به نام Willford Rockwell را به دست می گیرد. گروهی به نام احیا کنندگان ارتش المپ سعی در زنده کردن خدایان و ارتش آنها را دارند که در این حین نامزد ویلفورد نیز به دست این گروه می افتد و ویلفورد برای نجات عشقش راهی ماجراجویی خطرناکی می شود.

بازی دارای ۱۰ قسمت در بخش تک نفره می باشد. رد کردن هر مرحله در آن زمان بسیار دشوار و رویایی به نظر می رسید چون ویلفورد یک انسان معمولی بود و با کوچکترین ضرباتی  توسط دشمنان از پا در می آمد. شاید خنده دار به نظر برسد ولی قیافه دشمنان انقدر ترسناک نیست ولی وقتی به صورت دسته جمعی به طرف شما حمله ور می شوند باید دیگر اشهد خود را خوانده و شروع به عقب نشینی کرد! اسلحه هایی که در بازی پیدا می کنید بسیار متنوع خواهد بود و محال است بازیبازها اسلحه اسیدی و یا Medusa Gun را از یاد ببرند. به شخصه با تک تک مراحل و اسلحه های این بازی به خصوص دسته بیل معروف ویلفورد که به عنوان یک اسلحه نزدیک زن(melee) در بازی وجود داشت، خاطره های زیادی دارم.

مدوسا ،یکی از غول آخرهای بسیار سخت بازی!

بازی در کل دارای ۴ غول آخر بسیار سخت بود و به معنای واقعی کلمه غول بودند و از پا در آوردن Medusa و یا غول آخرین مرحله یعنی زئوس اصلا کار راحتی نیست و با یک اشتباه کوچک ممکن است بمیرید.

صدا گذاری بازی نیز در زمان خود در سطح متوسطی قرار داشت. دموهای بازی که به صورت کمیک روایت می شد که در زمان خود با اینکه تایم کمی داشتند ولی دیدن دموهای کمیکی بسیار لذت بخش بود. برعکس بعضی از بازی های جدید با تک تک ساندتراک های Altern Rock بازی خاطره دارم و از گوش دادن به آنها لذت می برم. محال است که بازیبازها ساندتراک های غول آخر بازی ها را فراموش کنند.

اسلحه اسیدی! یکی از بهترین سلاح های بازی که واقعا کم پیدا میشه!

اسلحه اسیدی! یکی از بهترین سلاح های بازی که واقعا کم پیدا میشه!

بازی Will Rock در سال ۲۰۰۳  منتشر شده است. انجام این بازی ماندگار را به همه طرفداران به بازی هایی نظیر Serious Sam پیشنهاد می کنم.

12345678910(26 رای, میانگین آرا 9٫19 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید