آیا اکس‌باکس وان از بازی های اکس‌باکس نیز پشتیبانی خواهد کرد؟ مایکروسافت پاسخ می‌دهد

۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۴

همانطور که می‌دانید، جدیدترین قابلیت کنسول اکس‌باکس وان یعنی قابلیت پشتیبانی از بازی های نسل قبل چند وقتی است برای این پلتفرم عرضه شده که بین طرفداران و دارندگان این کنسول نیز محبوبیت خاصی پیدا کرده. حال برخی فکر می‌کنند که اکس‌باکس وان، علاوه بر پشتیبانی بازی های نسل قبل می‌تواند از بازی های اولین کنسول سری اکس‌باکس نیز پشتیبانی کند. مایکروسافت طی بیانیه ای پاسخگوی این مسئله بود. برای جزئیات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

این قابلیت بسیار می‌تواند موثر باشد، اما بعضی بر این باورند که این قابلیت امکان پذیر نیست. فیل اسپنسر اشاره هایی به این موضوع داشته اما به طور کلی اطلاعات جدیدی را در اختیار ما قرار نمی‌دهد. حال، آقای آرون گرینبرگ در این رابطه که چرا این مسئله امکان پذیر نیست توضیحاتی را ارائه داده اند.

طبق گفته های ایشان، برخی مشکلات برای پشتیبانی از بازی های اکس‌باکس اورجینال وجود دارد.

ما صحبت های زیادی در این رابطه داشته ایم. اما ما می‌دانیم که چالش های بسیار بزرگی برای جا به جایی معماری هرنسل به نسل دیگر وجود دارد. اجرای بازی های اکس باکس 360 بر روی اکس باکس وان چیزی است که ما فکر می کردیم در انجام شکست بخوریم. تیم در انجام چنین کاری تلاش قهرمانانه ای از خود به نمایش گذاشته است که فوق العاده می باشد. با این حال ما فکر میکنیم که هیچ گونه راهی وجود ندارد که چنین چیزی را با بازی های اولین اکس باکس انجام دهیم.

و در حال حاضر تنها مقصد ما توسعه بازی های اکس‌باکس 360 بر روی اکس‌باکس وان است و فعلا تنها تمرکز ما بر روی این مسئه است. ما هرگز نمی‌گوییم هرگز اما برای الان تنها تمرکز ما بر روی پشتیبانی از بازی های نسل قبل است.

هرگز نمی‌گوییم هرگز؟ شاید این صحبت ها مبنی بر این باشد که روزی ما شاهد این قابلیت باشیم.

حال نظر شما در این رابطه چیست؟ نظرات خود را در این پیرامون با ما در میان بگذارید.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید