گیفت کارت
گیفت کارت

به‌روزرسانی بزرگ اکس باکس وان برای عموم عرضه شد

۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۹

پس از مدتی عرضه در بخش پیش‌نمایش، به‌روزرسانی بزرگ اکس باکس‌وان برای عموم عرضه شد. برای مشاهده لیست تغییرات در ادامه با گیمفا همراه شوید.

سیاست عرضه به‌روزرسانی برای اکس باکس‌وان چنین است که در ابتدا چندین به‌روزرسانی برای اعضای پیش‌نمایش منتشر می‌شود، این اعضا ویژگی‌های جدید را آزمایش کرده و پس از حل مشکلات آن به‌روزرسانی به‌صورت کامل برای عموم منتشر می‌شود. در ادامه می‌توانید لیست تغییرات را به‌صورت کامل مشاهده کنید:

خرید بازی‌های اکس باکس ۳۶۰ در اکس باکس وان: دیگر نیازی به مراجعه سایت اکس باکس نیست و از این پس می‌توانید به‌صورت مستقیم بازی‌های اکس باکس ۳۶۰ را که از طریق قابلیت پشتیبانی از عناوین نسل قبل در دسترس است خریداری کنید. همچنین عناوین رایگان هر ماه نیز به‌صورت مستقیم قابل دانلود از اکس باکس وان شما خواهد بود.

خروجی صدا را مشخص کرده و از هم جدا کنید: شما می‌توانید خروجی صدای گروه خود را انتخاب کنید. اسپیکر یا هدست و یا هردو بخشی از انتخاب‌های شما هستند که در بخش Settings و سپس Display & Sounds قابل دسترسی است.

طول مدت زمان ضبط بازی‌ها را شخصی سازی نمایید: براساس درخواست‌های بازی‌بازان، بسیاری از شما می‌خواستید طول مدت زمان ضبط بازی‌های خود را شخصی سازی کنید. هم‌اکنون به‌صورت پیش فرض مدت زمان ضبط بازی‌ها ۳۰ ثانیه است اما با این به‌روزرسانی شما می‌توانید بین ۱۵ ثانیه، ۳۰ ثانیه، ۴۵ ثانیه، یک دقیقه، ۳ دقیقه یا پنج دقیقه انتخاب کنید. این تغییرات در قسمت تنظیمات کنسول و سپس بخش Game DVR & streaming قابل دسترسی است.

اچیومنت‌های خود را در بخش Xbox Guide دنبال کنید: پیش‌تر برای مشاهده اچیومنت‌ها و دنبال کردن آن‌ها باید برنامه اچیومنت را به گوشه سمت چپ اسنپ می‌کردید اما حال با دو بار فشردن دکمه اکس باکس برروی کنترلر به‌راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید بدون آنکه برنامه جداگانه‌ای اسنپ نمایید.

پارتی‌ چت‌های ۱۶ نفره: پاییز گذشته ما تعداد نفرات چت‌های گروهی را از ۸ نفر به ۱۲ نفر ارتقا دادیم. این ویژگی در بین طرفداران به‌شدت محبوب شد و حال با این به‌روزرسانی، شما می‌توانید تا ۱۶ نفر را در چت گروهی خود داشته باشید.

در ادامه نیز مایک ایبرا، مدیر بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری اکس باکس، به این نکته اشاره داشت که او دوست دارد پارتی چت ۶۴ نفره را به اکس باکس وان بیاورد.

برنامه اسنپ اچیومنت باز می‌گردد: در به‌روزرسانی قبلی خود برنامه اسنپ اچیومنت را حذف کردیم چرا آن را به بخش Guide سیستم اضافه کرده بودیم. بسیاری از شما درخواست بازگشت آن را داشتید و بازخوردهای فراوانی را ارائه کردید، ما نیز به حرف شما گوش کردیم و برنامه اسنپ بار دیگر برمی‌گردد.

امکان بازگرداندن به تنظیمات کارخانه‌ای بدون حذف بازی‌ها و برنامه‌ها: از این پس شما این امکان را خواهید داشت که کنسول خود را به تنظیمات کارخانه‌ای خود بازگدانید و برنامه‌ها و بازی‌ها نیز حذف نمی‌شوند. برای اینکار ابتدا به بخش Settings رفته و بعد وارد System شوید و Console info & updates را انتخاب کرده و در آخر برروی reset console بزنید، در اینجا شاهد اضافه شدن گزینه جدیدی به نام Reset and keep my games & apps خواهید بود.

به‌روزرسانی کنترلر الیت اکس باکس وان: با این به‌روزرسانی شما می‌توانید حساسیت آنالوگ‌های (thumbstick) کنترلر الیت را تنظیم کنید. ما یک سیستم سنجش کاملا جدید را طراحی کرده‌ایم تا تجربه بازی شما بیش از پیش جذاب و زیبا شود. با این سیستم سنجش جدید حساسیت آنالوگ‌های کنترلر الیت به‌شدت حساس‌تر و بسیار دقیق‌تر می‌شود. با استفاده از این به‌روزرسانی کنترل و دقت کنترلر الیت بیشتر می‌شود.

اشتراک گذاری اچیومنت‌های اکس باکس ۳۶۰ برروی Activity Feeds اکس باکس وان: همانند اچیومنت‌های اکس باکس وان، حال اچیومنت‌های اکس باکس ۳۶۰ نیز برروی Activity Feeds شما همراه با توضیحات و تصویر گرافیکی خود به اشتراک گذاشته می‌شود.

اشتراک مستقیم لینک‌های وب و یوتیوب: از این پس شما می‌توانید لینک‌های وب و یوتیوب را به اشتراک بگذارید. لینک وب در مرورگر Edge اکس باکس وان باز شده و لینک یوتیوب نیز در برنامه آن. کاربران ویندوز ۱۰ نیز لینک‌ها در مرورگر پیش فرض خود اجرا می‌کنند.

مقایسه آواتارها: با این به‌روزرسانی شما می‌توانید آواتار خود را با آواتار افراد دیگر مقایسه کنید. می‌توانید ببینید آن‌ها لباس‌ها و لوازم خود را از کجا تهیه کرده و یا چگونه بدست آورده‌اند. برای مقایسه آواتارها پس از ورود به پروفایل فرد برروی Compare Avatars زده و مقایسه را انجام دهید.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید