گیفت کارت
گیفت کارت

سایانکس از همین حالا می داند که چطور بازی بین شبکه ای را راه اندازی کند

۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۸

استودیو سایانکس که به عنوان سازنده بازی موفق Rocket League شناخته می شود، کاملا می داند چطور بایستی امکان بازی به صورت بین شبکه ای را محقق سازد و فقط منتظر تغییر در سیاست صاحبین پلتفرم ها است.

Rocket League اولین عنوانی خواهد بود که اجازه می دهد بازی بین شبکه ای در کنسول های پلی استیشن 4 و اکس باکس وان محقق شود البته برای اجرای چنین برنامه ای مسلما دریافت مجوز از سوی ارائه دهندگان شبکه ها ضروری است.

آقای جرمی دانهام به عنوان معاون رئیس سایانکس طی صحبت های خود با سایت GameSpot گفته اند:

تنها کاری که باید در حال حاضر انجام دهیم این است تا ببینیم از لحاظ سیاست شرکت ها ما در کجا قرار داریم و بعد از آن با سرعت تمام، می توانیم راه حلی را که همین حالا هم پیدا کرده ایم به پایان برسانیم.

ایشان کاملا می دانند که کاهش تدریجی تعداد بازیکنان می تواند به سطح کلی سلامت جامعه یک بازی آسیب برساند و برای رفع این مشکل، بایستی همه افراد را به یکدیگر متصل ساخت. آقای دانهام می گویند:

یک مورد عجیب روانشاسی وجود دارد که اگر به مردم بگویید جامعه آنها کوچک است رخ خواهد داد حتی اگر از بازی که پیش روی آنها است لذت ببرند.

این تاثیر عجیب وجود دارد که اگر فکر کنند کسی با آنها بازی نمی کند، آنها نیز بازی کردن را کنار خواهند گذاشت و این مسئله باعث خواهد شد دیگران از بازی کردن دست بکشند زیرا فکر می کنند کس دیگری مشغول انجام آن بازی نیست.

قابلیت بازی بین شبکه ای کار را در ساخت بازی ها هم برای سازندگان راحت تر خواهد کرد زیرا دیگر مجبور نیستند که گاهی موارد مختلف را از نسخه های گوناگون حذف کنند.

Rocket League در حال حاضر از بازی بین شبکه ای در پلتفرم های پلی استیشن و رایانه های شخصی پشتیبانی می کند. بروزرسانی که در بهار سال میلادی جاری منتشر می شود نیز این مهم را برای رایانه های شخصی و کنسول اکس باکس وان محقق ساخت. باید ببینیم بازی بین شبکه ای اکس باکس وان و پلی استیشن 4 چه موقعی محقق می شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید