نظرسنجی مایکروسافت: آیا حاضر هستید بازی‌های دیجیتالی خود را تنها با 10 درصد قیمت بفروشید؟

۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۰

آیا حاضر هستید بازی‌هایی که به‌صورت دیجیتالی خریداری کرده‌اید در فروشگاه اکس‌باکس تنها با 10 درصد قیمت واقعی آن به فروش برسانید؟ این سوال جدیدی است که توسط کاربران رِدیت دیده شد. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

فرض بر این است که اگر شما بازی را به قیمت 60 دلار خریداری کرده باشید، 10 درصد از قیمت آن تنها شامل 6 دلار می‌شود! این موضوع توسط یکی از کاربران انجمن NeoGAF مطرح شد که چندان هم جالب به‌نظر نمی‌رسد اما در حال حاضر یک بازی دیجیتالی به اندازه نسخه فیزیکی ارزش‌مند نیست.

خرده‌فروشی گیم‌استاپ که کارش خرید و فروش بازی‌های ویدیویی است در مقایسه با مایکروسافت مبلغ بسیار بیشتری می‌پردازد. به‌طور مثال این خرده‌فروشی در حال حاضر برای تحویل گرفتن عنوان Mario Kart 8 مبلغ 30 دلار به شما می‌دهد.

البته این موضوع را در نظر داشته باشید که این تنها یک نظر سنجی است. می‌توان گفت چنین برنامه‌ای تا به حال هرگز معرفی نشده و اگر اینگونه باشد، درصد مبلغ پرداختی می‌تواند افزایش پیدا کند.

در هر صورت این کار می‌تواند ایده بسیار جالبی باشد و باعث شود تا تعداد پروفایل‌های دارای بازی‌های دیجیتالی در نسل فعلی افزایش پیدا کند. مارسین ایوِنسکی، مدیر عامل استودیو سی‌دی پراجکت‌رد در هفته جاری اعلام کرد 40 درصد از فروش نسخه‌های پلی‌استیشن 4 و اکس‌باکس‌وان عنوان The Witcher 3: Wild Hunt در زمان عرضه شامل نسخه‌های دیجیتالی آن می‌شد. او گفت که کارکنان این استودیو از این مقدار فروش بسیار خوشحال شده بودند.

نظر شما چیست؟ آیا شما هم از این ایده مایکروسافت خوش‌تان آمده است؟ دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید