گزارش: Quantum Break با رزولوشن ۷۲۰p اجرا می‌شود

۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۱
گزارش: Quantum Break با رزولوشن ۷۲۰p اجرا می‌شود

با توجه به نزدیک‌تر شدن عرضه عنوان مورد انتظار Quantum Break، بخش Digital Foundry در سایت یوروگیمر، اقدام به تست و بررسی بازی نامبرده کرده است. نتایج بدست آمده از تحلیل ها تاکنون بسیار جالب هستند و گزیده ای از توضیحات را می توانید در ادامه مطلب مرور کنید.

پیش‌تر رمدی اعلام کرده بود بازی یا حداقل عناصری از بازی با وضوح ۱۰۸۰p اجرا می‌شوند ولی دیجیتال فاندری که مشغول آزمایش نسخه پیش از انتشار بازی است، اعلام کرد هنوز در حال جست‌وجو برای نشانه‌هایی از گیم‌پلی فول اچ‌دی ۱۰۸۰p در بازی است.

در تمامی صحنه‌های آزمایش شده، وضوح ثابت ۷۲۰p نتیجه بررسی پیکسل‌ها بود. ولی هر لحظه شانس پیدا کردن عنصری رندر شده با وضوح ۱۰۸۰p وجود دارد. در حقیقت، ما تاحالا تنها موفق به محاسبه وضوح ۷۲۰p در بازی شده‌ایم.

البته با وجود وضوح ۷۲۰p، دیجیتال فاندری اذعان داشته است جلوه‌های بصری بازی در بسیازی نقاط هنوز بسیار فراگیر و حیرت‌انگیز است

با توجه به استفاده رمدی از افکت‌های مختلف، این انتظار نیز می‌رفت.

علاوه بر این،در صحنه‌های ثابت هنگامی که وضوح به حدود ۹۰۰p می‌رسد، کیفیت تصویر بسیار شارپ و به طور محسوسی شفاف است

بازساخت موقت آنتی الیاسینگ یک رقیب سرسخت برای این مورد است.[تکنیکی که آخرین فریم رندر شده را با فریم حاضر مخلوط می‌کند]

دیجیتال فاندری توضیح داد بازی قبلی رمدی برای کنسول‌ها، یعنی Alan Wake، از رزولوشن ۵۴۴*۹۶۰  که پایین تر از ۷۲۰p است بهره می‌برد؛ ولی استفاده از فناوری 4x MSAA وضوح پایین را پوشش می‌داد.

هنوز رمدی نسبت به گزارش دیجیتا فاندری واکنشی نشان نداده است. امکان دارد رزولوشن نهایی بالاتر از اعلام دیجیتال فاندری باشد؛ حتی اگر عکس این حالت نیز صورت گرفت، مشکلی در تجربه شیرین و عالی بازی ایجاد نمی‌کند. در حقیقت رزولوشن همه چیز نیست و طبق اعلام دیجیتال فاندری، Quantum Break حتی در نبرد‌های سنگین و استفاده از حالات و افکت‌‌های مختلف بازی با نرخ فریم ثابت ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود

البته نسخه تست شده توسط دیجیتال فاندری، نسخه پلتفرم اکس باکس وان یوده و به احتمال قوی، نسخه رایانه‌های شخصی با قدرت گیری از سخت‌افزار قوی می‌تواند نمایش بهتری داشته باشد.

Quantum Break که شامل یک برنامه تلویزیونی هم می‌شود، در تاریخ پنجم آوریل‌ (۱۷ فروردین) برای اکس باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

 

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید