بازی Overwatch از فناوری‌ صوت‌دالبی پشتیبانی‌خواهد‌کرد

۲۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۲
بازی Owerwatch از فناوری‌ صوت‌دالبی پشتیبانی‌خواهد‌کرد

فناوری صوت دالبی یا صدای فراگیر، باعث می‌شود صدای فراگیر و باوضوح داشته باشید. عنوانین دنیای‌بازی تا به امروز از صدای فراگیر توسط هدفون و هدست پشتیبانی‌نمی‌کردند. ولی امروز طراح ارشد صوتی شرکت بلیزارد، آقای اسکات لاولر و مهندس نرم‌افزار شرکت،‌ آقای توماس نیومان طی کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی اعلام‌کردند عنوان شوتر شرکت بلیزارد، یعنی Overwatch، اولین بازی خواهد‌بود که «آمبیانس صوت‌فراگیر دالبی» را توسط هدفون و هدست ارائه‌ خواهد‌داد؛ آقایان لاولر و نیومان اذعان داشتند بازی‌باز‌ها میتوانند با صدا بازی‌کنند. در ادامه با وبسایت خبری تحلیلی گیمفا همراه باشید.

طی این مراسم، بلیزارد تمایل داشت «بیشترین اطلاعات ممکن» را به کاربران ارائه‌دهد که بخشی از این اطلاعات مرتبط با فناوری صوتی بود. طبق اطلاعات ارائه‌شده، تمامی ۲۱ قهرمان بازی از صدای‌پای به‌خصوصی بهره می‌برند. البته شگفتی‌های صوتی Overwatch تنها به صدای‌پا ختم نمی‌شود؛ بلکه با قدرت‌گیری از آمبیانس دالبی این امکان به بازی‌باز‌ها داده می‌شود تا مکان‌ دشمنان را به‌خوبی در بازی متوجه‌شوند:

هنگامی که با آمبیانس روشن به تجربه‌بازی می‌پردازید، قادرید تا پرنده‌ای که بالای‌سرتان پرواز می‌کند یا تک‌تیراندازی که در لبه‌ای مشغول نشانه‌گیری است را به‌دقت موقعیت‌یابی کنید.

طبق گزارش یوروگیمر، آقای لاولر افزودند:

این قابلیت یک چالش و هدف‌اساسی را به بازی اضافه‌ می‌کند؛ سعی کنید با صدا بازی کنید!

شایان‌ذکر است Overwatch اولین عنوانی نیست که از آمبیانس استفاده می‌کند؛ پیشتر استودیو دایس این قابلیت را در Star Wars Battlefront 

گنجانده‌بود؛ اما Overwatch آمبیانس را توسط هدفون و هدست برای اولین بار در صنعت بازی ارائه می‌دهد.

البته آمبیانس در انحصار نسخه رایانه‌های شخصی این بازی خواهد‌بود و در آپدیت‌آزمایشی بعدی و در بتای‌آزاد بازی در دسترس خواهد‌بود.

 

عنوان Overwatch، دست‌پخت بلیزارد،‌ در تاریخ ۲۷ می سال میلادی جاری (چهارم خرداد سال ۱۳۹۵) برای هر‌سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن فور و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد‌شد. همچنین نسخه آزامایشی زودتر از این تاریخ در دسترس قرار خواهد‌گرفت.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید