سونی بازی هایی که با فریم ریت پایین تر از 60 اجرا شوند را برای پلی استیشن وی آر منتشر نخواهد کرد

۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۸
سونی بازی هایی که با فریم ریت پایین تر از 60 اجرا شوند را منتشر نخواهد کرد

واقعیت مجازی از آن دسته فناوری هایی است که تجربه شیرین آن نیازمند پیش زمینه های فراوانی است. قاعدتا برای اجرای یک محیط 360 درجه با جزییات بالا، بازی باید با نرخ فریم بالایی اجرا شود تا حس شیرین “واقعیت مجازی” را به کاربر القا کند. سونی نیز امروز اعلام کرد توسعه دهنگانی که علاقه مند هستند بازی هایشان برای پلی استیشن وی آر منشر شود، باید بازی هایی با نرخ فریم بالاتر از 60 تولید کنند. در ادامه با ما همراه باشید…

آقای کریس نوردن، از مهدسان سونی، در جریان کنفرانس توسعه دهندگان بازی توضیح داد بازی های دستگاه واقعیت مجازی سونی، نیازمند اجرا با نرخ فریم بالاتر از 60 هستند. در غیر این صورت از انتشار آنان جلوگیری می شود. زیرا نرخ فریم امری اساسی در داشتن تجربه ای شیرین و اجرای روان واقعیت مجازی است:

نرخ فریم بسیار مهم است. شما هیچ وقت نباید به زیر 60 فریم بر ثانیه سقوط کنید…

اگر یک بازی برای ما ارسال شود و در مواقعی نرخ فریم به 55 یا 51 سقوط کند، متاسفانه ما آن رد خواهیم کرد. من مطمئنم بابت این امر مورد حملات شدید قرار خواهم گرفت ولی چاره ای نیست.

همچنین در بخش دیگر این سخنان، ایشان قبول کردند رسیدن به این نرخ سخت است، ولی ضروریست:

این کار خیلی سخت است. من قبول دارم و نمیخواهم به دروغ بگویم بسیار آسان است. ولی پایین ترین نرخ فریم قابل قبول 60 فریم بر ثانیه است. هر کسی [اینجا] همین را به شما میگوید.

هدست واقعیت مجازی سونی یعنی پلی استیشن وی آر، که توسط کنسول PS4 اجرا می شود، در اکتبر سال میلادی جاری با قیمت مناسب 400 دلار به بازار عرضه و توزیع خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید